Jeszcze nie zapisałeś żadnych ofert.
Kliknij w ikonkę teczki przy nieruchomości, która Cię zainteresowała i dodaj ją do aktówki.
Zaloguj się podając adres e-mail, aby zapisywać nieruchomości. Dzięki temu zawsze będziesz mógł do nich wrócić.
Jeśli pierwszy raz korzystasz z biznesowi.pl, poprowadzimy Cię krok po kroku przez rejestrację.
PRZEDSTAWIMY JUŻ WKRÓTCE
Tymczasem przypominamy, o czym rozmawialiśmy na ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji FRN.
W 2021 będzie równie gorąco!
panel dyskusyjny: Podobnie jak w przypadku większości gałęzi gospodarki, epidemia koronawirusa w błyskawicznym tempie postawiła na głowie cały rynek nieruchomości, zarówno mieszkaniowych, jak i komercyjnych. Zmiany te nie dotknęły jednak wszystkich segmentów tego rynku w tym samym stopniu. Niektórzy stracili sporo, inni wyszli z tego tylko z lekkimi zadrapaniami, jeszcze inni nawet zyskali. Robimy pierwszy rachunek zysków i strat polskiego rynku nieruchomości.
Francis Lapp, Sunreef Yachts
prezentacja i panel dyskusyjny
panel dyskusyjny
trzy 15-minutowe prelekcje
prelekcja
panel dyskusyjny
CZĘŚĆ WSPÓLNA OBU KONFERENCJI – SALA MIESZKANIOWA
panel dyskusyjny
Podobnie jak w przypadku większości gałęzi gospodarki, epidemia koronawirusa w błyskawicznym tempie postawiła na głowie cały rynek nieruchomości, zarówno mieszkaniowych, jak i komercyjnych. Zmiany te nie dotknęły jednak wszystkich segmentów tego rynku w tym samym stopniu. Niektórzy stracili sporo, inni wyszli z tego tylko z lekkimi zadrapaniami, jeszcze inni nawet zyskali. Robimy pierwszy rachunek zysków i strat polskiego rynku nieruchomości.
panel dyskusyjny
Francis Lapp, Sunreef Yachts
prezentacja i panel dyskusyjny
panel dyskusyjny
panel dyskusyjny
Przy galopujących cenach gruntów pod zabudowę i ich słabej dostępności w centrach dużych miast, deweloperzy coraz chętniej spoglądają na działki, które jeszcze niedawno byłyby zdyskwalifikowane przez ich wady prawne lub poprzemysłowy charakter. Może jeszcze nie wszyscy uważają, że „nie ma takiej działki, nad którą nie warto by się było pochylić”, ale większość podziela zdanie, że przy odpowiedniej determinacji wiele z tych defektów da się wyeliminować…
panel dyskusyjny
Czy czeka nas ponownie odwrót od bankowego finansowania projektowego? Czy doświadczenia z kryzysu subprime mogą się przełożyć na aktualną politykę sektora bankowego?
panel dyskusyjny
Wnioski ze stu inwestycji deweloperskich.
prezentacja raportu ThinkCo i panel dyskusyjny
panel dyskusyjny Wstęp: raport "Praca zdalna - rewolucja, która się przyjęła. Teraz czas na zmiany" Future Business Institute
Aleksandra Żuralska od początku 2020r. odpowiada za rozwój firmy GH Development na polskim rynku. Spółka stanowi część Groep Huyzentruyt – rodzinnej firmy deweloperskiej, która od ponad 100 lat z powodzeniem realizuje projekty inwestycyjne na terenie całej Belgii.
Poprzednio pełniła funkcję Członka Zarządu w spółkach realizujących projekt zabudowy Wyspy Spichrzów w Gdańsku w ramach realizacji umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym.
Aleksandra posiada 20 letnie doświadczenie na rynku nieruchomości, od 15 lat realizuje projekty mieszkaniowe przy współpracy z firmami z kapitałem zagranicznym m.in. z Belgii, Francji, Hiszpanii.
Jest absolwentem The Polish Open University oraz Oxford Brooks University na kierunku Zarządzanie i Marketing, na których zrealizowała program MBA.
Daniel Bienias jest Dyrektorem Zarządzającym CBRE w Polsce, gdzie kieruje ponad 450 osobowym zespołem profesjonalistów. Do CBRE dołączył w 2010 roku. Poprzednio pełnił funkcję Senior Dyrektora działu reprezentacji najemców w CBRE. Daniel posiada ponad 20-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości. Doradzał wielu lokalnym i międzynarodowym firmom.
Daniel Bienias jest Absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studiów podyplomowych na Politechnice Warszawskiej i Uniwersytecie Sheffield Hallam. Jest członkiem RICS (Royal Institution of Chatered Surveyors) i posiada licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz certyfikat Dyplomowanego Specjalisty Komercyjnych Inwestycji CCIM (Certified Commercial Investment Member).
Od 30 lat jest związany z budownictwem mieszkaniowym. Jako założyciel i prezes zarządu od podstaw współtworzył firmę EKOLAN. W ciągu ponad 20 lat działalności marka znalazła się w gronie najbardziej znanych deweloperów działających w Trójmieście. Od 1997 roku oddała do użytku ponad 6000 mieszkań i kilka obiektów biurowych.
Z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Ceni pracę zespołową, która w jego opinii najlepiej realizuje wielowymiarowe cele interesariuszy współczesnej firmy: klientów, współpracowników, społeczeństwa i właścicieli.
Współtwórca obido.pl – największej platformy klientów rynku pierwotnego. Architekt i urbanista, od 15 lat związany z marketingiem inwestycji mieszkaniowych. Nieustannie pracuje nad nowymi technologiami które poprawiają komunikację pomiędzy deweloperami i ich klientami. Odpowiada między innymi za współpracę z REAS/JLL przy badaniach preferencji mieszkaniowych Polaków. W wolnych chwilach projektuje budynki „w realu”. Jest między innymi autorem siedziby obido.
Piotr jest odpowiedzialny za pracę zespołów Sprzedaży i Marketingu, Produkcji, Zakupów i Łańcucha Dostaw a także zespołu wspomagającego rekrutacje do Centrów Usług Wspólnych (SSC, BPO, GBS) w warszawskim oddziale firmy rekrutacyjnej Michael Page. Ma ponad 12 lat doświadczenia zawodowego w rekrutacji i konsultingu HR zdobytego zarówno w Polsce jak i za granicą.
Na co dzień Piotr odpowiada za bieżące funkcjonowanie podległego mu, blisko 40-osobowego zespołu. Poza tym zajmuje się współpracą ze strategicznymi klientami firmy oraz doradztwem HR dla inwestorów planujących budowę bądź rozwój już istniejących struktur w Polsce. Od 2016 roku zasiada w zarządzie Polskiego Forum HR.
Kieruje pracami zespołu Inwestycji Mieszkaniowych JLL, którego działania koncentrują się na doradztwie transakcyjnym dotyczącym sektora mieszkaniowego, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkań na wynajem, prywatnych akademików, co-livingów oraz innych aktywów z szeroko rozumianego obszaru „living”.
Jest związany z rynkiem mieszkaniowym od ponad 15 lat. W tym czasie zaangażowany był w badania rynku a także projekty doradztwa deweloperskiego i inwestycyjnego realizowane przez firmę doradczą REAS (obecnie część JLL). Maximilian doradzał deweloperom, inwestorom i funduszom w nabywaniu i zbywaniu aktywów od samego początku rozwoju rynku najmu i prywatnych domów studenckich w Polsce – w tym w zakupie pierwszego całego budynku wielorodzinnego z przeznaczeniem na wynajem przez zagranicznego inwestora.
Prelegent wielu międzynarodowych konferencji związanych z nieruchomościami oraz autor wielu publikacji i opracowań z dziedziny nieruchomości i planowania przestrzennego.
Jest członkiem Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (RICS) oraz Urban Land Institute (ULI).
Inwestycje wielofunkcyjne wyrastają w dużych miastach jak grzyby po deszczu, choć jeszcze kilka lat temu uważano je za zbyt trudne i nieprzewidywalne biznesowo. Ich renesans na pewno powodowany jest trudną sytuacją na rynku gruntów, ale czy tylko tym?
Moderator dyskusji
Katarzyna jest odpowiedzialna za wspieranie firmy i klientów ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju biznesu i oferty usług doradczych.
Posiada prawie 15-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie nieruchomości, a do firmy Cushman & Wakefield dołączyła w 2006 roku.
Kieruje działem Doradztwa i Analiz Rynkowych zajmującym się przede wszystkim świadczeniem usług doradczych na rzecz deweloperów, inwestorów oraz najemców, a także analizami rynku nieruchomości.
Odpowiada za realizację flagowego projektu spółki, jakim są Browary Warszawskie – wielofunkcyjny projekt powstający na warszawskiej Woli.
Michał ukończył Wydział Inżynierii Lądowej na Politechnice Warszawskiej, jest też absolwentem podyplomowych studiów zarządzania projektami w Szkoły Głównej Handlowej. W 2015 roku ukończył prestiżowe studia MBA na Politechnice Warszawskiej. Od ponad 16 lat związany z rynkiem nieruchomości, swoje bogate doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce i Wielkiej Brytanii, pracując dla firm takich jak FMP, STRABAG, Morgan EST i Global Trade Centre. W 2016 roku Michał otrzymał nagrodę „Property Manager of the Year” na szóstej dorocznej gali EuropaProperty CEE Investment and Green Building.
Doświadczony menadżer, doceniony specjalista i ekspert w swojej dziedzinie. Dyrektor Generalny, odpowiedzialny m.in. za zrealizowane już dwa warszawskie projekty: M2 i Wiślane Ogrody.
Wcześniej zaangażowany również w realizację wielu prestiżowych inwestycji na terenie Izraela. Od 2004 roku z powodzeniem zarządzą firmą OKAM, obecnie jednym z czołowych deweloperów na rynku polskim. Łącznie w portfolio OKAM znajdują się 22 inwestycje w 7 miastach w Polsce: projekty deweloperskie, kamienice i działki.
Członek Zarządu oraz Dyrektor Zarządzająca w firmie Euro Styl, wiodącego dewelopera na rynku trójmiejskim, będącego częścią Grupy Dom Development.
Członek Zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich – Oddział Trójmiasto.
Ma ponad 20 lat doświadczenia zawodowego. Karierę rozpoczynała w branży nieruchomości pracując dla trójmiejskich deweloperów. W 2008 roku podjęła się zadania stworzenia trójmiejskiego oddziału międzynarodowej firmy doradczej – JLL – w Trójmieście, odpowiadającego za obszar Polski północnej, którym z sukcesem kierowała przez 9 lat. Kolejnym etapem w jej karierze była praca dla Skanska Property Poland, gdzie pełniła obowiązki Dyrektora Regionalnego ds. wynajmu w Polsce północnej (Gdańsk, Poznań, Łódź). Jest także wykładowcą-praktykiem na studiach podyplomowych „Zarządzanie nieruchomościami i projektami deweloperskimi” w Katedrze Inwestycji i Nieruchomości Uniwersytetu Gdańskiego.
Jest absolwentką Wydziału Geodezji i Kartografii Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie o kierunku „Gospodarka przestrzenna i wycena nieruchomości”, na którym uzyskała tytuł inżyniera. Ukończyła również Politechnikę Gdańską z tytułem magistra Zarządzania i Ekonomii.
Krzysztof Witkowski, założyciel i prezes spółki Virako – cenionej łódzkiej firmy deweloperskiej istniejącej od 2000 r. Jako jeden z pierwszych w Polsce dokonał rewitalizacji starych budynków pofabrycznych (fabryka Henryka Wegnera z 1920 roku), adaptując je na lofty biurowe. Na koncie Krzysztofa Witkowskiego jest również realizacja Forum 76. Business Centre – pierwszego biurowca klasy A w Łodzi. Budynek został laureatem konkursu Budowa Roku 2009, był także dwukrotnie wybrany Najlepszym Biurowcem w Polsce 2012 i 2014 roku w konkursie Eurobuild Awards.
Najnowszym projektem Krzysztofa Witkowskiego jest Monopolis, kompleks dawnych zakładów Monopolu Wódczanego z 1902 roku, trzeci co do wielkości zespół fabryczny w Łodzi (po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego). Monopolis w niezwykły sposób łączy różne obszary działania. Obok części biurowej zapewniającej najwyższy komfort pracy, powstały przestrzenie dla ważnych wydarzeń kulturalnych, spędzania wolnego czasu i relaksu. Miejsce inspirujące i przyjazne.
Krzysztof Witkowski jako prezes firmy odpowiedzialnej społecznie, angażuje się w działalność na rzecz dzieci i młodzieży. Jest inicjatorem akcji „Szczęśliwe Podwórka”, która propaguje idee powstawania i istnienia świetlic środowiskowych.
2019 rok był bardzo dobrym okresem dla polskiego rynku komercyjnego. Zaczyna jednak być na nim widać pierwsze oznaki spowolnienia – znacznie spadło zainteresowanie inwestorów centrami handlowymi, zmniejsza się również podaż na rynku magazynowym. Które aktywa podmioty finansujące uważają za bezpieczne w najbliższej przyszłości, a które będą raczej omijać z daleka?
Moderator dyskusji
Partner Zarządzający i założyciel firmy doradczej Walter Herz działającej w sektorze nieruchomości komercyjnych. Firma Walter Herz od 8 lat zapewnia strategiczne doradztwo: najemcom, inwestorom i właścicielom nieruchomości. W 2017 roku Firma zdobyła statuetkę od CIJ Awards jako wschodząca gwiazda nieruchomości komercyjnych oraz kolejny rok została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu oraz okrzyknięta Brylantem Polskiej Gospodarki w konkursie Gepardy Biznesu 2017 i 2019. Firma Walter Herz jest wymieniana w rankingach najlepszych firm doradczych w Polsce. W 2016 roku Bartłomiej Zagrodnik założył pierwszą w Polsce Akademię Najemcy – cykl szkoleń dla najemców. Bartłomiej Zagrodnik ukończył studia magisterskie na kierunku Master in International Business and Management na Bradford University oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ukończył również studia z zakresu wyceny nieruchomości w Szkole Głównej Handlowej. Posiada tytuł CCIM – Certified Commercial Investment Member i jest członkiem RICS Królewskiego Stowarzyszenie Dyplomowanych Rzeczoznawców.
Przemysław Kucharski jest adwokatem i partnerem zarządzającym kancelarii Kucharski & Partners. Specjalizuje się w prawie nieruchomości, prawie budowlanym oraz doradztwie transakcyjnym. Oprócz znajomości kwestii prawnych, jest specjalistą w zakresie prawa podatkowego. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w doradztwie przy różnego rodzaju transakcjach nieruchomościowych, finansowych oraz transakcjach nabycia i sprzedaży spółek, w tym w szczególności obejmujących: nabycia gruntów, zagospodarowanie terenów na cele magazynowe, handlowe, biurowe oraz mieszkaniowe, strukturyzację korporacyjną transakcji, restrukturyzację, finansowanie projektów, umowy najmu powierzchni biurowych, handlowych i magazynowych.
Posiada 21-letnie doswiadczenie zawodowe w polskim i zagranicznym sektorze bankowym. Pracujac dla bankow uniwersalnych i hipotecznych w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii odpowiedzialna za finansowanie nieruchomości komercyjnych oraz opracowanie i implementacje struktury kredytowania przez bank hipoteczny developerów mieszkaniowych w powiązaniu z finansowaniem indywidualnych nabywców mieszkań.
Od roku 2013 zarządza Przedstawicielstwem banku hipotecznego Deutsche Hypotheken Bank AG w Polsce.
Deutsche Hypotheken Bank AG należy do Grupy NORD/LB w siedziba w Hanowerze i biurami regionalnymi we Frankfurcie, Hamburgu, Monachium oraz Londynie, Paryżu, Amsterdamie i Warszawie. Bank angażuje sie w finansowanie nieruchomosci komercyjnych takich jak: biura, centra handlowe i logistyczne, hotele, apartamenty na wynajem.
Izabela Miazgowska posiada ponad 18 lat doświadczenia na rynku nieruchomości. Pracowała dla szerokiego spektrum klientów i realizowała w ich imieniu przyjęte strategie. Była zaangażowana w transakcje kupna-sprzedaży nieruchomości, negocjowanie umów najmu, a także zarządzanie nieruchomościami.
Dołączyła do Knight Frank w 2013 roku jako Zarządca Nieruchomości, a następnie awansowała na stanowisko Opiekuna Klienta. W tym czasie Izabela współpracowała z kilkoma znaczącymi polskimi i międzynarodowymi funduszami, zarządzając ich portfelami nieruchomości w zakresie utrzymania najwyższego standardu usług podnoszących wartość nieruchomości.
Obecnie jest Dyrektorem Działu Zarządzania Nieruchomościami i odpowiada za kierowanie i nadzorowanie zespołem niemal 50 osób pracujących w 6 miastach w Polsce.
Izabela jest licencjonowanym zarządcą nieruchomości – licencja nr 23185, a także licencjonowanym pośrednikiem w obrocie nieruchomościami – licencja nr 2611.
Jaki wpływ ma obecna sytuacja w Chinach na zaopatrzenie reszty świata w artykuły przemysłowe? Łańcuchy dostaw dla jakich branż przeżyły największe wstrząsy, a które okazały się wirusoodporne? Czy ograniczenie ruchu transgranicznego może być szansą dla producentów lokalnych?
W Stanach Zjednoczonych i niektórych państwa Europy Zachodniej zamknięte centra handlowe nie są już niczym szokującym, a ograniczanie liczby sklepów przez wielkie sieci handlowe jest na porządku dziennym. W Polsce co prawda najemców skokowo nie ubywa, ale maleje podaż nowych powierzchni handlowych, skokowo spada też zainteresowanie nimi wśród funduszy inwestycyjnych. Co się stało?
moderator dyskusji
Paweł Nowakowski jest Dyrektorem działu rynków kapitałowych w firmie doradczej Cresa Polska. Stoi na czele zespołu doradztwa strategicznego i transakcyjnego w warszawskim biurze Cresa. Doradza klientom przy zakupie i sprzedaży nieruchomości w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się także w strategiach zarządzania portfelami nieruchomości w zakresie restrukturyzacji i optymalizacji. Paweł jest ekspertem z 12-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości komercyjnych. Poprzednio kierował zespołem doradztwa transakcyjnego i strategicznego w dziale Doradztwa Rynku Nieruchomości EY w Warszawie. Wcześniej pracował zarówno dla firm doradczych z sektora nieruchomości takich jak CBRE i King Sturge, jak również doradztwa strategicznego A.T. Kearney. Paweł jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada tytuł rzeczoznawcy majątkowego oraz jest członkiem RICS.
Magdalena Fratczak zajmuje w CBRE stanowisko Head of Retail Sector, wcześniej zarządzała w firmie zespołem 15 doświadczonych ekspertów, którzy oferują zintegrowane usługi i doradztwo w zakresie wynajmu powierzchni handlowych zarówno dla właścicieli, jak i dla najemców szeroko rozumianych obiektów komercyjnych.
Magdalena jest ekspertką w opracowywaniu szytych na miarę rozwiązań dla sektora handlowego. W swojej karierze wspierała międzynarodowe sieci handlowe oraz inwestorów w zakresie rozwoju biznesu, rozwoju marki, a także przy opracowaniu strategii komercjalizacji obiektów handlowych. W obszarze jej specjalizacji znajdują się tematy związane ze współpracą z miastem, planowaniem przestrzeni miejskiej czy ścieżką zakupów konsumentów. Magdalena jest współautorką wielu ciekawych publikacji na temat zmian zachodzących na rynku handlowym, z perspektywy konsumentów czy inwestorów.
Jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego oraz Erasmus University. Zdobywa swoje doświadczenie w branży nieruchomości od 24 lat. Przed dołączeniem do CBRE w 2003 roku pracowała dla Geralda Eve i Jones Lang La Salle.
Absolwentka Politechniki Gdańskiej i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, stypendystka na wydziale Handlu i Stosunków Międzynarodowych Universite de Rennes 1 we Francji, jest związana z branżą centrów i sieci handlowych od 2000 roku.
Karierę rozpoczynała m.in. w firmach: Decathlon Francja, Apsys Polska i Caelum Development na stanowiskach dyrektora operacyjnego i marketingu. Znana szeroko w branży retail jako założyciel i wieloletni dyrektor generalny Polskiej Rady Centrów Handlowych, PRCH. Po 14 latach pracy w PRCH, Anna wraz z grupą ekspertów stworzyła Retail Institute – ośrodek dialogu, badań i analiz dla branży retail.
Prywatnie szczęśliwa mama, miłośniczka górskich wędrówek, dobrej literatury i czerwonego wina.
Przy galopujących cenach gruntów pod zabudowę i ich słabej dostępności w centrach dużych miast, deweloperzy coraz chętniej spoglądają na działki, które jeszcze niedawno byłyby zdyskwalifikowane przez ich wady prawne lub poprzemysłowy charakter. Może jeszcze nie wszyscy uważają, że „nie ma takiej działki, nad którą nie warto by się było pochylić”, ale większość podziela zdanie, że przy odpowiedniej determinacji wiele z tych defektów da się wyeliminować…
Jest wykształconym w Niemczech i Francji adwokatem (Rechtsanwältin), uprawnionym do wykonywania zawodu zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.
Specjalizuje się w prawie nieruchomości, transakcjach i restrukturyzacjach. Jej doświadczenie obejmuje w szczególności kompleksowe doradztwo w ramach transakcji nieruchomościowych, obsługę przedsięwzięć deweloperskich, strukturyzację i negocjację inwestycji hotelowych, obsługę banków
i funduszy nieruchomościowych.
Biegle włada językiem niemieckim, angielskim i francuskim, od wielu lat współpracuje ze Szkołą Prawa Niemieckiego przy UW i Fundacją Helsińską.
Specjalizuje się w transakcjach kupna/sprzedaży gruntów inwestycyjnych. Współpracuje z właścicielami gruntów, inwestorami oraz deweloperami poszukującymi działek pod projekty komercyjne i mieszkaniowe. Emil jest odpowiedzialny za poszukiwanie gruntów, wsparcie inwestorów w negocjacjach zakupowych, koordynację analizy due diligence, przygotowanie analizy rynku, analizy finansowej oraz analizy wykonalności.
W ostatnich dwunastu miesiącach uczestniczył w transakcjach sprzedaży gruntów o łącznej powierzchni przekraczającej 700 000 mkw., pozwalających na wybudowanie ponad 1.5 mln mkw. nowoczesnej powierzchni mieszkaniowej, biurowo – handlowej, magazynowej i hotelowej.
Przed dołączeniem do Colliers International Emil pracował dla: emFinanse Sp. z o.o. (część Grupy BRE Bank), Raiffeisen Bank Polska S.A., Bank BPH Hipoteczny oraz HypoVereinsbank. Emil jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania na kierunku Zarządzanie, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności negocjacyjnych oraz budowania relacji z klientami.
Karol Dzięcioł od początku 2017 roku jest dyrektorem ds. zakupu gruntów w firmie Echo investment, gdzie specjalizuje się w nabywaniu gruntów pod realizację inwestycji deweloperskich we wszystkich segmentach aktywności spółki (mieszkania, biura, handel, mieszkania na wynajem). Praca na tym stanowisku obejmuje kompleksową realizację zakupów zgodnych ze strategią spółki w największych miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Trójmieście, Katowicach.
Wcześniejsze doświadczenie o podobnym profilu zdobywał jako Acquisition Manager w spółce HB REAVIS. Karol w latach 2007-2014 związany był ze spółką REAS, gdzie pracował między innymi jako dyrektor działu wycen i doradztwa deweloperskiego.
Paweł Kuglarz jest radcą prawnym w Krakowie, członkiem zarządu Fundacji na Rzecz Kredytu Hipotecznego oraz kierownikiem Szkoły Prawa Austriackiego na Wydziale Prawa UJ. Był współautorem ustawy deweloperskiej oraz członkiem zespołu ekspertów, który przygotował nowe prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne. Kuglarz specjalizuje się w prawie nieruchomości, budowlanym, hipotece oraz rozwiązywaniu sporów. Jest autorem m.in komentarzy Ustawa o księgach wieczystych i hipotece , upadłości deweloperskiej, upadłości konsumenckiej.
Zarządza Centrum Obsługi Inwestora w Częstochowie. Koordynuje program TERAZ LEPSZA PRACA dzięki któremu Częstochowę została najbardziej innowacyjnym miastem Polski 2018 i była w finale konkursu Innowacyjny Samorząd 2020. Wykładowczyni Collegium Humanum – Szkoły Głównej Menedżerskiej w Warszawie, członek komisji ds. szkolnictwa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, doktorantka Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, na co dzień zajmuje się promocją gospodarczą miasta, nieruchomościami inwestycyjnymi oraz współpracą na liniach nauka – biznes – samorząd, autorka artykułów i publikacji w tym zakresie, trenerka rozwoju osobistego i behawiorystka. Prezeska Stowarzyszenia „Pasja do Życia” zajmującego się m.in. rozwijaniem przedsiębiorczości kobiet.
Doradca podatkowy i menedżer w Zespole Nieruchomości MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy – ekspert w zakresie krajowych oraz transgranicznych projektów restrukturyzacyjnych na rynku nieruchomości. Posiada szerokie doświadczenie obejmujące m.in.: podatkowe modelowanie struktur nabycia i zbycia udziałów/akcji, przedsiębiorstw i aktywów, konsolidacje spółek oraz reorganizacje działalności gospodarczej i inwestycyjnej. Doradza polskim i zagranicznym spółkom i grupom kapitałowym, funduszom private equity, jak również osobom fizycznym (HNWI), w szczególności w zakresie planowania sukcesyjnego. Zrealizował bardzo wiele przeglądów podatkowych oraz projektów (vendor) due diligence w różnych sektorach gospodarki, poza nieruchomościowym, także przemysłowym, telekomunikacji, mediów i technologii oraz farmaceutycznym.
Sprinterskie tempo upowszechniania się modelu home office wraz z rozwojem epidemii to niezwykłe zjawisko. Firmy, które oswajały się z nim i przygotowywały do jego wdrożenia nierzadko latami – lub w ogóle uważały go za niepotrzebny – musiały wprowadzić go na szeroką skalę niemal z dnia na dzień. Warto sobie uświadomić, że to, co się dzieje obecnie, to nie chwilowa zmiana, sposób działania na czas epidemii, ale rewolucja, która trwale zmieni sposoby zarządzania, style pracy i rolę przestrzeni biurowych.
moderator dyskusji
Redaktor naczelna magazynu „HR Business Partner”. Dyrektor programowa „Kongresu Profesjonalistów HR” oraz „Konferencji Nowoczesnego HR”. Menedżerka odpowiedzialna za tworzenie i rozwój czasopism biznesowych w wydawnictwie Forum Media Polska. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.
Ponad 5 lat doświadczenia w kompleksowych procesach rekrutacyjnych na stanowiska specjalistyczne i wysokiego szczebla managerskie oraz rozwoju rynku pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko mazurskiego.
Specjalizuje się w projektach z obszarach sprzedaży, marketingu, logistyki i HR. Prowadzi aktywne poszukiwania kandydatów na rynku pracy m.in. poprzez metody poszukiwań bezpośrednich, social media oraz networking. Wspiera menedżerów w trakcie całego procesu i prowadzi rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami – również po stronie pracodawcy.
Umiejętnie zarządza portfelem rekrutacji na dużą skalę w dynamicznym środowisku biznesowym, project manager z doświadczeniem w prowadzeniu wolumenowych, ogólnopolskich projektów i koordynowaniu zespołów rekrutacyjnych.
Stale poszerza wiedzę i kompetencje z obszaru HR, co pozwala jej na nieustanny rozwój warsztatu pracy i owocuje gronem zadowolonych klientów, które wzbogaca się o firmy wywodzące się z różnych branż i obszarów działalności. Dominika jest pasjonatką employer brandingu, a w Randstad realizuje się stojąc na czele projektu dot. systemu sugestii pracowniczych, Randstad IdeaBox.
Jarosław posiada 15-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych.
W Savills kieruje działem reprezentacji najemcy wspierając klientów podczas całego procesu najmu. Specjalizuje się w rozwiązaniach dla firm poszukujących możliwości relokacji, ekspansji, zmniejszenia powierzchni biur i ich konsolidacji oraz redukcji kosztów operacyjnych najmu. Dodatkowo jest również ekspertem w dziedzinie elastycznych powierzchni biurowych i wraz z zespołem doradza m.in. firmom zainteresowanym wynajmem przestrzeni w elastycznych miejscach pracy oraz sieciom coworkingowym i biurom serwisowanym zainteresowanym ekspansją w Polsce.
Od 2018 roku tworzy i realizuje Program Aktywizacji Społecznej Centrów Handlowych EPP. W ramach tej inicjatywy, podczas niedziel niehandlowych, w największych obiektach należących do spółki: Galerii Echo w Kielcach, Centrum Galaxy w Szczecinie, Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu i Galerii Młociny w Warszawie, odbywają się wydarzenia o charakterze społecznym, edukacyjnym, kulturalnym i naukowym. Spotkania prowadzone są we współpracy z organizacjami pozarządowymi, instytucjami sztuki, uczelniami i lokalnym samorządem.
Wojciech Gepner związany jest z rynkiem nieruchomości od 1998 roku. Przez wiele lat zaangażowany w budowanie wizerunku Echo Investment i realizowanych przez firmę projektów. Autor i współautor licznych strategii marketingowych wdrażanych dla mieszkaniowych i komercyjnych realizacji (łącznie kilkadziesiąt przeprowadzonych projektów, w tym kampania wizerunkowa Galerii Echo, która doprowadziła do zdobycia najważniejszej nagrody branżowej MAPIC AWARD). Współpracował również z firmami Vastint, Unimax i ExpoCity.
Michał M. Styś. Z wykształcenia mgr inż. architekt, absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej oraz University of Illinois at Urbana-Champaign, gdzie uzyskał dyplom Executive MBA. Doświadczenie w zarządzaniu projektami, tworzeniu założeń urbanistycznych oraz projektowaniu budynków mieszkaniowych, handlowych, hotelowych i biurowych zdobywał w takich firmach, jak Anthony Reddy Associates, Reddy Architecture & Urbanism Group (Irlandia), Archeus OY Ltd. (Finlandia) czy BC Comm Group (Polska). Od 2006 Dyrektor Zarządzający OPG Property Professionals, gdzie odpowiada za realizację inwestycji, identyfikację i analizę możliwości inwestycyjnych w Polsce oraz zarządzanie aktywami – projektami mixed-use, komercyjnymi i mieszkaniowymi. Kreatywny umysł, który dał początek projektowi OFF Piotrkowska Center w Łodzi.
Pandemia wirusa Covid-19 miała iście dewastujący skutek dla rynku handlowego – z dnia na dzień miliony ludzi na całym świecie ograniczyły konsumpcję, a zakupy podstawowych produktów przeniosły się w dużym stopniu do Internetu. I istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaną tam na dłużej. W jaki sposób branża sektor tradycyjnego retailu może zacieśnić współpracę z największym wygranym tego kryzysu, e-handlem?
Patrycja Dzikowska od ponad 20 lat związana jest z sektorem nieruchomości komercyjnych, zdobywając wiedzę i praktykę zarówno po stronie wiodących agencji doradczych, jak i deweloperów. W tym czasie współpracowała z wieloma podmiotami i była zaangażowana w różnorodne projekty analityczno – doradcze dla klientów z sektora handlowego, biurowego i magazynowego. Spektrum jej kompetencji obejmuje m.in. analizy rynkowe, studia potencjału rynkowego lokalizacji, doradztwo przy tworzeniu założeń dla projektu, analizy potencjału przebudowy i repozycjonowania obiektów. Patrycja posiada szeroką wiedzę o rynku nieruchomości komercyjnych oraz wieloletnie doświadczenie w zakresie analiz rynku i doradztwa.
W pierwszych dniach wywołanej koronawirusem izolacji społecznej obroty sklepów oferujących dobra szybkozbywalne skoczyły o 250 proc. i szybko przestały być w stanie na bieżąco obsługiwać zamówienia. Ale powodów do narzekania na pewno nie mogą mieć też drogerie i firmy sprzedające chemię gospodarczą, elektronikę, książki, zabawki i wszelkiego rodzaju dobra, które możemy konsumować w domu. No i ktoś te wszystkie przesyłki musiał dostarczyć – firmy logistyczne również mogły zarobić na koronawirusie. Jakie zmiany dla rynku magazynowego zaszły podczas ostatnich miesięcy?
Moderator dyskusji
Absolwent instytutów dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Z rynkiem nieruchomości związany od blisko 15 lat. Karierę zawodową zaczynał w firmie CEE Międzynarodowe Targi Warszawskie, później związany z miesięcznikiem branżowym „RNW – Miesięcznik Rynku Nieruchomości” (jako sekretarz redakcji i zastępca redaktora naczelnego). Specjalizuje się w zagadnieniach rynku powierzchni biurowych, handlowych i mieszkaniowych. Jego artykuły i analizy ukazywały się m. in. w dzienniku „Życie”, tygodniku „Wprost”, miesięcznikach „Forbes”, „Businessman.pl”, „Eurobuild CEE” i kwartalniku „CEE Commercial Property Guide”. Autor 25 programów konferencji z cyklu „Forum Rynku Nieruchomości”, „Biurowce w Polsce” i „Polski Rynek Mieszkaniowy”. Wieloletni redaktor naczelny półrocznika „Biurowce w Polsce”.
Żonaty, ma dwoje dzieci. Jego hobby to pływanie, współczesna literatura amerykańska i gry planszowe.
Danuta Dzierżak ma ponad 18 lat doświadczenie w sektorze nieruchomości przemysłowych. W AXI IMMO odpowiedzialna jest za doradztwo w zakresie wynajmu powierzchni magazynowych i przemysłowych dla kluczowych klientów. Danuta karierę zaczynała w sektorze przemysłowym w firmie Messer Polska, jednym z największych dystrybutorów gazów technicznych, specjalnych i medycznych. Następnie związane była z deweloperem powierzchni magazynowych firmą SEGRO, gdzie odpowiedzialna była za działania marketingowe firmy. Doświadczenie jako konsultant ds. nieruchomości zdobywała również pracując dla firmy Glob Nieruchomości.
Reprezentowała takie firm jak: LPP Tex, SPX, Colian Logistic, NRF, NNR, Ejko, Deka Trans, Rossmann i wiele innych. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie i certyfikowany kurs CCIM.
Head of Development oraz Development Director w firmie Panattoni w Polsce od 2015 roku. Jest odpowiedzialny za nowe przedsięwzięcia w regionach: Polska Centralna, Warszawa i Gdańsk. Michał współpracował z Panattoni Europe już wcześniej na stanowisku Kierownika Projektu (2006-2011), nadzorując rozwój 7 budynków w Łodzi i na Górnym Śląsku o powierzchni 220 000 mkw. W firmie Hines (2011-2015) był Dyrektorem Projektu odpowiedzialnym za obiekt biurowy (Neptun Gdańsk), zakup portfela logistycznego (300 000 mkw.), a także zarządzał aktywami portfela logistycznego. W trakcie swojej kariery zawodowej był odpowiedzialny za: strategiczny rozwój biznesu, identyfikację i nabywanie inwestycji komercyjnych, negocjowanie warunków umów, wynajem i zarządzanie projektami.
Joanna jest Partnerem, Dyrektorem Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w Cushman & Wakefield Polska. Odpowiada za koordynację pracy zespołu i wspiera kluczowe projekty magazynowe i produkcyjne prowadzone dla najemców na terenie całego kraju. Do jej zadań należy również utrzymanie relacji i współpraca z kluczowymi klientami. Ma długoletnie doświadczenie we współpracy z najemcami z różnych branż, są wśród nich operatorzy logistyczni, firmy dystrybucyjne, sieci sklepów, klienci farmaceutyczni, przedstawiciele sektora sprzedaży internetowej oraz firmy produkcyjne.
Ukończyła wydział prawa na Uniwersytecie Warszawskim i jest także absolwentką Szkoły Głównej Handlowej – kierunek zarządzanie i marketing ze specjalizacją z zakresu gospodarki nieruchomościami. Posiada certyfikat CCIM (Certified Commercial Investment Member) oraz jest członkiem SIOR (Society of Industrial and Office Realtors) – amerykańskiej organizacji zrzeszającej profesjonalistów obsługujących biurowy i przemysłowy rynek nieruchomości komercyjnych. Doświadczenie zawodowe w sektorze nieruchomości zdobywała m.in. w firmie Pinnacle Poland (obecnie PointPark Properties) oraz w firmie DTZ.
Aleksandra Żuralska od początku 2020r. odpowiada za rozwój firmy GH Development na polskim rynku. Spółka stanowi część Groep Huyzentruyt – rodzinnej firmy deweloperskiej, która od ponad 100 lat z powodzeniem realizuje projekty inwestycyjne na terenie całej Belgii.
Poprzednio pełniła funkcję Członka Zarządu w spółkach realizujących projekt zabudowy Wyspy Spichrzów w Gdańsku w ramach realizacji umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym.
Aleksandra posiada 20 letnie doświadczenie na rynku nieruchomości, od 15 lat realizuje projekty mieszkaniowe przy współpracy z firmami z kapitałem zagranicznym m.in. z Belgii, Francji, Hiszpanii.
Jest absolwentem The Polish Open University oraz Oxford Brooks University na kierunku Zarządzanie i Marketing, na których zrealizowała program MBA.
Daniel Bienias jest Dyrektorem Zarządzającym CBRE w Polsce, gdzie kieruje ponad 450 osobowym zespołem profesjonalistów. Do CBRE dołączył w 2010 roku. Poprzednio pełnił funkcję Senior Dyrektora działu reprezentacji najemców w CBRE. Daniel posiada ponad 20-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości. Doradzał wielu lokalnym i międzynarodowym firmom.
Daniel Bienias jest Absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studiów podyplomowych na Politechnice Warszawskiej i Uniwersytecie Sheffield Hallam. Jest członkiem RICS (Royal Institution of Chatered Surveyors) i posiada licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz certyfikat Dyplomowanego Specjalisty Komercyjnych Inwestycji CCIM (Certified Commercial Investment Member).
Od 30 lat jest związany z budownictwem mieszkaniowym. Jako założyciel i prezes zarządu od podstaw współtworzył firmę EKOLAN. W ciągu ponad 20 lat działalności marka znalazła się w gronie najbardziej znanych deweloperów działających w Trójmieście. Od 1997 roku oddała do użytku ponad 6000 mieszkań i kilka obiektów biurowych.
Z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Ceni pracę zespołową, która w jego opinii najlepiej realizuje wielowymiarowe cele interesariuszy współczesnej firmy: klientów, współpracowników, społeczeństwa i właścicieli.
Współtwórca obido.pl – największej platformy klientów rynku pierwotnego. Architekt i urbanista, od 15 lat związany z marketingiem inwestycji mieszkaniowych. Nieustannie pracuje nad nowymi technologiami które poprawiają komunikację pomiędzy deweloperami i ich klientami. Odpowiada między innymi za współpracę z REAS/JLL przy badaniach preferencji mieszkaniowych Polaków. W wolnych chwilach projektuje budynki „w realu”. Jest między innymi autorem siedziby obido.
Piotr jest odpowiedzialny za pracę zespołów Sprzedaży i Marketingu, Produkcji, Zakupów i Łańcucha Dostaw a także zespołu wspomagającego rekrutacje do Centrów Usług Wspólnych (SSC, BPO, GBS) w warszawskim oddziale firmy rekrutacyjnej Michael Page. Ma ponad 12 lat doświadczenia zawodowego w rekrutacji i konsultingu HR zdobytego zarówno w Polsce jak i za granicą.
Na co dzień Piotr odpowiada za bieżące funkcjonowanie podległego mu, blisko 40-osobowego zespołu. Poza tym zajmuje się współpracą ze strategicznymi klientami firmy oraz doradztwem HR dla inwestorów planujących budowę bądź rozwój już istniejących struktur w Polsce. Od 2016 roku zasiada w zarządzie Polskiego Forum HR.
Kieruje pracami zespołu Inwestycji Mieszkaniowych JLL, którego działania koncentrują się na doradztwie transakcyjnym dotyczącym sektora mieszkaniowego, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkań na wynajem, prywatnych akademików, co-livingów oraz innych aktywów z szeroko rozumianego obszaru „living”.
Jest związany z rynkiem mieszkaniowym od ponad 15 lat. W tym czasie zaangażowany był w badania rynku a także projekty doradztwa deweloperskiego i inwestycyjnego realizowane przez firmę doradczą REAS (obecnie część JLL). Maximilian doradzał deweloperom, inwestorom i funduszom w nabywaniu i zbywaniu aktywów od samego początku rozwoju rynku najmu i prywatnych domów studenckich w Polsce – w tym w zakupie pierwszego całego budynku wielorodzinnego z przeznaczeniem na wynajem przez zagranicznego inwestora.
Prelegent wielu międzynarodowych konferencji związanych z nieruchomościami oraz autor wielu publikacji i opracowań z dziedziny nieruchomości i planowania przestrzennego.
Jest członkiem Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (RICS) oraz Urban Land Institute (ULI).
Paweł Nowak dołączył do Działu Gruntów i Doradztwa Deweloperskiego w CBRE Polska w lutym 2011 roku. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w zarządzaniu i koordynacji transakcjami gruntowymi oraz pośrednictwie i doradztwie w zakresie nieruchomości inwestycyjnych, specjalizując się w projektach deweloperskich i transakcjach biurowych i mieszkaniowych w największych polskich miastach.
Karierę zawodową rozpoczął w Dom Development (jednym z największych polskich deweloperów mieszkaniowych) w dziale akwizycji nieruchomości. Zdobył także doświadczenie w Wydziale Architektury Miasta Stołecznego Warszawy nadzorując procedury zatwierdzania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
W ramach CBRE Paweł zdobywał doświadczenie zawodowe realizując projekty nabywania i sprzedaży gruntów pod zabudowę komercyjną i mieszkaniową na wszystkich głównych rynkach w Polsce. Jego obszar specjalizacji obejmuje umiejętności zarządzania transakcjami, analizę finansową potencjału rozwojowego, weryfikację statusu prawnego i planowania nieruchomości inwestycyjnych. W ramach swojej działalności biznesowej koncentruje się na prowadzeniu negocjacji biznesowych, organizowaniu procesów due diligence, a przede wszystkim doradzaniu strategicznym klientom CBRE.
Paweł jest członkiem CCIM Institute od 2016r.
Paweł jest absolwentem kierunków: planowanie przestrzenne i gospodarowania nieruchomościami w Szkole Głównej Handlowej oraz na Uniwersytecie Warszawskim.
Architekt i strateg wizerunkowy. Przez wiele lat dziennikarz z doświadczeniem w prasie codziennej, lifestylowej i branżowej. Specjalista w obszarze wpływu ekonomii współdzielenia na rynek nieruchomości, w szczególności w przestrzeniach pracy i usług. Współzałożyciel think co. – real estate research lab, firmy specjalizującej się w analizowaniu rynku nieruchomości i tworzeniu strategii dla przestrzeni.
Doktor nauk ekonomicznych. Ekspert rynku finansowania nieruchomości, doświadczony praktyk i wieloletni menadżer w sektorze bankowym, specjalizujący się w obszarze finansowania hipotecznego, rynku nieruchomości i zarządzania ryzykiem. Prezes Zarządu Centrum Prawa Bankowego i Informacji Sp. z o.o. przy Związku Banków Polskich, odpowiedzialny za rozwój Systemu Analiz i Monitorowania Rynku Obrotu Nieruchomościami (AMRON). Przewodniczący Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości Związku Banków Polskich. Członek Rady Programowej Kwartalnika „Finansowanie Nieruchomości”. W latach 2000-2006 był członkiem Rady Programowej Fundacji na Rzecz Kredytu Hipotecznego.
Katarzyna Kuniewicz kieruje Zespołem Badań i Analiz Rynku Mieszkaniowego, który w JLL odpowiedzialny jest za realizację stałego monitoringu rynku deweloperskiego oraz przygotowanie raportów dotyczących tego sektora w wybranych polskich miastach.
Jest absolwentką Instytutu Ekonomii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Następnie pracowała m.in. w Ministerstwie Finansów. Doświadczenie zdobywała jako konsultant w licznych programach wspierających gminy. W latach 2007-2018 związana była z firmą doradczą REAS, która z dniem 1 grudnia 2018 r. stała się częścią JLL.
Jest autorką licznych opracowań i raportów dla firm deweloperskich m.in.: Archikom, Bouygues Immobilier, Dom Development, Futureal, Yareal, ale również dla Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Dalkii i MPWiK.
Radca prawny. Przygodę z rynkiem nieruchomości rozpoczynał jako licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami. Następnie jako prawnik w Fundacji na Rzecz Kredytu Hipotecznego odpowiadał za zagadnienia deweloperskie i finansowanie nieruchomości. W CMS Cameron McKenna specjalizował się w obsłudze prawnej transakcji związanych z finansowaniem nieruchomości i restrukturyzacją. Jest autorem publikacji prasowych z zakresu ksiąg wieczystych, hipoteki i ustawy deweloperskiej oraz prelegentem na seminariach i szkoleniach dotyczących polskiego prawa nieruchomości, hipotecznego i finansowania nieruchomości. Brał udział w pracach legislacyjnych nad przygotowaniem tzw. ustawy deweloperskiej. Ukończył Prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Jest także licencjonowanym syndykiem.
prelekcje
Radca Prawny Witold Przedpełski (2010) jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (1995) oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (2004).
W latach od 1995 do 2012 pracował kolejno w pionach bankowości inwestycyjnej, restrukturyzacji i windykacji oraz bankowości korporacyjnej największych bankach w Polsce t.j. w Banku Handlowym w Warszawie SA, BRE Banku SA, Credit Lyonnais Bank Polska SA, Westdeutsche Landesbank Polska SA, Kredyt Bank S.A. oraz Banku BPH SA (GE Capital Group).
Doświadczenie zawodowe – poza miastem Warszawa – zdobywał także podczas staży zagranicznych w WestLB Vostok (Moskwa), WestLB Girozentrale AG (Duesseldorf) i KBC Bank N.V. (Bruksela).
Witold Przedpełski posiada bogate i wieloletnie doświadczenie w ocenie ryzyka kredytowego i biznesowego. Radca prawny z Warszawy specjalizuje się w zarządzaniu wierzytelnościami zagrożonymi, w tym procesami restrukturyzacyjnymi i windykacyjnymi, pozyskiwaniem finansowania na rynku kapitałowym, jak i kredytowaniem w ramach konsorcjów bankowych, w tym dużych projektów nieruchomościowych oraz innych projektów inwestycyjnych. W ramach indywidualnej praktyki, jako radca prawny, specjalizował się w obsłudze spółek prawa handlowego oraz indywidualnych przedsiębiorców i związanych z tym spraw cywilno-gospodarczych oraz karno-gospodarczych.
Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie (III rok aplikacji). Absolwent studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (2009) oraz studiów podyplomowych z zakresu Zarządzanie Projektami organizowanych przez Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie we współpracy z Gdańską Fundacją Kształcenia Menadżerów (2012).
Posiada certyfikat Prince 2® Foundation (2011), aktualnie przygotowuje się do egzaminu na Licencjonowanego Doradcę Restrukturyzacyjnego.
Od pierwszych lat studiów zdobywał doświadczenie zawodowe pracując najpierw w organach administracji publicznej, a następnie w kancelariach prawnych w Warszawie oraz w departamencie windykacji i restrukturyzacji jednego z banków komercyjnych. W latach 2016-2019 był wspólnikiem oraz członkiem zarządu spółki zajmującej się doradztwem gospodarczym dla jednostek naukowych i przedsiębiorstw.
Specjalizuje się w prawie restrukturyzacyjnym, upadłościowym, jak również szeroko pojętym prawie gospodarczym (w tym w szczególności w obsłudze spółek prawa handlowego, jak i indywidualnych przedsiębiorców).
W ramach współpracy z kancelarią świadczy pomoc prawną w zakresie postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych, prowadzi sprawy z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego. Paweł Wielec jest odpowiedzialny m.in. za przygotowywanie wniosków restrukturyzacyjnych i upadłościowych, dbanie o interesy klientów w zakresie powyższych postępowań, sporządzanie projektów umów, opinii prawnych, jak również reprezentowanie klientów przed sądami powszechnymi (na podstawie upoważnienie partnerów kancelarii).
Panel dyskusyjny
Alicja Kuczera, Dyrektor Zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, jednej z ponad 70 organizacji green building councils działających na całym świecie, skupionych w ramach World Green Building Council.
Przewodnicząca Europe Regional Network w ramach World Green Building Council.
Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA na Coventry University.
Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w środowisku biznesowym. Zarządzała międzynarodowymi projektami, współpracując z klientami i dostawcami z różnych kontynentów. Przed objęciem stanowiska Dyrektora Zarządzającego PLGBC, Dyrektor Handlowy w firmie Fortress S.A. oraz Project Manager w Erican Group w Malezji.
Orędowniczka zrównoważonego rozwoju, który zawsze znajdował się w kręgu jej zainteresowań. Jest autorką pracy dyplomowej w ramach studiów MBA związanej z tym zagadnieniem. Kierowała zespołem, który przetłumaczył książkę Jonathana T. Scotta pt. The Sustainable Business.
Obszarami zrównoważonego budownictwa, które szczególnie zajmują Alicję są: budynki cyrkularne oraz wpływ zielonych budynków na ludzi w nich pracujących i mieszkających.
Autorka licznych raportów i publikacji, uznanych w branży budownictwa i nieruchomości. Prelegent wielu konferencji i seminariów, organizowanych w kraju i za granicą.
Prywatnie mama, miłośniczka podróży (odwiedziła 79 krajów ze 196 planowanych) i ekologicznego, zdrowego trybu życia.
Prokurent i dyrektor handlowa firmy SMAY Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Z firmą związana od początku jej działalności, przez ostatnie 10 lat zaangażowana w rozwój innowacyjnych systemów bezpieczeństwa pożarowego. Ukierunkowana na osiąganie celów osoba łącząca w swojej pracy zamiłowanie do nauk ścisłych ze zdolnością analitycznego myślenia i zdolnościami interpersonalnymi. Współorganizatorka projektu badawczego oraz kampanii „Bezpieczna Ewakuacja”. Absolwentka POU-Oxford Brooks University i członkini Polskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa (SITP).
Doktor, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych oraz Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska. Prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju. Stypendysta programów Erasmus (2003, Deventer), Deutsche Bundestiftung Umwelt (2008, Berlin). Alumni IVLP Departamentu Stanu USA (2016). Wiedzę i umiejętności z zakresu ochrony środowiska, rozwoju regionalnego, zrównoważonego transportu i partycypacji społecznej od 2004 roku wykorzystuje praktycznie w pracy w organizacjach pozarządowych. Najpierw został członkiem stowarzyszenia Zielone Mazowsze. Członkiem zarządu Zielonego Mazowsza był od roku 2006, a prezesem stowarzyszenia był w latach 2011-2013. W Zielonym Mazowszu realizował analizy z zakresu m.in. ruchu drogowego, ocen oddziaływania na środowisko, kosztów zewnętrznych, planowania przestrzennego. Redagował czasopismo „Zielone Światło”. Od 2009 roku pracuje w Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, gdzie zajmuje się zagadnieniami ochrony klimatu. Prezesem fundacji został w 2015 roku. W latach 2010-2014 koordynował projekt LIFE+ „Dobry klimat dla powiatów”, który otrzymał nagrodę BestLIFE2018. Od 2014 roku koordynuje projekt LIFE+ LIFE_ADAPTCITY_PL, w ramach którego przygotowana została Strategia Adaptacji Warszawy do zmian klimatu. W międzyczasie realizował także warsztaty, szkolenia, konferencje oraz plany gospodarki niskoemisyjnej czy obliczenia śladu węglowego (emisji gazów cieplarnianych).
Urodzony w 1975 roku. Magister inżynier budownictwa. Ukończył Politechnikę Białostocką na kierunku Technologia i organizacja budownictwa oraz studia podyplomowe w zakresie szacowania wartości nieruchomości. Pracę zawodową rozpoczął zaraz po studiach w Podlaskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, Rejon Sokółka jako specjalista w dziale technicznym. W Unibep SA pracuje od 2 lutego 2001 roku. Przeszedł niemal wszystkie szczeble kariery. Był inżynierem budowy, kierownikiem budowy i kierownikiem kontraktu. Prowadził budowę prestiżowej Galerii Alfa w Białymstoku. Był też dyrektorem rynku północno–wschodniego. Przez 8 lat pełnił funkcję dyrektora oddziału Unihouse. Od listopada 2019 roku Członek Zarządu Unihouse SA.
Z wykształcenia inżynier budownictwa, który doświadczenie zawodowe zdobywał na największych budowach w kraju i za granicą przechodząc wszystkie szczeble organizacyjne budów od bezpośredniego przygotowania do kompleksowego zarządzania.
Od 30 lat prekursor w zakresie prefabrykacji betonowej, kreowania i wprowadzania na polski rynek nowych rozwiązań technicznych i organizacyjnych.
Obecnie swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje w tworzeniu systemu budowy domów w technologii prefabrykowanej z betonu.
Jest wykształconym w Niemczech i Francji adwokatem (Rechtsanwältin), uprawnionym do wykonywania zawodu zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.
Specjalizuje się w prawie nieruchomości, transakcjach i restrukturyzacjach. Jej doświadczenie obejmuje w szczególności kompleksowe doradztwo w ramach transakcji nieruchomościowych, obsługę przedsięwzięć deweloperskich, strukturyzację i negocjację inwestycji hotelowych, obsługę banków
i funduszy nieruchomościowych.
Biegle włada językiem niemieckim, angielskim i francuskim, od wielu lat współpracuje ze Szkołą Prawa Niemieckiego przy UW i Fundacją Helsińską.
Specjalizuje się w transakcjach kupna/sprzedaży gruntów inwestycyjnych. Współpracuje z właścicielami gruntów, inwestorami oraz deweloperami poszukującymi działek pod projekty komercyjne i mieszkaniowe. Emil jest odpowiedzialny za poszukiwanie gruntów, wsparcie inwestorów w negocjacjach zakupowych, koordynację analizy due diligence, przygotowanie analizy rynku, analizy finansowej oraz analizy wykonalności.
W ostatnich dwunastu miesiącach uczestniczył w transakcjach sprzedaży gruntów o łącznej powierzchni przekraczającej 700 000 mkw., pozwalających na wybudowanie ponad 1.5 mln mkw. nowoczesnej powierzchni mieszkaniowej, biurowo – handlowej, magazynowej i hotelowej.
Przed dołączeniem do Colliers International Emil pracował dla: emFinanse Sp. z o.o. (część Grupy BRE Bank), Raiffeisen Bank Polska S.A., Bank BPH Hipoteczny oraz HypoVereinsbank. Emil jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania na kierunku Zarządzanie, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności negocjacyjnych oraz budowania relacji z klientami.
Karol Dzięcioł od początku 2017 roku jest dyrektorem ds. zakupu gruntów w firmie Echo investment, gdzie specjalizuje się w nabywaniu gruntów pod realizację inwestycji deweloperskich we wszystkich segmentach aktywności spółki (mieszkania, biura, handel, mieszkania na wynajem). Praca na tym stanowisku obejmuje kompleksową realizację zakupów zgodnych ze strategią spółki w największych miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Trójmieście, Katowicach.
Wcześniejsze doświadczenie o podobnym profilu zdobywał jako Acquisition Manager w spółce HB REAVIS. Karol w latach 2007-2014 związany był ze spółką REAS, gdzie pracował między innymi jako dyrektor działu wycen i doradztwa deweloperskiego.
Paweł Kuglarz jest radcą prawnym w Krakowie, członkiem zarządu Fundacji na Rzecz Kredytu Hipotecznego oraz kierownikiem Szkoły Prawa Austriackiego na Wydziale Prawa UJ. Był współautorem ustawy deweloperskiej oraz członkiem zespołu ekspertów, który przygotował nowe prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne. Kuglarz specjalizuje się w prawie nieruchomości, budowlanym, hipotece oraz rozwiązywaniu sporów. Jest autorem m.in komentarzy Ustawa o księgach wieczystych i hipotece , upadłości deweloperskiej, upadłości konsumenckiej.
Zarządza Centrum Obsługi Inwestora w Częstochowie. Koordynuje program TERAZ LEPSZA PRACA dzięki któremu Częstochowę została najbardziej innowacyjnym miastem Polski 2018 i była w finale konkursu Innowacyjny Samorząd 2020. Wykładowczyni Collegium Humanum – Szkoły Głównej Menedżerskiej w Warszawie, członek komisji ds. szkolnictwa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, doktorantka Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, na co dzień zajmuje się promocją gospodarczą miasta, nieruchomościami inwestycyjnymi oraz współpracą na liniach nauka – biznes – samorząd, autorka artykułów i publikacji w tym zakresie, trenerka rozwoju osobistego i behawiorystka. Prezeska Stowarzyszenia „Pasja do Życia” zajmującego się m.in. rozwijaniem przedsiębiorczości kobiet.
Doradca podatkowy i menedżer w Zespole Nieruchomości MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy – ekspert w zakresie krajowych oraz transgranicznych projektów restrukturyzacyjnych na rynku nieruchomości. Posiada szerokie doświadczenie obejmujące m.in.: podatkowe modelowanie struktur nabycia i zbycia udziałów/akcji, przedsiębiorstw i aktywów, konsolidacje spółek oraz reorganizacje działalności gospodarczej i inwestycyjnej. Doradza polskim i zagranicznym spółkom i grupom kapitałowym, funduszom private equity, jak również osobom fizycznym (HNWI), w szczególności w zakresie planowania sukcesyjnego. Zrealizował bardzo wiele przeglądów podatkowych oraz projektów (vendor) due diligence w różnych sektorach gospodarki, poza nieruchomościowym, także przemysłowym, telekomunikacji, mediów i technologii oraz farmaceutycznym.
Od 12 lat licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami, absolwent Politechniki Śląskiej wydziału Zarządzania, Wyższej Szkoły Gospodarowania Nieruchomościami kierunek pośrednictwo, Szkoły Głównej Handlowej kierunek Zarządzanie E-biznesem. Doświadczenie zawodowe zdobywał na stanowiskach menadżerskich w strukturach spółek Agora S.A., między innymi odpowiedzialny był za sprzedaż i rozwój serwisu Domiporta.pl. Pracował także jako szef sprzedaży w korporacjach Reach Local i New Media Ventures. W strukturach Home Broker piastował stanowisko Dyrektora ds. Rozwoju w e-baza.pl, a następnie stanowisko Dyrektora Departamentu Rynku Pierwotnego. Obecnie jako Dyrektor Sprzedaży jest odpowiedzialny za zarządzanie biurami sprzedaży mieszkań inwestycji realizowanych przez Spółki Royal Investment oraz Jantar Investment. Maciej Górka jest także komentatorem rynkowym, który od wielu lat współpracuje z największymi mediami oraz jest prelegentem najważniejszych konferencji branży nieruchomości.
Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Obecnie kończy rozprawę doktorską z zakresu inżynierii podatkowej. Od ponad 14 lat swoją karierę rozwija na rynku finansowym.
Zdobywał wiedzę i umiejętności pracując dla Deloitte Tax Advisory, BPH RE, Home Broker, Open Finance, JML.
W 2007 r. rozpoczął współpracę z Noble Bank jako Doradca ds. Nieruchomości, następnie jako ceniony Ekspert Rynku Nieruchomości.
Do kluczowych osiągnięć w swoim profesjonalnym portfolio zalicza współtworzenie Departamentu Bankowości Inwestycyjnej w Domu Maklerskim Noble Securities, z którym związany był od 2010 roku, zajmując stanowisko Dyrektora ds. Rozwoju Biznesu oraz Dyrektora ds. Kluczowych Klientów.
W latach 2014-2019 był założycielem i współwłaścicielem Domu Maklerskiego Michael/Strom, gdzie pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu oraz Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej.
Obecnie zajmuje stanowisko Prezesa Zarządu M/S Real Estate Sp. z o.o., a także pełni funkcję Członka Rady Nadzorczej Paymento Financial S.A.
Z sukcesem uczestniczył w ponad 250 projektach emisji obligacji o łącznej wartości przekraczającej 8 mld zł.
Prywatnie podróżnik i odkrywca nowych smaków.
Absolwent SGH, UW oraz MBA w London Business School. Przez 2 lata pracował w ONZ w Genewie, a potem 17 lat pracował w Andersenie i w Deloitte. Jednocześnie kupował kolejne mieszkania na wynajem, co pozwoliło mu osiągnąć pełną wolność finansową. W maju 2009 roku, w wieku 43,5 roku został rentierem.
Misją Sławka stało się wspieranie wolności finansowej Polek i Polaków. Robi to na 5 różnych sposobów – dzieli się swoją wiedzą (jest autorem 8 książek, od 10 lat prowadzi bloga fridomia.pl, udzielił setek wywiadów, zrobił setki prezentacji); cywilizuje polski rynek najmu mieszkań skutecznie wprowadzając nań nowe praktyki rynkowe; założył firmę Mzuri, która zarządza mieszkaniami (już ponad 6000 jednostek) w 65 miastach Polski; firma Mzuri Investments pomogła inwestorom kupić i wyremontować ponad 1500 mieszkań; platforma grupowego inwestowania w najem w formule crowd fund investing (Mzuri CFI) pozwala inwestować w najem kwoty już od PLN 10 tysięcy – 14 celowych spółek inwestycyjnych zebrało łącznie ponad 60 mln kapitału.
Prawdziwą pasją Sławka są podróże. Prawdopodobnie jako pierwszy człowiek na świecie odwiedził każde ze 195 państw – członków ONZ – co najmniej dwa razy.
Radca prawny. Przygodę z rynkiem nieruchomości rozpoczynał jako licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami. Następnie jako prawnik w Fundacji na Rzecz Kredytu Hipotecznego odpowiadał za zagadnienia deweloperskie i finansowanie nieruchomości. W CMS Cameron McKenna specjalizował się w obsłudze prawnej transakcji związanych z finansowaniem nieruchomości i restrukturyzacją. Jest autorem publikacji prasowych z zakresu ksiąg wieczystych, hipoteki i ustawy deweloperskiej oraz prelegentem na seminariach i szkoleniach dotyczących polskiego prawa nieruchomości, hipotecznego i finansowania nieruchomości. Brał udział w pracach legislacyjnych nad przygotowaniem tzw. ustawy deweloperskiej. Ukończył Prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Jest także licencjonowanym syndykiem.
Jakub Jamontt – współzałożyciel oraz wiceprezes zarządu 3D Estate odpowiedzialny za sprzedaż, procesy biznesowe i strategię firmy. Od ośmiu lat zaangażowany w projekty związane z nowymi technologiami, między innymi wdrażając rozwiązanie mechanicznych maszyn parkingowych Smart Parking w Europie Środkowej (2012), zakładając firmę Digital Wanderer (2016) oferującą rozwiązania B2B w wirtualnej rzeczywistości, angażując się w tworzenie rozwiązania do ćwiczeń w VR opracowywane przez Perfect Gym i Fit Reality oraz współtworząc spółkę 3D Estate dysponującą unikalną technologią automatyzującą proces tworzenia nowoczesnych materiałów marketingowych dla deweloperów mieszkaniowych.
Obserwator zmieniających się trendów, które pomaga przełożyć na architekturę. Współzałożyciel think co. – real estate research lab, firmy specjalizującej się w programowaniu nieszablonowych inwestycji, w tym colivingów, akademików, czy domów seniora. Ekspert w dziedzinie projektowania obiektów Living Services, co potwierdzone zostało w 2019 roku międzynarodową nagrodą Archi-World Academy Award. Z wykształcenia architekt. Międzynarodowe doświadczenie zdobywał w Mediolanie, Berlinie, Warszawie i Wrocławiu.
Posiada 13-letnie doświadczenie w obszarze rynku nieruchomości. Z Golub GetHouse związany jest od 2007 roku. Początkowo, jako Dyrektor Sprzedaży Projektów Mieszkaniowych, odpowiedzialny był za działania sprzedażowe związane z nowymi inwestycjami i kształtowaniem oferty mieszkań, a także ścisłą współpracę z działem marketingu. Od 2017 roku pełni rolę Dyrektora Segmentu Mieszkaniowego. Zakres jego obowiązków to przede wszystkim bieżące zarządzanie oraz rozwój działu leasingu i administracji. Odpowiada także za koordynację procesów najmu w projektach akademików i mieszkań na wynajem. W latach 2015-2017 związany był z Decoroom, gdzie pełnił funkcję Partnera i Dyrektora Zarządzającego. Odpowiadał za rozwój firmy oraz ścisłą współpracę z deweloperami
w przygotowywaniu oferty wykończenia mieszkań pod klucz.
Ekspert w zakresie finansów, rachunkowości i podatków, biegły rewident. Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Międzynarodowego Centrum Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie ukończył studia Executive MBA, organizowane we współpracy z University of Illinois. Szeroką wiedzę i kompetencje zawodowe zdobył podczas pracy w firmie audytorskiej oraz na stanowisku Głównego Księgowego w spółkach Grupy Impel.
Od stycznia 2009 roku związany jest z Vantage Development S.A., gdzie pełni funkcję Członka Zarządu, łącząc ją z wykonywaniem obowiązków Dyrektora Działu Ekonomiczno-Administracyjnego. Odpowiedzialny za strategiczne obszary działalności spółki, obejmujące finanse, administrację, działania prawne, obszar personalny oraz PR/IR.
Roee zarządza firmą Aurec Capital Poland od ponad trzech lat. Obecnie firma skupia swoje działania na budowie portfela mieszkań na najem długoterminowy PRS (Private Rented Sector) pod marką LivUp. Pierwszy projekt pod tą marką będzie dostępny już jesienią br w Warszawie.
Roee ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Bar- Ilana na wydziale Ekonomii oraz Zarządzania ze specjalizacją Teoria Gier. Roee w swojej karierze zdobył duże doświadczenie oraz wiedzę w wielu dziedzinach, pracując między innymi w sektorach z branży: IT, farmaceutycznej, Private Equity oraz na rynku nieruchomości. Przez większość swojej kariery był odpowiedzialny za koordynację procesów inwestowania w nieruchomości na wielu kontynentach.
prezentacje i dyskusja
CEO i założyciel Travicon Sp. z o.o., Dyplomowany Trener Biznesu Oświaty i Edukacji (Laboratorium Psychoedukacji Uniwersytetu SWPS), trener wystąpień publicznych i medialnych oraz komunikacji wewnętrznej, zewnętrznej i kryzysowej. Autor wielu strategii komunikacji wewnętrznej, zewnętrznej oraz kryzysowej, doradca ds. komunikacji. Jako trener i doradca ds. komunikacji i występów, regularnie współpracuje z CEO i menedżerami najwyższego szczebla korporacji polskich i międzynarodowych, wspiera także sektor NGO, radców prawnych, sędziów, społeczników oraz osoby publiczne. Pasjonuje się najnowszymi trendami w komunikacji (mobile journalism, social media, brand journalism, content marketing).
Wykładowca Uniwersytetu SWPS, autor pierwszego w Polsce, kursu Mobile Journalism, realizowanego w ramach uniwersyteckich studiów magisterskich (Uniwersytet SWPS), wykładowca Warszawskiej Szkoły FIlmowej.
Od 1990 roku aktywny dziennikarz. Pracował w mediach elektronicznych (TVP1, TVP2, TVP INFO, Polsat, Radio ZET…), obecnie jest autorem i gospodarzem Pierwszego Śniadania w TOK-u (TOK FM). Uczestniczył w szkoleniach w Telewizji CNN w Atlancie (program IPP), oraz w telewizjach FOX News i FOX 5 w Nowym Jorku.
Mąż, ojciec trójki dzieci, zdobywca korony maratonów polskich, paralotniarz, miłośnik sztuk walki (3 kyu – Ju Jitsu) gitarzysta, zadeklarowany humanista.
Dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2016–2017 doradca Ministra Cyfryzacji, od 2017 r. zastępca dyrektora, a następnie dyrektor departamentu zarządzania danymi w tym samym resorcie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Studiował również na Uniwersytecie w Sztokholmie oraz Uniwersytecie J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem. Ukończył z wyróżnieniem Europejską Akademię Dyplomacji. W 2017 r. laureat nagrody specjalnej za wkład w reformę ochrony danych osobowych w konkursie Prawników Liderów Jutra Dziennika Gazety Prawnej i Wydawnictwa Wolters Kluwer. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. pozycję, zostając uznanym „twarzą RODO w Polsce”.
Strateg, przedsiębiorca, jeden z najbardziej doświadczonych w Polsce projektantów usług. Pracuje jako moderator procesów innowacyjnych z korporacjami, firmami właścicielskimi i instytucjami. Jeden z pionierów service design w Polsce. Współzałożyciel think-tanku Service Design Polska oraz Very Human Services – agencji zajmującej się badaniami i projektowaniem w oparciu o podejście human-centred oraz newonce.data – projektu badawczego w grupie millenial/Z.
Absolwent Automatyki i Robotyki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Łódzkiej.
Od 2001 zajmuje się automatyką i zasilaniem budynków. Swoje wieloletnie doświadczenie zdobywał między innymi w firmach Moeller Electric / EATON i ABB. Obecnie od 2018 prowadząc dział Project Business (Residential & Commercial) w firmie Somfy współpracuje z największymi deweloperami w Polsce w obszarze Smart Home i dynamicznej fasady.
Urodzony w 1958 roku we francuskiej Alzacji, Francis Joseph Lapp jest założycielem i prezesem stoczni Sunreef Yachts, działającej na terenach Stoczni Gdańskiej. Początki jego aktywności biznesowej obejmują przemysł elektryczny oraz produkcję szaf elektrycznych dla wielkich fabryk, takich jak Coca Cola czy Siemens. Jest także prezesem zarządu firmy specjalizującej się w budownictwie ogólnym.
Wszystko zaczęło się we Francji, ale szybko przeniosło do Polski, po tym jak Francis Lapp odwiedził Warszawę na zaproszenie Automobil Club w latach 90. Pasjonat rajdów odkrył wtedy Polskę i poznał jej wielki potencjał rozwojowy w owym czasie.
Dwa tygodnie po pierwszej wizycie w Polsce, powrócił do Warszawy, tym razem, aby tam zamieszkać i przenieść swój biznes. W roku 1992 otwiera firmę HTEP POLSKA Sp. z o.o., która zaczyna działalność od produkcji szaf elektrycznych i powoli poszerza swój wachlarz usług o projektowanie oraz instalację systemów elektrycznych, sanitarnych i wentylacyjnych w obiektach przemysłowych i sklepach. Prace realizuje między innymi dla takich firm jak Castorama, Carrefour czy BSH Hausgeräte oraz Grand Hotel w Sopocie czy salon Emporio Armani w Warszawie. W tym czasie Francis Lapp ma okazję doświadczyć żeglugi na katamaranie sportowym na Zalewie Zegrzyńskim i zaczyna poważnie myśleć o nabyciu jachtu na własność.
Na targach w Paryżu kupuje swój pierwszy katamaran, a wkrótce dwa kolejne. Ich bazą staje się Madagaskar. Wkrótce otwiera biuro podróży Sunreef Travel, specjalizujące się w organizowaniu czarterów jachtów na Oceanie Indyjskim. Biuro odnosi pierwsze sukcesy, a klienci pytają o większe dwukadłubowce we flocie. Biznesmen szuka więc nowości na rynku katamaranów i ze zdumieniem stwierdza, iż produkt, jaki mu się marzy, nie istnieje. Taki jest właśnie początek wielkiej przygody z jachtami. Dzięki kapitałowi zebranemu przez prężnie działającą firmę HTEP POLSKA, Francis Lapp może rozpocząć aktywność w nowej branży. Poznany na Madagaskarze przyjaciel radzi mu, aby swoją stocznię otworzył w Gdańsku. Gdy Francis Lapp odwiedza miasto, imponuje mu potężne zaplecze nautyczne i jego bogata historia.
W 2002 roku na terenie stoczni Gdańskiej, biznesmen wynajmuje pierwszą halę produkcyjną i rozpoczyna prace przygotowawcze do budowy pierwszej jednostki, Sunreef 74 (22,5m długości). W dniu 25 lipca 2003 roku Sunreef 74 opuszcza stocznię Sunreef Yachts. Luksusowy i nowoczesny jacht staje się wizytówką firmy, reprezentując polski przemysł jachtowy na wielu międzynarodowych targach nautycznych (Cannes, Monaco, Miami, Fort Lauderdale, Palm Beach, Dubaj, Qatar). Sunreef 74 był pierwszym pełnomorskim katamaranem posiadającym flybridge (pokład słoneczny), gdzie umieszczono główne stanowisko sterowania i strefę do wypoczynku.
Obecnie stocznia założona przez Francisa Lappa może poszczycić się zwodowaniem blisko 170 jachtów, żaglowych i motorowych, a eleganckie sylwetki katamaranów Sunreef Yachts można spotkać na całym świecie. Sunreef Yachts jest już niekwestionowanym liderem w projektowaniu i produkcji luksusowych katamaranów. Roczna produkcja systematycznie wzrasta. Niedawno firma zwodowała i dostarczyła jacht jednemu z najwybitniejszych tenisistów na świecie Rafaelowi Nadalowi i otrzymała zamówienie na największy na świecie prywatny 49-metrowy katamaran-superjacht.
W 2013, 2014, 2016 i 2018 roku Francis Lapp zorganizował „Pomorskie Rendez-Vous”, elitarne wydarzenie integrujące marki premium w Polsce, któremu patronował Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
Francis Lapp ceni motywację i kreatywność swojego zespołu i wciąż dynamicznie realizuje swoją nowatorską wizję rozwojową. Sam często podkreśla, że z dumą prezentuje swój luksusowy produkt jako MADE IN POLAND.
NAGRODY
Posiada 13-letnie doświadczenie w obszarze rynku nieruchomości. Z Golub GetHouse związany jest od 2007 roku. Początkowo, jako Dyrektor Sprzedaży Projektów Mieszkaniowych, odpowiedzialny był za działania sprzedażowe związane z nowymi inwestycjami i kształtowaniem oferty mieszkań, a także ścisłą współpracę z działem marketingu. Od 2017 roku pełni rolę Dyrektora Segmentu Mieszkaniowego. Zakres jego obowiązków to przede wszystkim bieżące zarządzanie oraz rozwój działu leasingu i administracji. Odpowiada także za koordynację procesów najmu w projektach akademików i mieszkań na wynajem. W latach 2015-2017 związany był z Decoroom, gdzie pełnił funkcję Partnera i Dyrektora Zarządzającego. Odpowiadał za rozwój firmy oraz ścisłą współpracę z deweloperami
w przygotowywaniu oferty wykończenia mieszkań pod klucz.
Daniel Bienias jest Dyrektorem Zarządzającym CBRE w Polsce, gdzie kieruje ponad 450 osobowym zespołem profesjonalistów. Do CBRE dołączył w 2010 roku. Poprzednio pełnił funkcję Senior Dyrektora działu reprezentacji najemców w CBRE. Daniel posiada ponad 20-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości. Doradzał wielu lokalnym i międzynarodowym firmom.
Daniel Bienias jest Absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studiów podyplomowych na Politechnice Warszawskiej i Uniwersytecie Sheffield Hallam. Jest członkiem RICS (Royal Institution of Chatered Surveyors) i posiada licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz certyfikat Dyplomowanego Specjalisty Komercyjnych Inwestycji CCIM (Certified Commercial Investment Member).
Od 30 lat jest związany z budownictwem mieszkaniowym. Jako założyciel i prezes zarządu od podstaw współtworzył firmę EKOLAN. W ciągu ponad 20 lat działalności marka znalazła się w gronie najbardziej znanych deweloperów działających w Trójmieście. Od 1997 roku oddała do użytku ponad 6000 mieszkań i kilka obiektów biurowych.
Z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Ceni pracę zespołową, która w jego opinii najlepiej realizuje wielowymiarowe cele interesariuszy współczesnej firmy: klientów, współpracowników, społeczeństwa i właścicieli.
Architekt i strateg wizerunkowy. Przez wiele lat dziennikarz z doświadczeniem w prasie codziennej, lifestylowej i branżowej. Specjalista w obszarze wpływu ekonomii współdzielenia na rynek nieruchomości, w szczególności w przestrzeniach pracy i usług. Współzałożyciel think co. – real estate research lab, firmy specjalizującej się w analizowaniu rynku nieruchomości i tworzeniu strategii dla przestrzeni.
Współtwórca obido.pl – największej platformy klientów rynku pierwotnego. Architekt i urbanista, od 15 lat związany z marketingiem inwestycji mieszkaniowych. Nieustannie pracuje nad nowymi technologiami które poprawiają komunikację pomiędzy deweloperami i ich klientami. Odpowiada między innymi za współpracę z REAS/JLL przy badaniach preferencji mieszkaniowych Polaków. W wolnych chwilach projektuje budynki „w realu”. Jest między innymi autorem siedziby obido.
Obserwator zmieniających się trendów, które pomaga przełożyć na architekturę. Współzałożyciel think co. – real estate research lab, firmy specjalizującej się w programowaniu nieszablonowych inwestycji, w tym colivingów, akademików, czy domów seniora. Ekspert w dziedzinie projektowania obiektów Living Services, co potwierdzone zostało w 2019 roku międzynarodową nagrodą Archi-World Academy Award. Z wykształcenia architekt. Międzynarodowe doświadczenie zdobywał w Mediolanie, Berlinie, Warszawie i Wrocławiu.
Specjalizuje się w transakcjach kupna/sprzedaży gruntów inwestycyjnych. Współpracuje z właścicielami gruntów, inwestorami oraz deweloperami poszukującymi działek pod projekty komercyjne i mieszkaniowe. Emil jest odpowiedzialny za poszukiwanie gruntów, wsparcie inwestorów w negocjacjach zakupowych, koordynację analizy due diligence, przygotowanie analizy rynku, analizy finansowej oraz analizy wykonalności.
W ostatnich dwunastu miesiącach uczestniczył w transakcjach sprzedaży gruntów o łącznej powierzchni przekraczającej 700 000 mkw., pozwalających na wybudowanie ponad 1.5 mln mkw. nowoczesnej powierzchni mieszkaniowej, biurowo – handlowej, magazynowej i hotelowej.
Przed dołączeniem do Colliers International Emil pracował dla: emFinanse Sp. z o.o. (część Grupy BRE Bank), Raiffeisen Bank Polska S.A., Bank BPH Hipoteczny oraz HypoVereinsbank. Emil jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania na kierunku Zarządzanie, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności negocjacyjnych oraz budowania relacji z klientami.
Danuta Dzierżak ma ponad 18 lat doświadczenie w sektorze nieruchomości przemysłowych. W AXI IMMO odpowiedzialna jest za doradztwo w zakresie wynajmu powierzchni magazynowych i przemysłowych dla kluczowych klientów. Danuta karierę zaczynała w sektorze przemysłowym w firmie Messer Polska, jednym z największych dystrybutorów gazów technicznych, specjalnych i medycznych. Następnie związane była z deweloperem powierzchni magazynowych firmą SEGRO, gdzie odpowiedzialna była za działania marketingowe firmy. Doświadczenie jako konsultant ds. nieruchomości zdobywała również pracując dla firmy Glob Nieruchomości.
Reprezentowała takie firm jak: LPP Tex, SPX, Colian Logistic, NRF, NNR, Ejko, Deka Trans, Rossmann i wiele innych. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie i certyfikowany kurs CCIM.
Karol Dzięcioł od początku 2017 roku jest dyrektorem ds. zakupu gruntów w firmie Echo investment, gdzie specjalizuje się w nabywaniu gruntów pod realizację inwestycji deweloperskich we wszystkich segmentach aktywności spółki (mieszkania, biura, handel, mieszkania na wynajem). Praca na tym stanowisku obejmuje kompleksową realizację zakupów zgodnych ze strategią spółki w największych miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Trójmieście, Katowicach.
Wcześniejsze doświadczenie o podobnym profilu zdobywał jako Acquisition Manager w spółce HB REAVIS. Karol w latach 2007-2014 związany był ze spółką REAS, gdzie pracował między innymi jako dyrektor działu wycen i doradztwa deweloperskiego.
Piotr jest odpowiedzialny za pracę zespołów Sprzedaży i Marketingu, Produkcji, Zakupów i Łańcucha Dostaw a także zespołu wspomagającego rekrutacje do Centrów Usług Wspólnych (SSC, BPO, GBS) w warszawskim oddziale firmy rekrutacyjnej Michael Page. Ma ponad 12 lat doświadczenia zawodowego w rekrutacji i konsultingu HR zdobytego zarówno w Polsce jak i za granicą.
Na co dzień Piotr odpowiada za bieżące funkcjonowanie podległego mu, blisko 40-osobowego zespołu. Poza tym zajmuje się współpracą ze strategicznymi klientami firmy oraz doradztwem HR dla inwestorów planujących budowę bądź rozwój już istniejących struktur w Polsce. Od 2016 roku zasiada w zarządzie Polskiego Forum HR.
Patrycja Dzikowska od ponad 20 lat związana jest z sektorem nieruchomości komercyjnych, zdobywając wiedzę i praktykę zarówno po stronie wiodących agencji doradczych, jak i deweloperów. W tym czasie współpracowała z wieloma podmiotami i była zaangażowana w różnorodne projekty analityczno – doradcze dla klientów z sektora handlowego, biurowego i magazynowego. Spektrum jej kompetencji obejmuje m.in. analizy rynkowe, studia potencjału rynkowego lokalizacji, doradztwo przy tworzeniu założeń dla projektu, analizy potencjału przebudowy i repozycjonowania obiektów. Patrycja posiada szeroką wiedzę o rynku nieruchomości komercyjnych oraz wieloletnie doświadczenie w zakresie analiz rynku i doradztwa.
Magdalena Fratczak zajmuje w CBRE stanowisko Head of Retail Sector, wcześniej zarządzała w firmie zespołem 15 doświadczonych ekspertów, którzy oferują zintegrowane usługi i doradztwo w zakresie wynajmu powierzchni handlowych zarówno dla właścicieli, jak i dla najemców szeroko rozumianych obiektów komercyjnych.
Magdalena jest ekspertką w opracowywaniu szytych na miarę rozwiązań dla sektora handlowego. W swojej karierze wspierała międzynarodowe sieci handlowe oraz inwestorów w zakresie rozwoju biznesu, rozwoju marki, a także przy opracowaniu strategii komercjalizacji obiektów handlowych. W obszarze jej specjalizacji znajdują się tematy związane ze współpracą z miastem, planowaniem przestrzeni miejskiej czy ścieżką zakupów konsumentów. Magdalena jest współautorką wielu ciekawych publikacji na temat zmian zachodzących na rynku handlowym, z perspektywy konsumentów czy inwestorów.
Jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego oraz Erasmus University. Zdobywa swoje doświadczenie w branży nieruchomości od 24 lat. Przed dołączeniem do CBRE w 2003 roku pracowała dla Geralda Eve i Jones Lang La Salle.
Doktor nauk ekonomicznych. Ekspert rynku finansowania nieruchomości, doświadczony praktyk i wieloletni menadżer w sektorze bankowym, specjalizujący się w obszarze finansowania hipotecznego, rynku nieruchomości i zarządzania ryzykiem. Prezes Zarządu Centrum Prawa Bankowego i Informacji Sp. z o.o. przy Związku Banków Polskich, odpowiedzialny za rozwój Systemu Analiz i Monitorowania Rynku Obrotu Nieruchomościami (AMRON). Przewodniczący Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości Związku Banków Polskich. Członek Rady Programowej Kwartalnika „Finansowanie Nieruchomości”. W latach 2000-2006 był członkiem Rady Programowej Fundacji na Rzecz Kredytu Hipotecznego.
Od 2018 roku tworzy i realizuje Program Aktywizacji Społecznej Centrów Handlowych EPP. W ramach tej inicjatywy, podczas niedziel niehandlowych, w największych obiektach należących do spółki: Galerii Echo w Kielcach, Centrum Galaxy w Szczecinie, Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu i Galerii Młociny w Warszawie, odbywają się wydarzenia o charakterze społecznym, edukacyjnym, kulturalnym i naukowym. Spotkania prowadzone są we współpracy z organizacjami pozarządowymi, instytucjami sztuki, uczelniami i lokalnym samorządem.
Wojciech Gepner związany jest z rynkiem nieruchomości od 1998 roku. Przez wiele lat zaangażowany w budowanie wizerunku Echo Investment i realizowanych przez firmę projektów. Autor i współautor licznych strategii marketingowych wdrażanych dla mieszkaniowych i komercyjnych realizacji (łącznie kilkadziesiąt przeprowadzonych projektów, w tym kampania wizerunkowa Galerii Echo, która doprowadziła do zdobycia najważniejszej nagrody branżowej MAPIC AWARD). Współpracował również z firmami Vastint, Unimax i ExpoCity.
Odpowiada za realizację flagowego projektu spółki, jakim są Browary Warszawskie – wielofunkcyjny projekt powstający na warszawskiej Woli.
Michał ukończył Wydział Inżynierii Lądowej na Politechnice Warszawskiej, jest też absolwentem podyplomowych studiów zarządzania projektami w Szkoły Głównej Handlowej. W 2015 roku ukończył prestiżowe studia MBA na Politechnice Warszawskiej. Od ponad 16 lat związany z rynkiem nieruchomości, swoje bogate doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce i Wielkiej Brytanii, pracując dla firm takich jak FMP, STRABAG, Morgan EST i Global Trade Centre. W 2016 roku Michał otrzymał nagrodę „Property Manager of the Year” na szóstej dorocznej gali EuropaProperty CEE Investment and Green Building.
Od 12 lat licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami, absolwent Politechniki Śląskiej wydziału Zarządzania, Wyższej Szkoły Gospodarowania Nieruchomościami kierunek pośrednictwo, Szkoły Głównej Handlowej kierunek Zarządzanie E-biznesem. Doświadczenie zawodowe zdobywał na stanowiskach menadżerskich w strukturach spółek Agora S.A., między innymi odpowiedzialny był za sprzedaż i rozwój serwisu Domiporta.pl. Pracował także jako szef sprzedaży w korporacjach Reach Local i New Media Ventures. W strukturach Home Broker piastował stanowisko Dyrektora ds. Rozwoju w e-baza.pl, a następnie stanowisko Dyrektora Departamentu Rynku Pierwotnego. Obecnie jako Dyrektor Sprzedaży jest odpowiedzialny za zarządzanie biurami sprzedaży mieszkań inwestycji realizowanych przez Spółki Royal Investment oraz Jantar Investment. Maciej Górka jest także komentatorem rynkowym, który od wielu lat współpracuje z największymi mediami oraz jest prelegentem najważniejszych konferencji branży nieruchomości.
Ponad 5 lat doświadczenia w kompleksowych procesach rekrutacyjnych na stanowiska specjalistyczne i wysokiego szczebla managerskie oraz rozwoju rynku pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego.
Specjalizuje się w projektach z obszarach sprzedaży, marketingu, logistyki i HR. Prowadzi aktywne poszukiwania kandydatów na rynku pracy m.in. poprzez metody poszukiwań bezpośrednich, social media oraz networking. Wspiera menedżerów w trakcie całego procesu i prowadzi rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami – również po stronie pracodawcy.
Umiejętnie zarządza portfelem rekrutacji na dużą skalę w dynamicznym środowisku biznesowym, project manager z doświadczeniem w prowadzeniu wolumenowych, ogólnopolskich projektów i koordynowaniu zespołów rekrutacyjnych.
Stale poszerza wiedzę i kompetencje z obszaru HR, co pozwala jej na nieustanny rozwój warsztatu pracy i owocuje gronem zadowolonych klientów, które wzbogaca się o firmy wywodzące się z różnych branż i obszarów działalności. Dominika jest pasjonatką employer brandingu, a w Randstad realizuje się stojąc na czele projektu dot. systemu sugestii pracowniczych, Randstad IdeaBox.
Urodzony w 1975 roku. Magister inżynier budownictwa. Ukończył Politechnikę Białostocką na kierunku Technologia i organizacja budownictwa oraz studia podyplomowe w zakresie szacowania wartości nieruchomości. Pracę zawodową rozpoczął zaraz po studiach w Podlaskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, Rejon Sokółka jako specjalista w dziale technicznym. W Unibep SA pracuje od 2 lutego 2001 roku. Przeszedł niemal wszystkie szczeble kariery. Był inżynierem budowy, kierownikiem budowy i kierownikiem kontraktu. Prowadził budowę prestiżowej Galerii Alfa w Białymstoku. Był też dyrektorem rynku północno–wschodniego. Przez 8 lat pełnił funkcję dyrektora oddziału Unihouse. Od listopada 2019 roku Członek Zarządu Unihouse SA.
Jakub Jamontt – współzałożyciel oraz wiceprezes zarządu 3D Estate odpowiedzialny za sprzedaż, procesy biznesowe i strategię firmy. Od ośmiu lat zaangażowany w projekty związane z nowymi technologiami, między innymi wdrażając rozwiązanie mechanicznych maszyn parkingowych Smart Parking w Europie Środkowej (2012), zakładając firmę Digital Wanderer (2016) oferującą rozwiązania B2B w wirtualnej rzeczywistości, angażując się w tworzenie rozwiązania do ćwiczeń w VR opracowywane przez Perfect Gym i Fit Reality oraz współtworząc spółkę 3D Estate dysponującą unikalną technologią automatyzującą proces tworzenia nowoczesnych materiałów marketingowych dla deweloperów mieszkaniowych.
Doświadczony menadżer, doceniony specjalista i ekspert w swojej dziedzinie. Dyrektor Generalny, odpowiedzialny m.in. za zrealizowane już dwa warszawskie projekty: M2 i Wiślane Ogrody.
Wcześniej zaangażowany również w realizację wielu prestiżowych inwestycji na terenie Izraela. Od 2004 roku z powodzeniem zarządzą firmą OKAM, obecnie jednym z czołowych deweloperów na rynku polskim. Łącznie w portfolio OKAM znajdują się 22 inwestycje w 7 miastach w Polsce: projekty deweloperskie, kamienice i działki.
Przemysław Kucharski jest adwokatem i partnerem zarządzającym kancelarii Kucharski & Partners. Specjalizuje się w prawie nieruchomości, prawie budowlanym oraz doradztwie transakcyjnym. Oprócz znajomości kwestii prawnych, jest specjalistą w zakresie prawa podatkowego. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w doradztwie przy różnego rodzaju transakcjach nieruchomościowych, finansowych oraz transakcjach nabycia i sprzedaży spółek, w tym w szczególności obejmujących: nabycia gruntów, zagospodarowanie terenów na cele magazynowe, handlowe, biurowe oraz mieszkaniowe, strukturyzację korporacyjną transakcji, restrukturyzację, finansowanie projektów, umowy najmu powierzchni biurowych, handlowych i magazynowych.
Alicja Kuczera, Dyrektor Zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, jednej z ponad 70 organizacji green building councils działających na całym świecie, skupionych w ramach World Green Building Council.
Przewodnicząca Europe Regional Network w ramach World Green Building Council.
Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA na Coventry University.
Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w środowisku biznesowym. Zarządzała międzynarodowymi projektami, współpracując z klientami i dostawcami z różnych kontynentów. Przed objęciem stanowiska Dyrektora Zarządzającego PLGBC, Dyrektor Handlowy w firmie Fortress S.A. oraz Project Manager w Erican Group w Malezji.
Orędowniczka zrównoważonego rozwoju, który zawsze znajdował się w kręgu jej zainteresowań. Jest autorką pracy dyplomowej w ramach studiów MBA związanej z tym zagadnieniem. Kierowała zespołem, który przetłumaczył książkę Jonathana T. Scotta pt. The Sustainable Business.
Obszarami zrównoważonego budownictwa, które szczególnie zajmują Alicję są: budynki cyrkularne oraz wpływ zielonych budynków na ludzi w nich pracujących i mieszkających.
Autorka licznych raportów i publikacji, uznanych w branży budownictwa i nieruchomości. Prelegent wielu konferencji i seminariów, organizowanych w kraju i za granicą.
Prywatnie mama, miłośniczka podróży (odwiedziła 79 krajów ze 196 planowanych) i ekologicznego, zdrowego trybu życia.
Paweł Kuglarz jest radcą prawnym w Krakowie, członkiem zarządu Fundacji na Rzecz Kredytu Hipotecznego oraz kierownikiem Szkoły Prawa Austriackiego na Wydziale Prawa UJ. Był współautorem ustawy deweloperskiej oraz członkiem zespołu ekspertów, który przygotował nowe prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne. Kuglarz specjalizuje się w prawie nieruchomości, budowlanym, hipotece oraz rozwiązywaniu sporów. Jest autorem m.in komentarzy Ustawa o księgach wieczystych i hipotece , upadłości deweloperskiej, upadłości konsumenckiej.
Katarzyna Kuniewicz kieruje Zespołem Badań i Analiz Rynku Mieszkaniowego, który w JLL odpowiedzialny jest za realizację stałego monitoringu rynku deweloperskiego oraz przygotowanie raportów dotyczących tego sektora w wybranych polskich miastach.
Jest absolwentką Instytutu Ekonomii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Następnie pracowała m.in. w Ministerstwie Finansów. Doświadczenie zdobywała jako konsultant w licznych programach wspierających gminy. W latach 2007-2018 związana była z firmą doradczą REAS, która z dniem 1 grudnia 2018 r. stała się częścią JLL.
Jest autorką licznych opracowań i raportów dla firm deweloperskich m.in.: Archikom, Bouygues Immobilier, Dom Development, Futureal, Yareal, ale również dla Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Dalkii i MPWiK.
Z wykształcenia inżynier budownictwa, który doświadczenie zawodowe zdobywał na największych budowach w kraju i za granicą przechodząc wszystkie szczeble organizacyjne budów od bezpośredniego przygotowania do kompleksowego zarządzania.
Od 30 lat prekursor w zakresie prefabrykacji betonowej, kreowania i wprowadzania na polski rynek nowych rozwiązań technicznych i organizacyjnych.
Obecnie swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje w tworzeniu systemu budowy domów w technologii prefabrykowanej z betonu.
Posiada 21-letnie doświadczenie zawodowe w polskim i zagranicznym sektorze bankowym. Pracując dla banków uniwersalnych i hipotecznych w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii odpowiedzialna za finansowanie nieruchomości komercyjnych oraz opracowanie i implementacje struktury kredytowania przez bank hipoteczny developerów mieszkaniowych w powiązaniu z finansowaniem indywidualnych nabywców mieszkań.
Od roku 2013 zarządza Przedstawicielstwem banku hipotecznego Deutsche Hypotheken Bank AG w Polsce.
Deutsche Hypotheken Bank AG należy do Grupy NORD/LB w siedziba w Hanowerze i biurami regionalnymi we Frankfurcie, Hamburgu, Monachium oraz Londynie, Paryżu, Amsterdamie i Warszawie. Bank angażuje sie w finansowanie nieruchomosci komercyjnych takich jak: biura, centra handlowe i logistyczne, hotele, apartamenty na wynajem.
Katarzyna jest odpowiedzialna za wspieranie firmy i klientów ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju biznesu i oferty usług doradczych.
Posiada prawie 15-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie nieruchomości, a do firmy Cushman & Wakefield dołączyła w 2006 roku.
Kieruje działem Doradztwa i Analiz Rynkowych zajmującym się przede wszystkim świadczeniem usług doradczych na rzecz deweloperów, inwestorów oraz najemców, a także analizami rynku nieruchomości.
Prokurent i dyrektor handlowa firmy SMAY Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Z firmą związana od początku jej działalności, przez ostatnie 10 lat zaangażowana w rozwój innowacyjnych systemów bezpieczeństwa pożarowego. Ukierunkowana na osiąganie celów osoba łącząca w swojej pracy zamiłowanie do nauk ścisłych ze zdolnością analitycznego myślenia i zdolnościami interpersonalnymi. Współorganizatorka projektu badawczego oraz kampanii „Bezpieczna Ewakuacja”. Absolwentka POU-Oxford Brooks University i członkini Polskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa (SITP).
Kieruje pracami zespołu Inwestycji Mieszkaniowych JLL, którego działania koncentrują się na doradztwie transakcyjnym dotyczącym sektora mieszkaniowego, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkań na wynajem, prywatnych akademików, co-livingów oraz innych aktywów z szeroko rozumianego obszaru „living”.
Jest związany z rynkiem mieszkaniowym od ponad 15 lat. W tym czasie zaangażowany był w badania rynku a także projekty doradztwa deweloperskiego i inwestycyjnego realizowane przez firmę doradczą REAS (obecnie część JLL). Maximilian doradzał deweloperom, inwestorom i funduszom w nabywaniu i zbywaniu aktywów od samego początku rozwoju rynku najmu i prywatnych domów studenckich w Polsce – w tym w zakupie pierwszego całego budynku wielorodzinnego z przeznaczeniem na wynajem przez zagranicznego inwestora.
Prelegent wielu międzynarodowych konferencji związanych z nieruchomościami oraz autor wielu publikacji i opracowań z dziedziny nieruchomości i planowania przestrzennego.
Jest członkiem Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (RICS) oraz Urban Land Institute (ULI).
Izabela Miazgowska posiada ponad 18 lat doświadczenia na rynku nieruchomości. Pracowała dla szerokiego spektrum klientów i realizowała w ich imieniu przyjęte strategie. Była zaangażowana w transakcje kupna-sprzedaży nieruchomości, negocjowanie umów najmu, a także zarządzanie nieruchomościami.
Dołączyła do Knight Frank w 2013 roku jako Zarządca Nieruchomości, a następnie awansowała na stanowisko Opiekuna Klienta. W tym czasie Izabela współpracowała z kilkoma znaczącymi polskimi i międzynarodowymi funduszami, zarządzając ich portfelami nieruchomości w zakresie utrzymania najwyższego standardu usług podnoszących wartość nieruchomości.
Obecnie jest Dyrektorem Działu Zarządzania Nieruchomościami i odpowiada za kierowanie i nadzorowanie zespołem niemal 50 osób pracujących w 6 miastach w Polsce.
Izabela jest licencjonowanym zarządcą nieruchomości – licencja nr 23185, a także licencjonowanym pośrednikiem w obrocie nieruchomościami – licencja nr 2611.
Zarządza Centrum Obsługi Inwestora w Częstochowie. Koordynuje program TERAZ LEPSZA PRACA dzięki któremu Częstochowę została najbardziej innowacyjnym miastem Polski 2018 i była w finale konkursu Innowacyjny Samorząd 2020. Wykładowczyni Collegium Humanum – Szkoły Głównej Menedżerskiej w Warszawie, członek komisji ds. szkolnictwa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, doktorantka Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, na co dzień zajmuje się promocją gospodarczą miasta, nieruchomościami inwestycyjnymi oraz współpracą na liniach nauka – biznes – samorząd, autorka artykułów i publikacji w tym zakresie, trenerka rozwoju osobistego i behawiorystka. Prezeska Stowarzyszenia „Pasja do Życia” zajmującego się m.in. rozwijaniem przedsiębiorczości kobiet.
Absolwent SGH, UW oraz MBA w London Business School. Przez 2 lata pracował w ONZ w Genewie, a potem 17 lat pracował w Andersenie i w Deloitte. Jednocześnie kupował kolejne mieszkania na wynajem, co pozwoliło mu osiągnąć pełną wolność finansową. W maju 2009 roku, w wieku 43,5 roku został rentierem.
Misją Sławka stało się wspieranie wolności finansowej Polek i Polaków. Robi to na 5 różnych sposobów – dzieli się swoją wiedzą (jest autorem 8 książek, od 10 lat prowadzi bloga fridomia.pl, udzielił setek wywiadów, zrobił setki prezentacji); cywilizuje polski rynek najmu mieszkań skutecznie wprowadzając nań nowe praktyki rynkowe; założył firmę Mzuri, która zarządza mieszkaniami (już ponad 6000 jednostek) w 65 miastach Polski; firma Mzuri Investments pomogła inwestorom kupić i wyremontować ponad 1500 mieszkań; platforma grupowego inwestowania w najem w formule crowd fund investing (Mzuri CFI) pozwala inwestować w najem kwoty już od PLN 10 tysięcy – 14 celowych spółek inwestycyjnych zebrało łącznie ponad 60 mln kapitału.
Prawdziwą pasją Sławka są podróże. Prawdopodobnie jako pierwszy człowiek na świecie odwiedził każde ze 195 państw – członków ONZ – co najmniej dwa razy.
Paweł Nowak dołączył do Działu Gruntów i Doradztwa Deweloperskiego w CBRE Polska w lutym 2011 roku. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w zarządzaniu i koordynacji transakcjami gruntowymi oraz pośrednictwie i doradztwie w zakresie nieruchomości inwestycyjnych, specjalizując się w projektach deweloperskich i transakcjach biurowych i mieszkaniowych w największych polskich miastach.
Karierę zawodową rozpoczął w Dom Development (jednym z największych polskich deweloperów mieszkaniowych) w dziale akwizycji nieruchomości. Zdobył także doświadczenie w Wydziale Architektury Miasta Stołecznego Warszawy nadzorując procedury zatwierdzania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
W ramach CBRE Paweł zdobywał doświadczenie zawodowe realizując projekty nabywania i sprzedaży gruntów pod zabudowę komercyjną i mieszkaniową na wszystkich głównych rynkach w Polsce. Jego obszar specjalizacji obejmuje umiejętności zarządzania transakcjami, analizę finansową potencjału rozwojowego, weryfikację statusu prawnego i planowania nieruchomości inwestycyjnych. W ramach swojej działalności biznesowej koncentruje się na prowadzeniu negocjacji biznesowych, organizowaniu procesów due diligence, a przede wszystkim doradzaniu strategicznym klientom CBRE.
Paweł jest członkiem CCIM Institute od 2016r.
Paweł jest absolwentem kierunków: planowanie przestrzenne i gospodarowania nieruchomościami w Szkole Głównej Handlowej oraz na Uniwersytecie Warszawskim.
Paweł Nowakowski jest Dyrektorem działu rynków kapitałowych w firmie doradczej Cresa Polska. Stoi na czele zespołu doradztwa strategicznego i transakcyjnego w warszawskim biurze Cresa. Doradza klientom przy zakupie i sprzedaży nieruchomości w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się także w strategiach zarządzania portfelami nieruchomości w zakresie restrukturyzacji i optymalizacji. Paweł jest ekspertem z 12-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości komercyjnych. Poprzednio kierował zespołem doradztwa transakcyjnego i strategicznego w dziale Doradztwa Rynku Nieruchomości EY w Warszawie. Wcześniej pracował zarówno dla firm doradczych z sektora nieruchomości takich jak CBRE i King Sturge, jak również doradztwa strategicznego A.T. Kearney. Paweł jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada tytuł rzeczoznawcy majątkowego oraz jest członkiem RICS.
Doradca podatkowy i menedżer w Zespole Nieruchomości MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy – ekspert w zakresie krajowych oraz transgranicznych projektów restrukturyzacyjnych na rynku nieruchomości. Posiada szerokie doświadczenie obejmujące m.in.: podatkowe modelowanie struktur nabycia i zbycia udziałów/akcji, przedsiębiorstw i aktywów, konsolidacje spółek oraz reorganizacje działalności gospodarczej i inwestycyjnej. Doradza polskim i zagranicznym spółkom i grupom kapitałowym, funduszom private equity, jak również osobom fizycznym (HNWI), w szczególności w zakresie planowania sukcesyjnego. Zrealizował bardzo wiele przeglądów podatkowych oraz projektów (vendor) due diligence w różnych sektorach gospodarki, poza nieruchomościowym, także przemysłowym, telekomunikacji, mediów i technologii oraz farmaceutycznym.
Ekspert w zakresie finansów, rachunkowości i podatków, biegły rewident. Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Międzynarodowego Centrum Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie ukończył studia Executive MBA, organizowane we współpracy z University of Illinois. Szeroką wiedzę i kompetencje zawodowe zdobył podczas pracy w firmie audytorskiej oraz na stanowisku Głównego Księgowego w spółkach Grupy Impel.
Od stycznia 2009 roku związany jest z Vantage Development S.A., gdzie pełni funkcję Członka Zarządu, łącząc ją z wykonywaniem obowiązków Dyrektora Działu Ekonomiczno-Administracyjnego. Odpowiedzialny za strategiczne obszary działalności spółki, obejmujące finanse, administrację, działania prawne, obszar personalny oraz PR/IR.
Redaktor naczelna magazynu „HR Business Partner”. Dyrektor programowa „Kongresu Profesjonalistów HR” oraz „Konferencji Nowoczesnego HR”. Menedżerka odpowiedzialna za tworzenie i rozwój czasopism biznesowych w wydawnictwie Forum Media Polska. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.
Jarosław posiada 15-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych.
W Savills kieruje działem reprezentacji najemcy wspierając klientów podczas całego procesu najmu. Specjalizuje się w rozwiązaniach dla firm poszukujących możliwości relokacji, ekspansji, zmniejszenia powierzchni biur i ich konsolidacji oraz redukcji kosztów operacyjnych najmu. Dodatkowo jest również ekspertem w dziedzinie elastycznych powierzchni biurowych i wraz z zespołem doradza m.in. firmom zainteresowanym wynajmem przestrzeni w elastycznych miejscach pracy oraz sieciom coworkingowym i biurom serwisowanym zainteresowanym ekspansją w Polsce.
Radca prawny. Przygodę z rynkiem nieruchomości rozpoczynał jako licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami. Następnie jako prawnik w Fundacji na Rzecz Kredytu Hipotecznego odpowiadał za zagadnienia deweloperskie i finansowanie nieruchomości. W CMS Cameron McKenna specjalizował się w obsłudze prawnej transakcji związanych z finansowaniem nieruchomości i restrukturyzacją. Jest autorem publikacji prasowych z zakresu ksiąg wieczystych, hipoteki i ustawy deweloperskiej oraz prelegentem na seminariach i szkoleniach dotyczących polskiego prawa nieruchomości, hipotecznego i finansowania nieruchomości. Brał udział w pracach legislacyjnych nad przygotowaniem tzw. ustawy deweloperskiej. Ukończył Prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Jest także licencjonowanym syndykiem.
Absolwent instytutów dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Z rynkiem nieruchomości związany od blisko 15 lat. Karierę zawodową zaczynał w firmie CEE Międzynarodowe Targi Warszawskie, później związany z miesięcznikiem branżowym „RNW – Miesięcznik Rynku Nieruchomości” (jako sekretarz redakcji i zastępca redaktora naczelnego). Specjalizuje się w zagadnieniach rynku powierzchni biurowych, handlowych i mieszkaniowych. Jego artykuły i analizy ukazywały się m. in. w dzienniku „Życie”, tygodniku „Wprost”, miesięcznikach „Forbes”, „Businessman.pl”, „Eurobuild CEE” i kwartalniku „CEE Commercial Property Guide”. Autor 25 programów konferencji z cyklu „Forum Rynku Nieruchomości”, „Biurowce w Polsce” i „Polski Rynek Mieszkaniowy”. Wieloletni redaktor naczelny półrocznika „Biurowce w Polsce”.
Żonaty, ma dwoje dzieci. Jego hobby to pływanie, współczesna literatura amerykańska i gry planszowe.
Radca Prawny Witold Przedpełski (2010) jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (1995) oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (2004).
W latach od 1995 do 2012 pracował kolejno w pionach bankowości inwestycyjnej, restrukturyzacji i windykacji oraz bankowości korporacyjnej największych bankach w Polsce t.j. w Banku Handlowym w Warszawie SA, BRE Banku SA, Credit Lyonnais Bank Polska SA, Westdeutsche Landesbank Polska SA, Kredyt Bank S.A. oraz Banku BPH SA (GE Capital Group).
Doświadczenie zawodowe – poza miastem Warszawa – zdobywał także podczas staży zagranicznych w WestLB Vostok (Moskwa), WestLB Girozentrale AG (Duesseldorf) i KBC Bank N.V. (Bruksela).
Witold Przedpełski posiada bogate i wieloletnie doświadczenie w ocenie ryzyka kredytowego i biznesowego. Radca prawny z Warszawy specjalizuje się w zarządzaniu wierzytelnościami zagrożonymi, w tym procesami restrukturyzacyjnymi i windykacyjnymi, pozyskiwaniem finansowania na rynku kapitałowym, jak i kredytowaniem w ramach konsorcjów bankowych, w tym dużych projektów nieruchomościowych oraz innych projektów inwestycyjnych. W ramach indywidualnej praktyki, jako radca prawny, specjalizował się w obsłudze spółek prawa handlowego oraz indywidualnych przedsiębiorców i związanych z tym spraw cywilno-gospodarczych oraz karno-gospodarczych.
Członek Zarządu oraz Dyrektor Zarządzająca w firmie Euro Styl, wiodącego dewelopera na rynku trójmiejskim, będącego częścią Grupy Dom Development.
Członek Zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich – Oddział Trójmiasto.
Ma ponad 20 lat doświadczenia zawodowego. Karierę rozpoczynała w branży nieruchomości pracując dla trójmiejskich deweloperów. W 2008 roku podjęła się zadania stworzenia trójmiejskiego oddziału międzynarodowej firmy doradczej – JLL – w Trójmieście, odpowiadającego za obszar Polski północnej, którym z sukcesem kierowała przez 9 lat. Kolejnym etapem w jej karierze była praca dla Skanska Property Poland, gdzie pełniła obowiązki Dyrektora Regionalnego ds. wynajmu w Polsce północnej (Gdańsk, Poznań, Łódź). Jest także wykładowcą-praktykiem na studiach podyplomowych „Zarządzanie nieruchomościami i projektami deweloperskimi” w Katedrze Inwestycji i Nieruchomości Uniwersytetu Gdańskiego.
Jest absolwentką Wydziału Geodezji i Kartografii Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie o kierunku „Gospodarka przestrzenna i wycena nieruchomości”, na którym uzyskała tytuł inżyniera. Ukończyła również Politechnikę Gdańską z tytułem magistra Zarządzania i Ekonomii.
Head of Development oraz Development Director w firmie Panattoni w Polsce od 2015 roku. Jest odpowiedzialny za nowe przedsięwzięcia w regionach: Polska Centralna, Warszawa i Gdańsk. Michał współpracował z Panattoni Europe już wcześniej na stanowisku Kierownika Projektu (2006-2011), nadzorując rozwój 7 budynków w Łodzi i na Górnym Śląsku o powierzchni 220 000 mkw. W firmie Hines (2011-2015) był Dyrektorem Projektu odpowiedzialnym za obiekt biurowy (Neptun Gdańsk), zakup portfela logistycznego (300 000 mkw.), a także zarządzał aktywami portfela logistycznego. W trakcie swojej kariery zawodowej był odpowiedzialny za: strategiczny rozwój biznesu, identyfikację i nabywanie inwestycji komercyjnych, negocjowanie warunków umów, wynajem i zarządzanie projektami.
Roee zarządza firmą Aurec Capital Poland od ponad trzech lat. Obecnie firma skupia swoje działania na budowie portfela mieszkań na najem długoterminowy PRS (Private Rented Sector) pod marką LivUp. Pierwszy projekt pod tą marką będzie dostępny już jesienią br w Warszawie.
Roee ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Bar- Ilana na wydziale Ekonomii oraz Zarządzania ze specjalizacją Teoria Gier. Roee w swojej karierze zdobył duże doświadczenie oraz wiedzę w wielu dziedzinach, pracując między innymi w sektorach z branży: IT, farmaceutycznej, Private Equity oraz na rynku nieruchomości. Przez większość swojej kariery był odpowiedzialny za koordynację procesów inwestowania w nieruchomości na wielu kontynentach.
Joanna jest Partnerem, Dyrektorem Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w Cushman & Wakefield Polska. Odpowiada za koordynację pracy zespołu i wspiera kluczowe projekty magazynowe i produkcyjne prowadzone dla najemców na terenie całego kraju. Do jej zadań należy również utrzymanie relacji i współpraca z kluczowymi klientami. Ma długoletnie doświadczenie we współpracy z najemcami z różnych branż, są wśród nich operatorzy logistyczni, firmy dystrybucyjne, sieci sklepów, klienci farmaceutyczni, przedstawiciele sektora sprzedaży internetowej oraz firmy produkcyjne.
Ukończyła wydział prawa na Uniwersytecie Warszawskim i jest także absolwentką Szkoły Głównej Handlowej – kierunek zarządzanie i marketing ze specjalizacją z zakresu gospodarki nieruchomościami. Posiada certyfikat CCIM (Certified Commercial Investment Member) oraz jest członkiem SIOR (Society of Industrial and Office Realtors) – amerykańskiej organizacji zrzeszającej profesjonalistów obsługujących biurowy i przemysłowy rynek nieruchomości komercyjnych. Doświadczenie zawodowe w sektorze nieruchomości zdobywała m.in. w firmie Pinnacle Poland (obecnie PointPark Properties) oraz w firmie DTZ.
Absolwentka Harvard Business School Executive Studies na kierunku Leading Professional Service Firms. Z wykształcenia politolog, z zawodu specjalistka ds. komunikacji i marketingu. Od kilkunastu lat zarządza agencją MagnifiCo Marketing&PR Consultants kreującej
i realizującej strategie komunikacji dla marek na całym świecie. Laureatka licznych nagród
z zakresu marketingu i biznesu. Od marca 2020 odpowiada za działania PR i świadczy usługi doradcze w firmie BBW GROUP, partnera konferencji, specjalizującej się w profesjonalnych usługach sprzątania i dezynfekcji wszelkich obiektów, w tym osiedli mieszkaniowych i placów budowy.
Michał M. Styś. Z wykształcenia mgr inż. architekt, absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej oraz University of Illinois at Urbana-Champaign, gdzie uzyskał dyplom Executive MBA. Doświadczenie w zarządzaniu projektami, tworzeniu założeń urbanistycznych oraz projektowaniu budynków mieszkaniowych, handlowych, hotelowych i biurowych zdobywał w takich firmach, jak Anthony Reddy Associates, Reddy Architecture & Urbanism Group (Irlandia), Archeus OY Ltd. (Finlandia) czy BC Comm Group (Polska). Od 2006 Dyrektor Zarządzający OPG Property Professionals, gdzie odpowiada za realizację inwestycji, identyfikację i analizę możliwości inwestycyjnych w Polsce oraz zarządzanie aktywami – projektami mixed-use, komercyjnymi i mieszkaniowymi. Kreatywny umysł, który dał początek projektowi OFF Piotrkowska Center w Łodzi.
Absolwentka Politechniki Gdańskiej i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, stypendystka na wydziale Handlu i Stosunków Międzynarodowych Universite de Rennes 1 we Francji, jest związana z branżą centrów i sieci handlowych od 2000 roku.
Karierę rozpoczynała m.in. w firmach: Decathlon Francja, Apsys Polska i Caelum Development na stanowiskach dyrektora operacyjnego i marketingu. Znana szeroko w branży retail jako założyciel i wieloletni dyrektor generalny Polskiej Rady Centrów Handlowych, PRCH. Po 14 latach pracy w PRCH, Anna wraz z grupą ekspertów stworzyła Retail Institute – ośrodek dialogu, badań i analiz dla branży retail.
Prywatnie szczęśliwa mama, miłośniczka górskich wędrówek, dobrej literatury i czerwonego wina.
Doktor, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych oraz Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska. Prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju. Stypendysta programów Erasmus (2003, Deventer), Deutsche Bundestiftung Umwelt (2008, Berlin). Alumni IVLP Departamentu Stanu USA (2016). Wiedzę i umiejętności z zakresu ochrony środowiska, rozwoju regionalnego, zrównoważonego transportu i partycypacji społecznej od 2004 roku wykorzystuje praktycznie w pracy w organizacjach pozarządowych. Najpierw został członkiem stowarzyszenia Zielone Mazowsze. Członkiem zarządu Zielonego Mazowsza był od roku 2006, a prezesem stowarzyszenia był w latach 2011-2013. W Zielonym Mazowszu realizował analizy z zakresu m.in. ruchu drogowego, ocen oddziaływania na środowisko, kosztów zewnętrznych, planowania przestrzennego. Redagował czasopismo „Zielone Światło”. Od 2009 roku pracuje w Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, gdzie zajmuje się zagadnieniami ochrony klimatu. Prezesem fundacji został w 2015 roku. W latach 2010-2014 koordynował projekt LIFE+ „Dobry klimat dla powiatów”, który otrzymał nagrodę BestLIFE2018. Od 2014 roku koordynuje projekt LIFE+ LIFE_ADAPTCITY_PL, w ramach którego przygotowana została Strategia Adaptacji Warszawy do zmian klimatu. W międzyczasie realizował także warsztaty, szkolenia, konferencje oraz plany gospodarki niskoemisyjnej czy obliczenia śladu węglowego (emisji gazów cieplarnianych).
Krzysztof Witkowski, założyciel i prezes spółki Virako – cenionej łódzkiej firmy deweloperskiej istniejącej od 2000 r. Jako jeden z pierwszych w Polsce dokonał rewitalizacji starych budynków pofabrycznych (fabryka Henryka Wegnera z 1920 roku), adaptując je na lofty biurowe. Na koncie Krzysztofa Witkowskiego jest również realizacja Forum 76. Business Centre – pierwszego biurowca klasy A w Łodzi. Budynek został laureatem konkursu Budowa Roku 2009, był także dwukrotnie wybrany Najlepszym Biurowcem w Polsce 2012 i 2014 roku w konkursie Eurobuild Awards.
Najnowszym projektem Krzysztofa Witkowskiego jest Monopolis, kompleks dawnych zakładów Monopolu Wódczanego z 1902 roku, trzeci co do wielkości zespół fabryczny w Łodzi (po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego). Monopolis w niezwykły sposób łączy różne obszary działania. Obok części biurowej zapewniającej najwyższy komfort pracy, powstały przestrzenie dla ważnych wydarzeń kulturalnych, spędzania wolnego czasu i relaksu. Miejsce inspirujące i przyjazne.
Krzysztof Witkowski jako prezes firmy odpowiedzialnej społecznie, angażuje się w działalność na rzecz dzieci i młodzieży. Jest inicjatorem akcji „Szczęśliwe Podwórka”, która propaguje idee powstawania i istnienia świetlic środowiskowych.
Jest wykształconym w Niemczech i Francji adwokatem (Rechtsanwältin), uprawnionym do wykonywania zawodu zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.
Specjalizuje się w prawie nieruchomości, transakcjach i restrukturyzacjach. Jej doświadczenie obejmuje w szczególności kompleksowe doradztwo w ramach transakcji nieruchomościowych, obsługę przedsięwzięć deweloperskich, strukturyzację i negocjację inwestycji hotelowych, obsługę banków
i funduszy nieruchomościowych.
Biegle włada językiem niemieckim, angielskim i francuskim, od wielu lat współpracuje ze Szkołą Prawa Niemieckiego przy UW i Fundacją Helsińską.
Partner Zarządzający i założyciel firmy doradczej Walter Herz działającej w sektorze nieruchomości komercyjnych. Firma Walter Herz od 8 lat zapewnia strategiczne doradztwo: najemcom, inwestorom i właścicielom nieruchomości. W 2017 roku Firma zdobyła statuetkę od CIJ Awards jako wschodząca gwiazda nieruchomości komercyjnych oraz kolejny rok została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu oraz okrzyknięta Brylantem Polskiej Gospodarki w konkursie Gepardy Biznesu 2017 i 2019. Firma Walter Herz jest wymieniana w rankingach najlepszych firm doradczych w Polsce. W 2016 roku Bartłomiej Zagrodnik założył pierwszą w Polsce Akademię Najemcy – cykl szkoleń dla najemców. Bartłomiej Zagrodnik ukończył studia magisterskie na kierunku Master in International Business and Management na Bradford University oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ukończył również studia z zakresu wyceny nieruchomości w Szkole Głównej Handlowej. Posiada tytuł CCIM – Certified Commercial Investment Member i jest członkiem RICS Królewskiego Stowarzyszenie Dyplomowanych Rzeczoznawców.
Aleksandra Żuralska od początku 2020r. odpowiada za rozwój firmy GH Development na polskim rynku. Spółka stanowi część Groep Huyzentruyt – rodzinnej firmy deweloperskiej, która od ponad 100 lat z powodzeniem realizuje projekty inwestycyjne na terenie całej Belgii.
Poprzednio pełniła funkcję Członka Zarządu w spółkach realizujących projekt zabudowy Wyspy Spichrzów w Gdańsku w ramach realizacji umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym.
Aleksandra posiada 20 letnie doświadczenie na rynku nieruchomości, od 15 lat realizuje projekty mieszkaniowe przy współpracy z firmami z kapitałem zagranicznym m.in. z Belgii, Francji, Hiszpanii.
Jest absolwentem The Polish Open University oraz Oxford Brooks University na kierunku Zarządzanie i Marketing, na których zrealizowała program MBA.
Wieczorne wydarzenie to najlepsza okazja, żeby dokończyć rozmowy biznesowe, podsumować dzień i podzielić się wiedzą zdobytą podczas dnia konferencji. Ciepły miesiąc i sopocki klimat dodatkowo sprzyjają nieformalnej atmosferze spotkań. To doskonały moment na odpoczynek w przyjemnej atmosferze jednych z najlepszych trójmiejskich klubów.
Sheraton Sopot Hotel znajduje się przy ul. Warszawskiej 10 w Sopocie. Sprawdź mapę Google.
Najbliższą stacją PKP jest Sopot Główny. Sprawdź rozkład jazdy pociągów.
Zachęcamy do zapoznania się z rozkładem lotów Lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku
Match Maker to unikalna platforma spotkań stworzona przez firmę Nowy Adres specjalnie dla uczestników konferencji. Dzięki temu systemowi lista uczestników danego wydarzenia będzie dostępna dla Ciebie już na dwa tygodnie przed konferencją. Z pomocą narzędzia Match Maker umówisz spotkanie biznesowe w specjalnie zaaranżowanej strefie Match Maker i zaoszczędzisz swój czas.
Skorzystaj z tej okazji i umów spotkanie!
Konferencje organizowane przez Nowy Adres to doskonała okazja do nawiązania lub pielęgnowania kontaktów biznesowych. Obok mocnej merytoryki dajemy unikalną możliwość spotkania w jednym miejscu i w jednym czasie przedstawicieli wielu dziedzin, co sprawia, że czas spędzony na konferencji możesz wykorzystać tak, jak potrzebujesz.
Nasi prelegenci to praktycy rynku, dzięki temu wiedza przekazywana na wydarzeniu jest wiarygodna, aktualna i przydatna przy planowaniu Twoich kolejnych działań.
Przyjdź, posłuchaj, porozmawiaj!