konferencja
0
Jesteś zalogowany jako: Adam Kowalski

TRZECIA EDYCJA
debat eksperckich online

transmisja na żywo w oknie na dole strony

13 maja | 11:00

organizator Partnerzy Strategiczni mtp logo thtg logo

SERIO O NIERUCHOMOŚCIACH 3

11:00 - 11:05
początek transmisji
11:05 - 12:30

Biura rozproszone (satelitarne) i coworkingi receptą na przeczekanie pandemii?


Biura elastyczne i coworkingowe bardzo mocno odczuły pierwsze miesiące pandemii – analitycy początkowo wróżyli im więc smoliście czarną przyszłość. Tymczasem ten sektor może się jeszcze okazać wielkim wygranym nowej rzeczywistości. Wiele firm rozważa obecnie wynajem takich tymczasowych powierzchni zamiast ekspansji w aktualnie zajmowanej lokalizacji. Czy model: biuro główne + biura tymczasowe wynajmowane do realizacji konkretnych projektów może stać się nowym rynkowym standardem? A może, gdy pandemia się skończy, wszystko wróci do (starej) normy?

  • Kondycja rynku elastycznych powierzchni biurowych tuż po wybuchu pandemii i w jej trakcie.
  • Biura satelitarne w czasach pandemii, czyli jak pogodzić potrzebę burz mózgów i kreatywności z wymogami izolacji społecznej.
  • Home office – nieodzowna część przyszłego modelu pracy? Jak go stosować z głową, by nie zmniejszać efektywności? Jak planować biuro z uwzględnieniem pracy częściowo zdalnej?
12:30 - 12:45

Prezentacja ofertowa Międzynarodowych Targów Poznańskich.

12:45 - 13:20
przerwa na kawę
13:20 - 14:40

Deweloperski Fundusz Gwarancyjny – faktyczna potrzeba czy wylewanie dziecka z kąpielą?


Po wielu miesiącach pandemicznego zastoju w legislacji, Sejm znowu zajął się postulowaną przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nowelizacją tzw. ustawy deweloperskiej. Najwięcej kontrowersji budzą nieodmiennie zapisy dotyczące tzw. Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego, z którego miałyby być zwracane pieniądze ofiarom upadłości firm deweloperskich. Składka na ten fundusz odprowadzana byłaby od każdego sprzedanego mieszkania i wynosiłaby od 0,5 do 2% jego ceny. Deweloperzy twierdzą, że takie dodatkowe zabezpieczenia nie są już potrzebne, UOKiK – że jest wręcz przeciwnie. Kto ma rację?

  • Definicja firmy deweloperskiej w polskim prawie.
  • A może Deweloperski Fundusz Gwarancyjny nie jest taki zły? Może zwiększy atrakcyjność mieszkań jako produktu inwestycyjnego?
  • Co dalej? Czy rzeczywiście na DFG zrzucać się będą tylko klienci?
organizator Partnerzy Strategiczni mtp logo thtg logo

nagranie drugiej edycji debat z 11 marca: