konferencja
0
Jesteś zalogowany jako: Adam Kowalski
PL EN

DRUGA EDYCJA: 22-23 XI 

Hotel Nosalowy Dwór Resort & SPA, Zakopane 

ORGANIZATOR PARTNERZY MERYTORYCZNI PARTNER WSPIERAJĄCY SREBRNI SPONSORZY BRĄZOWI SPONSORZY PATRONAT HONOROWY PLGBC logo pfrn PATRONI MEDIALNI portal krakowski rynek nieruchomości krn.pl

PROGRAM PRES Polish Real Estate Summit 2022

Żeby rozwinąć szczegółowy opis tematu, wystarczy kliknąć w jego tytuł

9:00 - 9:30
rejestracja i rozmowy przy kawie
9:50 - 10:50

DEBATA OTWARCIA

Gdyby materiały budowlane drożały w takim samym tempie jak oficjalna inflacja, zarówno deweloperzy, jak i generalni wykonawcy mieliby tylko niewiele powodów do narzekania. Ceny niektórych towarów i surowców rosną jednak w takim tempie, że nierzadko w ogóle  uniemożliwiają rozpoczęcie inwestycji. Kto za to wszystko odpowiada – pandemiczne zawirowania transportowe, wzrosty cen energii, wojna w Ukrainie? A może lepiej zapytać: kiedy się to skończy i będzie można normalnie budować?

10:50 - 11:00
11:00 - 11:50

PANEL DYSKUSYJNY

Wymuszone przez pandemię nagłe przejście niemal całego sektora usług na pracę w modelu home office wywołało tornado na rynku biurowym. Z dnia na dzień deweloperzy wstrzymali niemal wszystkie inwestycje – w Warszawie projekty zaplanowane na lata 2024-25 można policzyć na palcach jednej ręki. Początek 2022 roku to jednak gremialny powrót najemców na rynek i okres szybkiego kurczenia się odsetka pustostanów. Czy spodziewana luka podażowa może zagrozić stabilności naszego segmentu biurowego?

11:50 - 12:10
12:10 - 12:30

PRELEKCJA

Choć w ostatnich latach wielu analityków wróżyło sektorowi retail i rynkowi biurowemu powolny, ale nieuchronny uwiąd, inwestorzy zdają się być innego zdania – przynajmniej jeśli chodzi o nasz segment office: sprzedaż kompleksu The Warsaw HUB Google’owi za blisko 0,6 miliarda (!!!) dolarów czy budynku D w realizowanej przez SKANSKA inwestycji Nowy Rynek w Poznaniu – to transakcje, jakie nie zdarzały się często nawet przed pandemią. Polskie biurowce nie tracą swojego inwestycyjnego powabu. Jak tłumaczyć ten fenomen?

12:30 - 12:50
przerwa kawowa
12:50 - 13:40

PANEL DYSKUSYJNY

  • Czy w zmieniającym się otoczeniu rynkowym model condo ma jeszcze sens?
  • Czy da się obronić „gwarantowane” stopy zwrotu przy wysokim poziomie inflacji i rosnących kosztach operacyjnych hotelu?
  • Czy są na rynku operatorzy gotowi wziąć odpowiedzialność za długoterminowy wynik?
13:40 - 14:00
14:00 - 14:10
14:10 - 15:00
lunch
15:00 - 15:50

PANEL DYSKUSYJNY

Jak prowadzić biznes operacyjny w hotelu condo bez ryzyka pokrzywdzenia właścicieli i własnego biznesu?

15:50 - 16:15

PRELEKCJA

Jeszcze przed pandemią model mieszkań colivingowych był postrzegany raczej jako oryginalna ciekawostka, która w naszych realiach może wpisać się w potrzeby bardzo wąskiej grupy klientów. Ponad dwa lata pandemicznych obostrzeń i zmiana ogólnego podejścia do pracy zdalnej pokazały jednak, że coliving może mieć sporo zalet. Dziś pod uwagę brać trzeba jeszcze wysokie ceny mieszkań i masowe problemy ze zdolnością kredytową.

16:15 - 16:30
przerwa kawowa
16:30 - 17:15

PANEL DYSKUSYJNY

Wysokie ceny mieszkań i zaostrzenie kryteriów finansowania hipotecznego sprawiły, że nabywców indywidualnych stać głównie na mniejsze, kompaktowe lokale. Mieszkania takie od zawsze są najpopularniejszym towarem wśród nabywców inwestycyjnych, kupujących mieszkania na wynajem lub liczących na wzrost ich wartości w krótkim czasie. Czy w najbliższych latach deweloperzy przestawią się na dostarczanie tylko takich lokali?

17:15 - 18:00

PANEL DYSKUSYJNY

Rynek najmu mieszkań w kontekście wysokich cen, ograniczonego dostępu do kredytu oraz napływu ukraińskich uchodźców ma przed sobą dobre perspektywy. Jednak nie wszyscy deweloperzy będą mieli możliwość sprzedaży dużych pakietów mieszkań czy nawet małych inwestycji pod najem instytucjonalny zagranicznym funduszom inwestycyjnym. A może rynek dojrzał już do tego, aby deweloperzy sami zarządzali najmem budowanych przez siebie budynków?

21:00 - 1:00
BANKIET
9:40 - 9:55
rozmowy przy kawie
10:00 - 10:50

PANEL DYSKUSYJNY

Choć konflikt za naszą wschodnią granicą schłodził nieco nastroje wokół naszego ryku biurowego, to ten właśnie rynek może się okazać niespodziewanym beneficjentem wojny w Ukrainie. Wiele firm w trybie nagłym zakończyło funkcjonowanie w Rosji, Białorusi i Ukrainie i mogą szukać „nowego otwarcia” w naszym kraju. Do Polski ściągają też dziesiątki tysięcy wykwalifikowanych specjalnistów, zwłaszcza z sektora IT, które nasze firmy, borykające się z brakami kadrowymi, z chęcią przyjmą.

10:50 - 11:00
11:00 - 12:10

PREZENTACJA RAPORTU I PANEL DYSKUSYJNY

Planowanie inwestycji w oparciu o błędne dane wyjściowe lub źle wyliczone wskaźniki nie wróży nic dobrego. Wszystkie parametry zabudowy i aspekty prawne nieruchomości uzupełniają się, znoszą lub kolidują. Tymczasem to na podstawie tych danych inwestor określa zyskowność projektu, decyduje się na zakup nieruchomości i rozpoczęcie procesu projektowo – budowlanego.

12:10 - 12:30
brunch
12:30 - 13:00

PRELEKCJA

Jeszcze do niedawna deweloperzy mieszkaniowi mogli funkcjonować bez posiłkowania się dodatkowym finansowaniem, a o względy inwestorów komercyjnych banki stawały w konkury. Jednak kumulacja w ostatnich latach znaczących i trudnych do przewidzenia czynników ekonomicznych sprawiła, że niektóre segmenty nieruchomości znalazły się na bankowych indeksach. Na co (oprócz magzynów) bankierzy chętnie pożyczą, a jakie projekty będą omijać szerokim łukiem?

13:00 - 13:10
13:10 - 14:00

PANEL DYSKUSYJNY

Indeksowanie umów deweloperskich np. o wskaźniki inflacji – to mechanizm, po który rodzimi deweloperzy rzadko dotąd sięgali. Rozwiązania takie są nie tylko problematyczne dla nabywców (ci posiłkujący się kredytem muszą dopłacać ewentualną nadwyżkę z własnej kieszeni), lecz także stanowią poważny problem wizerunkowy dla stosujących je firm. W obliczu dwucyfrowej inflacji i szalejących cen materiałów budowlanych zastosowanie klauzul waloryzujących może jednak okazać się koniecznością…

14:00 - 15:00

PANEL DYSKUSYJNY

Wskutek serii podwyżek stóp procentowych zdolność kredytowa Polaków w ciągu kilku miesięcy skurczyła się o kilkadziesiąt procent. Wielu z potencjalnych kredytobiorców ostatecznie ją utraciło po wejściu w życie znowelizowanej rekomendacji S Komisji Nadzoru Finansowego. W myśl jej zapisów, wyliczając zdolność kredytową klienta banki muszą stosować wskaźniki aż o 5% wyższe niż finalne oprocentowanie kredytu. Czy takie zaostrzenie kryteriów w tym momencie rynkowym rzeczywiście było potrzebne?

15:00 - 15:40
lunch

BIZNES MIXER

Nasze wydarzenia to nie tylko merytoryka i networking. Spotkanie wieczorne to sprzyjająca okoliczność, by w oczekiwaniu na kolejny dzień konferencji,  w  miłej atmosferze wymienić się wrażeniami i spostrzeżeniami. To również czas na kontynuację rozpoczętych rozmów, negocjacji oraz możliwość odpoczynku po intensywnym dniu.

Szczegóły wyjątkowego spotkania, które dla Państwa planujemy, podamy wkrótce.

JAK DOJECHAĆ NA KONFERENCJĘ

ORGANIZATOR PARTNERZY MERYTORYCZNI PARTNER WSPIERAJĄCY SREBRNI SPONSORZY BRĄZOWI SPONSORZY PATRONAT HONOROWY PLGBC logo pfrn PATRONI MEDIALNI portal krakowski rynek nieruchomości krn.pl

MATCHMAKER

Match Maker to autorska platforma stworzona przez Nowy Adres specjalnie dla uczestników konferencji. Dzięki niej możesz umówić spotkanie biznesowe i w jednym miejscu porozmawiać z osobami, których poznanie poza wydarzeniem może być bardzo trudne.

Match Maker to oszczędność Twojego czasu! Skorzystaj z tej okazji!

TAK BYŁO W UBIEGŁUM ROKU

WEŹ UDZIAŁ W NASZYCH KONFERENCJACH!

Konferencje organizowane przez Nowy Adres to doskonała okazja do nawiązania lub pielęgnowania kontaktów biznesowych. Obok mocnej merytoryki dajemy unikalną możliwość  spotkania w jednym miejscu i w jednym czasie przedstawicieli wielu dziedzin, co sprawia, że czas spędzony na konferencji możesz wykorzystać tak, jak potrzebujesz.

Nasi prelegenci to praktycy rynku, dzięki temu wiedza przekazywana na wydarzeniu jest wiarygodna, aktualna i przydatna przy planowaniu Twoich kolejnych działań.

Przyjdź, posłuchaj, porozmawiaj!