Zaloguj się podając adres e-mail, aby zapisywać nieruchomości. Dzięki temu zawsze będziesz mógł do nich wrócić.
Jeśli pierwszy raz korzystasz z biznesowi.pl, poprowadzimy Cię krok po kroku przez rejestrację.
Żeby rozwinąć szczegółowy opis tematu, wystarczy kliknąć w jego tytuł
DEBATA OTWARCIA
Gdyby materiały budowlane drożały w takim samym tempie jak oficjalna inflacja, zarówno deweloperzy, jak i generalni wykonawcy mieliby tylko niewiele powodów do narzekania. Ceny niektórych towarów i surowców rosną jednak w takim tempie, że nierzadko w ogóle uniemożliwiają rozpoczęcie inwestycji. Kto za to wszystko odpowiada – pandemiczne zawirowania transportowe, wzrosty cen energii, wojna w Ukrainie? A może lepiej zapytać: kiedy się to skończy i będzie można normalnie budować?
Hasło „More than business” towarzyszące gdańskiej Olivia Centre to podkreślenie wagi społeczności pracowników firm z Olivia Centre. To wspaniali ludzie, którzy łączą swoje siły i kompetencje, aby rozwijać zainteresowania. To także grupa społeczników, którzy aktywnie włączają się w szereg szlachetnych i pożytecznych inicjatyw. Jaką wartość ma społeczność budowana wokół pasji w czasach pandemii, wojny i niepewności gospodarczej?
PANEL DYSKUSYJNY
Wymuszone przez pandemię nagłe przejście niemal całego sektora usług na pracę w modelu home office wywołało tornado na rynku biurowym. Z dnia na dzień deweloperzy wstrzymali niemal wszystkie inwestycje – w Warszawie projekty zaplanowane na lata 2024-25 można policzyć na palcach jednej ręki. Początek 2022 roku to jednak gremialny powrót najemców na rynek i okres szybkiego kurczenia się odsetka pustostanów. Czy spodziewana luka podażowa może zagrozić stabilności naszego segmentu biurowego?
Świat cyfrowy otwiera przed branżą nieruchomości zupełnie nowe możliwości. Poprzez zakup NFT FlatForFlip, a więc jednego z apartamentów wyemitowanych na największej na świecie giełdzie OpenSea – klienci, inwestorzy oraz deweloperzy otrzymują dostęp do społeczności, łączącej inwestorów ze świata kryptowalut z inwestującymi na rynku nieruchomości. To dla nich szansa na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, pozyskanie finansowania pozabankowego, a także ułatwiony dostęp do klientów z rynków zagranicznych.
PRELEKCJA W JĘZ. ANGIELSKIM
Choć w ostatnich latach wielu analityków wróżyło sektorowi retail i rynkowi biurowemu powolny, ale nieuchronny uwiąd, inwestorzy zdają się być innego zdania – przynajmniej jeśli chodzi o nasz segment office: sprzedaż kompleksu The Warsaw HUB Google’owi za blisko 0,6 miliarda (!!!) dolarów czy budynku D w realizowanej przez SKANSKA inwestycji Nowy Rynek w Poznaniu – to transakcje, jakie nie zdarzały się często nawet przed pandemią. Polskie biurowce nie tracą swojego inwestycyjnego powabu. Jak tłumaczyć ten fenomen?
PANEL DYSKUSYJNY
PANEL DYSKUSYJNY
Jak prowadzić biznes operacyjny w hotelu condo bez ryzyka pokrzywdzenia właścicieli i własnego biznesu?
PANEL DYSKUSYJNY
Wysokie ceny mieszkań i zaostrzenie kryteriów finansowania hipotecznego sprawiły, że nabywców indywidualnych stać głównie na mniejsze, kompaktowe lokale. Mieszkania takie od zawsze są najpopularniejszym towarem wśród nabywców inwestycyjnych, kupujących mieszkania na wynajem lub liczących na wzrost ich wartości w krótkim czasie. Czy w najbliższych latach deweloperzy przestawią się na dostarczanie tylko takich lokali?
PANEL DYSKUSYJNY
Rynek najmu mieszkań w kontekście wysokich cen, ograniczonego dostępu do kredytu oraz napływu ukraińskich uchodźców ma przed sobą dobre perspektywy. Jednak nie wszyscy deweloperzy będą mieli możliwość sprzedaży dużych pakietów mieszkań czy nawet małych inwestycji pod najem instytucjonalny zagranicznym funduszom inwestycyjnym. A może rynek dojrzał już do tego, aby deweloperzy sami zarządzali najmem budowanych przez siebie budynków?
PANEL DYSKUSYJNY
Konflikt za naszą wschodnią granicą schłodził nastroje na rynku biurowym.
Z drugiej strony wiele firm w trybie nagłym zakończyło funkcjonowanie w Rosji, Białorusi i Ukrainie i mogą szukać „nowego otwarcia” w Polsce. Czy tak się stanie?
Otwartą kwestią pozostaje też, ilu z ponad dwóch milionów uchodźców z Ukrainy zdecyduje się pozostać w naszym kraju na stałe. Już teraz wpływają na sytuację na rynku najmu mieszkań – czy można się spodziewać, że w przyszłości przejdą na rynek własności?
PREZENTACJA RAPORTU I PANEL DYSKUSYJNY
Planowanie inwestycji w oparciu o błędne dane wyjściowe lub źle wyliczone wskaźniki nie wróży nic dobrego. Wszystkie parametry zabudowy i aspekty prawne nieruchomości uzupełniają się, znoszą lub kolidują. Tymczasem to na podstawie tych danych inwestor określa zyskowność projektu, decyduje się na zakup nieruchomości i rozpoczęcie procesu projektowo – budowlanego.
PRELEKCJA
Jeszcze do niedawna deweloperzy mieszkaniowi mogli funkcjonować bez posiłkowania się dodatkowym finansowaniem, a o względy inwestorów komercyjnych banki stawały w konkury. Jednak kumulacja w ostatnich latach znaczących i trudnych do przewidzenia czynników ekonomicznych sprawiła, że niektóre segmenty nieruchomości znalazły się na bankowych indeksach. Na co (oprócz magzynów) bankierzy chętnie pożyczą, a jakie projekty będą omijać szerokim łukiem?
PANEL DYSKUSYJNY
Indeksowanie umów deweloperskich np. o wskaźniki inflacji – to mechanizm, po który rodzimi deweloperzy rzadko dotąd sięgali. Jednak w obliczu dwucyfrowej inflacji i szalejących cen materiałów budowlanych zastosowanie klauzul waloryzujących może okazać się koniecznością… Jak to robić, by nie tracić wizerunkowo i finansowo – i jak dostosować zapisy do przepisów nowej ustawy deweloperskiej?
PANEL DYSKUSYJNY
Wskutek serii podwyżek stóp procentowych zdolność kredytowa Polaków w ciągu kilku miesięcy skurczyła się o kilkadziesiąt procent. Wielu z potencjalnych kredytobiorców ostatecznie ją utraciło po wejściu w życie znowelizowanej rekomendacji S Komisji Nadzoru Finansowego. W myśl jej zapisów, wyliczając zdolność kredytową klienta banki muszą stosować wskaźniki aż o 5% wyższe niż finalne oprocentowanie kredytu. Czy takie zaostrzenie kryteriów w tym momencie rynkowym rzeczywiście było potrzebne?
Nasze wydarzenia to nie tylko merytoryka i networking. Spotkanie wieczorne to sprzyjająca okoliczność, by w oczekiwaniu na kolejny dzień konferencji, w miłej atmosferze wymienić się wrażeniami i spostrzeżeniami. To również czas na kontynuację rozpoczętych rozmów, negocjacji oraz możliwość odpoczynku po intensywnym dniu.
Szczegóły wyjątkowego spotkania, które dla Państwa planujemy, podamy wkrótce.
Match Maker to autorska platforma stworzona przez Nowy Adres specjalnie dla uczestników konferencji. Dzięki niej możesz umówić spotkanie biznesowe i w jednym miejscu porozmawiać z osobami, których poznanie poza wydarzeniem może być bardzo trudne.
Match Maker to oszczędność Twojego czasu! Skorzystaj z tej okazji!
Konferencje organizowane przez Nowy Adres to doskonała okazja do nawiązania lub pielęgnowania kontaktów biznesowych. Obok mocnej merytoryki dajemy unikalną możliwość spotkania w jednym miejscu i w jednym czasie przedstawicieli wielu dziedzin, co sprawia, że czas spędzony na konferencji możesz wykorzystać tak, jak potrzebujesz.
Nasi prelegenci to praktycy rynku, dzięki temu wiedza przekazywana na wydarzeniu jest wiarygodna, aktualna i przydatna przy planowaniu Twoich kolejnych działań.
Przyjdź, posłuchaj, porozmawiaj!