biznesowi
0
Jesteś zalogowany jako: Adam Kowalski
Wróć

Sprawdź klasę swojego magazynu

09.01.2017

Szukasz praktycznej wiedzy na temat rynku powierzchni przemysłowo – logistycznych w Polsce? Planujesz inwestycje w tym sektorze? Zastanawiasz się jaką specyfikację i lokalizację powinien mieć planowany obiekt magazynowy? Firma doradcza CBRE opublikowała pierwszy na rynku przewodnik „Modern Industrial Standards Poland 2016” (MISP), który pomaga określić standard budynków magazynowych. Publikacja jest wyposażona w praktyczne narzędzie jakim jest kwestionariusz, który służy określeniu klasy obiektów zgodnie z przyjętymi kryteriami

„Modern Industrial Standards Poland 2016” (MISP) wyodrębnia dwa główne kryteria determinujące klasyfikację budynków przemysłowo-logistycznych: lokalizacja i jakość. Lokalizacja obiektu magazynowego jest kluczowym czynnikiem sukcesu inwestycji. Drugim ważnym wskaźnikiem determinującym klasę obiektu jest jakość budynku. Zgodnie z zestawem kryteriów zawartych w poradniku, jeśli budynek jest zlokalizowany w doskonałej lokalizacji oraz spełnia najwyższy poziom standardów jakości zostanie oceniony jako budynek klasy AA (lokalizacja klasy A, standard jakości klasy A).

Joerg Kreindl, starszy dyrektor, Dział Wynajmu Powierzchni Przemysłowo-Logistycznych, CBRE, komentuje:

Szybko rozwijający się rynek nowoczesnych powierzchni przemysłowo-logistycznych potrzebuje zrozumienia i określenia standardów dla obiektów magazynowych. Dzięki obszernym konsultacjom z aktywnie działającymi na rynku deweloperami, inwestorami, najemcami
i projektantami ustaliliśmy wymagania dotyczące jakości powierzchni. Jesteśmy pewni, że nasz przewodnik wpłynie pozytywnie na przejrzystość rynku, a najemcom pomoże zdefiniować swoje potrzeby.”

Jonathan Steer, starszy dyrektor, Dział Doradztwa Budowlanego, CBRE, dodaje: – Zdolność do oceny klasy budynku magazynowego jest wysoką wartością dla wszystkich graczy na rynku – najemców, deweloperów, funduszy, agentów i architektów. Przewodnik MISP to przejrzysty i zrozumiały opis najlepszych praktyk rynkowych. Poprzednie edycje naszego przewodnika dotyczącego rynku biurowego (MOSP) spotkały się z dużym uznaniem. Jesteśmy przekonani, że najnowsza edycja MISP’u okaże się równie dużym sukcesem i będzie bardzo przydatnym narzędziem dla wszystkich podmiotów na rynku.

„Modern Industrial Standards Poland” jest unikatowym narzędziem i pierwszym tego typu przewodnikiem dotyczącym rynku magazynowego w Polsce. Powstał we współpracy
z największymi polskimi deweloperami oraz inwestorami obecnymi na naszym rynku. Konsultantami przewodnika byli przedstawiciele następujących firm: CBRE Global Investors, DHL, Goodman, Hillwood, ID Logistics, Kajima, Panatoni Europe, Philips, Raben oraz Segro.

CBRE planuje przyszłe edycje MISPu, które uwzględnią zarówno zmieniające się warunki rynkowe jak i doświadczenia oraz uwagi korzystających z tego narzędzia w praktyce.

Wersja elektroniczna raportu znajduje się tutaj.

 

Źródło: CBRE Polska


Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]

aby dodać komentarz, wpisz swój adres e-mail

WPROWADŹ SWOJE DANE, ABY DODAĆ KOMENTARZ

lub

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Zobacz wcześniejsze komentarze

Wróć