biznesowi
0
Jesteś zalogowany jako: Adam Kowalski
PL EN
Wróć

Lider branży hutniczej pierwszym najemcą Hillwood Zagłębie

12.03.2018

Pierwszym najemcą parku magazynowego Hillwood Zagłębie została firma Investa. Spółka wynajęła ponad 5 000 m kw. powierzchni magazynowej i biurowo-socjalnej. Klienta w transakcji reprezentowała agencja AXI IMMO

Pierwszym najemcą parku Hillwood Zagłębie zlokalizowanego w Sosnowcu została firma Investa Sp. z o.o., która jest jednym z liderów polskiej branży hutniczej (dystrybucji stali nierdzewnej i aluminium). Spółka o zasięgu ogólnokrajowym ma siedzibę w Pruszczu Gdańskim, centralny magazyn w Strykowie oraz kilka oddziałów regionalnych – w Olsztynie, Mosznej-Parceli, Wrocławiu, Luboniu oraz Sosnowcu.

Investa Sp. z o.o. podpisała umowę z deweloperem Hillwood na wynajem 5 225 m kw. powierzchni magazynowo-biurowej. Kompleksowe doradztwo klientowi w transakcji zapewniali konsultanci AXI IMMO. Investa już po raz kolejny skorzystała z usług AXI IMMO, która doradzała jej również w negocjacjach warunków umowy najmu powierzchni przemysłowej w Centralnej Polsce.

Konsekwencją podpisania umowy z deweloperem będzie przeniesienie śląskiego oddziału firmy z dotychczasowej lokalizacji do nowopowstającego, nowoczesnego parku magazynowego. Kontrakt przewiduje najem na okres 10 lat z możliwością przedłużenia. Zajmowana przez najemcę powierzchnia będzie dodatkowo przystosowana zgodnie z jego wymaganiami m.in. poprzez ponadstandardową nośność posadzki, dedykowane, ponadwymiarowe bramy z poziomu zero oraz wzmocnienia konstrukcyjne.

Oferując najnowsze technologie odnosimy sukcesy rynkowe w dystrybucji stali nierdzewnych i sprzedaży aluminium, dlatego sukcesywnie zwiększa się nasze zapotrzebowanie na wielkość i jakość powierzchni magazynowej i biurowej. Zdecydowaliśmy się relokować nasz oddział w Sosnowcu do Hillwood Zagłębie. Jestem pewien, że nowy budynek, zlokalizowany w samym centrum aglomeracji, a dodatkowo przy głównej trasie i z doskonałym dojazdem dla klientów detalicznych spełni nasze oczekiwania – komentuje Dariusz Czapiewski, prezes Investa.

Hillwood Zagłębie to nowa inwestycja dewelopera na Górnym Śląsku. Docelowo, w ramach projektu powstanie hala magazynowa klasy A o łącznej powierzchni 48 000 m kw. Atutem obiektu jest strategiczne położenie w Sosnowcu, przy drodze krajowej nr S86. Park dysponuje również bezpośrednim sąsiedztwem komunikacji miejskiej i aglomeracyjnej, a także połączeniem z Drogową Trasą Średnicową i oddaloną o n 6,5 km autostradą A4.


Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]

aby dodać komentarz, wpisz swój adres e-mail

WPROWADŹ SWOJE DANE, ABY DODAĆ KOMENTARZ

lub

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Zobacz wcześniejsze komentarze

Wróć