biznesowi
0
Jesteś zalogowany jako: Adam Kowalski
PL EN
Wróć

Warszawskie centra handlowe – przegląd cz. II

20.07.2018

Warszawa jest miastem, w którym swoje filie chętnie otwierają znane marki sklepów. Szczególnie te, które dopiero wchodzą na polski rynek. W mieście i jego niedalekiej odległości znajduje się blisko 50 centrów handlowych zróżnicowanych pod względem wielkości oraz oferty. Aglomeracja warszawska to najbardziej konkurencyjny rynek w Polsce, który od lat 90. nieustannie się rozwija

Pierwszą część artykułu znajdziesz TU

Blue City – centrum handlowe w pobliżu Dworca Zachodniego. Zlokalizowanych jest w nim ponad 200 sklepów, punktów rozrywkowych i gastronomicznych. Jego oferta jest jedną z oryginalniejszych, ponieważ swoje punkty mają tutaj liczne rzadko spotykane w innych centrach handlowych sklepy takie jak: Brubeck, Chiara, Courir, Distance, Kiabi, Lucky Look, Nina Basco, Original Marine, Osovski, Prima Piano, Socci, Takeshi Kurosawa, Tresspass czy Vestes. Jest to również jeden z największych obiektów w Warszawie pod względem wielkości części rozrywkowej. Regularnie organizowane są tutaj liczne wystawy i koncerty.

Reduta – żeby do niej dotrzeć, wystarczy wyjść z Blue City i przejść na drugą stronę ulicy. Centra handlowe połączone są ze sobą podziemnym przejściem dla pieszych. Jest sporo mniejszym obiektem w porównaniu do sąsiedniej galerii, jednak stanowi jej doskonałe uzupełnienie, ponieważ są w niej sklepy, których brakuje w Blue City a w tym: Apeks, Jankes Moda, Kanz, New Elegant i Vissavi. Obok Reduty znajduje się również wielkopowierzchniowy sklep z artykułami sportowymi Decathlon.

Galeria Mokotów – zlokalizowana w niedalekiej odległości od „Mordoru” na Domaniewskiej, stanowi główny i największy kompleks sklepów w obrębie Mokotowa. Otwarta w 2000 roku, od tego czasu była już dwukrotnie rozbudowywana. Bez wątpienia posiada najbardziej unikalną ofertę sklepów na terenie Warszawy. Wśród blisko 260 punktów handlowo usługowych znajduje się ponad 30 butików (wiele z nich polskich projektantów) i oryginalnych sklepów, wśród nich: Bebe, Bizuu, Chantelle, Ciccinelle, DM Moda, Emanuel Berg, Geox, Hexeline, Holister, Joop!, La Mania, Lidia Kalita, Liu Jo Milano, Luisa Spagnoli, Manila Grace, Oscar Jacobson, Patrizia Pepe, Petit Bateau, Steve Madden, Tape a l’oeil, Tru Trussardi, Versace Collection oraz Warsaw Concept Store.

Galeria Wileńska – na daną chwilę jest to mała galeria handlowa, w której znajduje się niespełna 90 sklepów. Jest ona jednak doskonale zlokalizowana przy ostatniej linii metra i połączona z dworcem kolejowym Warszawa Wileńska, gdzie znajduje się jeden z większych punktów przesiadkowych komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Dzięki temu obiekt cieszy się dużym powodzeniem. Oprócz powierzchni handlowej oraz supermarketu, na samej górze budynku znajduje się również część biurowa. Ciekawostkę stanowi fakt, że na dachu galerii ustawione zostały pasieki. Znajdziemy tutaj zarówno ulubione sklepy sieciowe, jak również mniejsze butiki typu: Tape a l’oeil i Unisono.

Wola Park – jak sama nazwa wskazuje galeria znajduje się na Woli, a dokładnie przy jednej z głównych ulic dzielnicy, czyli Górczewskiej. Funkcjonuje od 2002 roku i skupia około 160 sklepów, w tym market budowlany Castorama. W 2015 r. obiekt rozbudowano i zmodernizowano. W jej bliskim sąsiedztwie znajduje się park Urlicha. Mimo iż nie jest to największa galeria w Warszawie, jej oferta jest niewątpliwe również bardzo ciekawa. Oprócz sieciowych sklepów spotykanych też w innych centrach handlowych znajdują się tutaj również butiki i unikalne sklepy, takie jak: AnabelArto, Bubba Gump, Goldi, Manola&Manola, Peterson, Sunlovers, Sunset Design, Tello i Wilsor.

Plac Unii – to bez wątpienia centrum handlowe, które charakteryzuje się najbardziej ekskluzywnym wnętrzem. Według badań statystycznych jest galerią, której okolice zamieszkują najbardziej zamożni klienci. Jej oferta jest dosyć klasyczna. Odwiedzając Plac Unii można skorzystać z propozycji około 70 sklepów, kawiarni oraz punktów usługowych. Znajdziemy tutaj również mniejsze, ekskluzywne sklepiki typu: Potis & Verso, Liu Jo Milano oraz polskich projektantów (Tomaotomo i Ania Kruk). W 2012 roku galeria otrzymała certyfikat środowiskowiskowy BREEN na poziomie „bardzo dobry” w związku z wykorzystywaniem proekologicznych rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego budownictwa.

Domy Towarowe Wars Sawa Junior – dawne Domy Towarowe Centrum były jednym z pierwszych centrów handlowych w Polsce i stanowiły cel wycieczek dla ludności z całego kraju. Ich budowę rozpoczęto w 1961 r. Dzisiaj znajduje się tutaj centrum handlowe, które nie posiada szerokiej oferty sklepów: H&M, Mango, Martes Sport, Mohito, Reserved, TK Maxx oraz Zara. Jednak są to marki bardzo popularne wśród Polaków, a dodatkowym atutem zlokalizowanych w tym centrum handlowym sklepów jest fakt, że mają one bardzo dużą powierzchnię, a w związku z tym posiadają szeroką ofertę dostępnych na miejscu artykułów.

Atrium Targówek – dawniej centrum Handlowe Steen&Strom, powstało w 1997 r., od tego czasu było wielokrotnie rozbudowywane. W swojej ofercie posiada blisko 140 punktów handlowo-usługowych, z których większość stanowią sklepy dużych sieci handlowych często wybieranych przez mieszkańców Warszawy, chociaż znajdziemy również te mniejsze, wśród nich: Bella Ragazza, La Gabrielle, Monnari, Peterson, Solar oraz Taranko. Jest to jeden z największych obiektów po prawej stronie Wisły.

Dom Mody Klif – centrum handlowe powstało na terenie byłych zakładów rzemieślniczych. Oferowane są w nim głównie marki luksusowe, za co otrzymał w 2009 roku nagrodę Grand Prix dla najlepszego centrum handlowego w Polsce. Na terenie Klifu swoje sklepy mają takie marki jak: Calvin Klein Jeans, Dolce Vita, Eva Minge, Gerry Weber, Gino Rossi, Guess, Michael Kors, Tommy Hilfiger oraz Trussardi.

 

Karolina Pełka

 


Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]

aby dodać komentarz, wpisz swój adres e-mail

WPROWADŹ SWOJE DANE, ABY DODAĆ KOMENTARZ

lub

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Zobacz wcześniejsze komentarze

Wróć