biznesowi
0
Jesteś zalogowany jako: Adam Kowalski
Wróć

Nowi najemcy w Panattoni Park Poznań III

09.01.2017

Konsultanci AXI IMMO doradzali firmom Elektroskandia Polska i Ekol Logistics przy wynajmie powierzchni magazynowo-biurowej w regionie Poznania. Oba podmioty łącznie wynajęły ponad 7 500 m kw. w ramach Panattoni Park Poznań III.

 

Elektroskandia Polska jest siecią hurtowni elektrotechnicznych, należącą do Wurth Group. Posiada w Polsce 35 hurtowni w różnych częściach kraju. W ofercie firmy znajduje się szeroki wybór asortymentu, w tym: kable i przewody, osprzęt kablowy, oświetlenie, osprzęt instalacyjny, aparatura, obudowy i rozdzielnice, silniki elektryczne i transformatory. Firma powstała w 1993 r. w Poznaniu, gdzie do dziś mieści się jej centrala oraz główny magazyn. Elektroskandia Polska wynajęła blisko 4 900 m kw. powierzchni magazynowej i ponad 200 m kw. powierzchni biurowej w Panattoni Park Poznań III.

Ekol Logistics to międzynarodowa firma logistyczna oferująca pełen zakres usług logistycznych w niemal całej Europie. Firma powstał w 1990 r. w Turcji i oferuje dedykowane usługi min. dla sektora motoryzacyjnego, FMCG, handlowego, medycznego, odzieżowego, budowlanego i technologicznego. Ekol specjalizuje się w transporcie intermodalny, posiada 5 własnych promów Ro Ro oraz ponad 5500 własnych środków transportu. W Polsce firma obecna jest od 2015, centrala firmy zlokalizowana jest na Górnym Śląsku, gdzie Ekol wynajmuje powierzchnię magazynową w ramach Panattoni Park Sosnowiec II.  Wraz z rozwojem oddziałów w Polsce, Ekol wynajął ponad 2400 m kw. powierzchni magazynowo-biurowej w nowej inwestycji Panattoni Europe w Koninku pod Poznaniem.

Decyzja o wynajmie nowego magazynu była podyktowana dynamicznym rozwojem sieci sprzedaży oraz koniecznością zapewnienia oczekiwanego poziomu serwisu naszym klientom. Dodatkowo rozwój nowych kanałów sprzedaży, m.in. internetowego, również miał wpływ na decyzję o wynajmie nowego magazynu. Poznań to sprawdzona lokalizacja, która pozwala na organizację dystrybucji w skali regionu i kraju. Ponadto, model biznesowy oparty na wynajmie powierzchni magazynowych pozwala nam na większą elastyczność i dostosowanie się do zmieniającego się rynku – komentuje Maciej Maćkowiak, prezes zarządu Elektroskandia Polska.

W związku z wejściem na polski rynek w ubiegłym roku i dynamicznym rozwojem biznesu zdecydowaliśmy się na wynajem nowego magazynu w rejonie Poznania. Jest do strategiczny region na logistycznej mapie Polski – mówi Mariusz Cierluk, Branch Manager Ekol w Poznaniu.

Chcemy, aby oferowane przez nas rozwiązania intermodalne funkcjonowały również na innych, nowych, ważnych dla naszego rozwoju kierunkach. Pozwoli nam to na uelastycznienie naszej oferty poza obecnie istniejące połączenia do i z Turcji, zwłaszcza tam, gdzie posiadamy swoje spółki. Nowe lokalizacje w Polsce, w tym również Poznań, mają na celu zwiększenie tych możliwości w kierunku: Niemiec, Wielkiej Brytanii Francji, Hiszpanii czy Włoch – mówi Artur Pohl, Country Manager Ekol Polska.

Panattoni Park Poznań III to nowoczesne centrum dystrybucyjne położone w miejscowości Koninko, 12 km od centrum Poznania. Inwestycja oferuje 70 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w ramach czterech budynków. Park położony jest przy drodze ekspresowej S11, 800 m w linii prostej od skrzyżowania autostrady A2 z S11. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu miasta i rozwiniętej infrastrukturze komunikacji publicznej, lokalizacja obiektu zapewnia łatwy dostęp do wykwalifikowanych pracowników.

Źródło: AXI IMMO


Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]

aby dodać komentarz, wpisz swój adres e-mail

WPROWADŹ SWOJE DANE, ABY DODAĆ KOMENTARZ

lub

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Zobacz wcześniejsze komentarze

Wróć