Jeszcze nie zapisałeś żadnych ofert.
Kliknij w ikonkę teczki przy nieruchomości, która Cię zainteresowała i dodaj ją do aktówki.
Zaloguj się podając adres e-mail, aby zapisywać nieruchomości. Dzięki temu zawsze będziesz mógł do nich wrócić.
Jeśli pierwszy raz korzystasz z biznesowi.pl, poprowadzimy Cię krok po kroku przez rejestrację.
Najważniejsi gracze. Najnowsze trendy i możliwe scenariusze rozwoju rynkowej sytuacji. Realne rozwiązania najbardziej palących problemów. Konferencje z cyklu „Forum Rynku Nieruchomości” to wydarzenia, podczas których polski rynek nieruchomości wykonuje skok do przodu.
4–5 czerwca 2020 | Sheraton Sopot Hotel
Zarezerwuj sobie czas już dziś!
Tymczasem poniżej znajdą Państwo program paneli dyskusyjnych i prezentacji minionego Forum Rynku Nieruchomości 2019.
Żeby poznać szczegóły wybranego punktu, wystarczy kliknąć w jego tytuł.
Architektura ma tę wspaniałą cechę, że dzięki niej możemy zajrzeć w przyszłość…
Reporter i fotograf, wnikliwy obserwator polskiej architektury i przestrzeni
Prezentacja wprowadzająca
Panel dyskusyjny
Panel dyskusyjny
Panel dyskusyjny
Panel dyskusyjny
Panel dyskusyjny
Panel dyskusyjny
Architektura ma tę wspaniałą cechę, że dzięki niej możemy zajrzeć w przyszłość…
Reporter i fotograf, wnikliwy obserwator polskiej architektury i przestrzeni
Panel dyskusyjny
Panel dyskusyjny
Panel dyskusyjny
Panel dyskusyjny
Prezentacja wprowadzająca
Panel dyskusyjny
Panel dyskusyjny
Panel dyskusyjny
Panel dyskusyjny
Związany z motoryzacją i Grupą Volkswagen od 15 lat. Pracę rozpoczął w centralnym dziale PR, następnie był odpowiedzialny za marketing serwisu i oryginalnych części. Od 2008 do końca 2018 roku kierował komunikacją PR marki Volkswagen, kształtując wizerunek produktów, odpowiadał za Motorsport oraz komunikację CSR. Marka Volkswagen w tym czasie została siedmiokrotnie wyróżniana przez ekspertów jako najbardziej medialna marka w Polsce. Aktualnie odpowiada za komunikację PR Grupy Volkswagen w naszym kraju. Pełniąc funkcję rzecznika prasowego buduje pozytywne relacje spółki z mediami. Kształtuje także świadomość społeczną w zakresie zmieniającej się motoryzacji, przede wszystkim rewolucji związanej z samochodami elektrycznymi, w której Grupa Volkswagen odgrywa wiodącą rolę.
Praktyk gospodarczy z długoletnim doświadczeniem w sektorze energetycznym. Od 2012 roku związany z branżą paliw alternatywnych, w szczególności z sektorem energii elektrycznej (elektromobilność). Pracował m.in. przy realizacji największych inwestycji infrastrukturalnych realizowanych w Polsce oraz doradzał firmom z branży paliwowej, motoryzacyjnej, finansowej i FMCG. Absolwent Stosunków Międzynarodowych w specjalności Międzynarodowa Polityka Handlowa na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada również dyplom MBA. W trakcie realizacji przewodu doktorskiego z dziedziny ekonomii. Autor licznych publikacji z zakresu energetyki oraz komunikacji społecznej. Prelegent wielu branżowych debat i konferencji.
Pasjonat nowoczesnych technologii. W obszarze elektromobilności realizuje projekty wraz z takimi markami jak Volkswagen, Skoda, Seat, Audi, Porsche, Volkswagen Samochody Użytkowe, Opel, Citroen, DS, Peugeot, Renault, Mercedes oraz poza rynkiem motoryzacyjnym. Za realizowane projekty otrzymał również wyróżnienie nadane przez PwC oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych – Lidera Elektromobilności.
Pracując dla największych integratorów na stanowiskach managerskich, brał aktywny udział w wielu ogólnopolskich projektach informatycznych, w tym w administracji szczebla wojewódzkiego i centralnego, a także w dużych projektach komercyjnych. W korporacjach w branży IT od kilku lat poznaje trendy rozwoju biznesu i wdraża nowoczesne rozwiązania wraz z kluczowymi Partnerami. Znajomość japońskich modeli biznesowych pozyskał w Fujitsu, gdzie współpracował z największymi firmami na rynku IT przy dużych projektach międzynarodowych jak i krajowych. W Microsoft promował najnowsze rozwiązania do skutecznej komunikacji i uczestniczył w transformacji – zmiany sprzedaży licencji na model usługi (subskrypcji). W Grupie PKP nadzorował wdrażanie systemów informatycznych m.in. dla Projektów Pendolino. W ENGIE stoi na czele Departamentu Nowych Technologii i nadzoruje implementację nowoczesnych rozwiązań cyfrowych w realizowanych przez Grupę projektach, w tym w zakresie eMobility.
Mateusz Polkowski kieruje siedmioosobowym zespołem analityków – ekspertów z obszaru rynku nieruchomości komercyjnych. Jest autorem szeregu raportów badawczych, doradczych i studiów opłacalności dla największych graczy na rynku nieruchomości komercyjnych, jak również publikacji JLL dotyczących rynku, trendów i prognoz. Główne obszary kompetencji Mateusza Polkowskiego to specjalistyczne analizy rynku biurowego oraz współpraca z sektorem nowoczesnych usług dla biznesu. Ma ponad 18 lat doświadczenia na rynku nieruchomości komercyjnych zdobywanego zarówno po stronie dewelopera jak i firmy doradczej.
Sylwester Żydowicz jest partnerem w Taylor Wessing w Warszawie. Doradza krajowym i międzynarodowym klientom we wszystkich aspektach związanych z nieruchomościami. Posiada ugruntowane doświadczenie w negocjowaniu umów, w tym umów najmu oraz innych w obszarze Asset Management. Ponadto posiada doświadczenie w dziedzinie bankowości i finansów, restrukturyzacji i odzyskiwania należności oraz rozwiązywania sporów. Po ukończeniu studiów w Europejskiej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie oraz British Centre for English and European Legal Studies na Uniwersytecie Warszawskim, Sylwester Żydowicz pracował w renomowanych międzynarodowych kancelariach prawniczych. W 2011 roku dołączył do kancelarii Taylor Wessing CEE. Mecenas Żydowicz jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej oraz Royal Institute of Chartered Surveyors (RICS).
Panel dyskusyjny
Jakiś czas temu branża nieruchomości była uznawana za raczej konserwatywną, jeśli chodzi o nowe technologie. Aktualnie stosuje coraz bardziej zaawansowane rozwiązania.
Dziennikarz biznesowy o branżowym profilu w nieruchomościach komercyjnych i outsourcingu. Współtwórca Polskiej Rady Facility Management. Integrator branży poszukujący wiedzy na temat relacji biznesowych. Orędownik profesjonalizacji i stosowania dojrzałego podejścia do zarzadzania obszarem wsparcia w organizacjach. Niezależny komentator i neutralny obserwator branżowy.
Tomasz Białas, Senior Partner Development Manager w Microsoft CEE, współpracuje z wieloma start-upami i korporacjami, które budują swoje rozwiązania na platformie Microsoft. Przeszedł drogę od inżyniera przez menedżera ds. Sprzedaży obecnie odpowiedzialny za zarządzanie relacjami z ekosystemem partnerów firmy Microsoft. Ukończył inżynierię komputerową na Politechnikę Warszawską oraz podyplomowe studia Analityk Biznesowy na SGH.
Robert Chmielewski – Absolwent University College London na kierunku BSc Planning and Real Estate. Doświadczenie na rynku nieruchomości zdobywał w Polsce i zagranicą, szczególnie w obszarze analityki projektów rynku nieruchomości. Pracował w takich firmach jak Griffin Real Estate, Jones Lang LaSalle czy Arcadis Group. Pasjonat i ekspert sektora alternatywnych inwestycji w nieruchomości, oraz nowych technologii rynku nieruchomości (Prop-Tech). Jest współzałożycielem i pełni funkcję CEO w ShareSpace – platformie technologicznej tworzącej pomost pomiędzy biznesem XXI wieku i operatorami przestrzeni biurowej.
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, członek i absolwent Silicon Castles w Salzburgu. Pasjonat nowoczesnych technologii. Doświadczenie na rynku technologii informatycznych zdobywał realizując projekty z obszarów Smart City, Smart Mobility i PropTech w Polsce i zagranicą, głównie w krajach skandynawskich. Jest współzałożycielem spółki Parkanizer a od 2019 roku jej CEO. Parkanizer dostarcza produkty usprawniające przepływ i parkowanie pojazdów.
Ukończył studia pierwszego stopnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na kierunku Informatyka i Ekonometria. Następnie uzyskał tytuł i dyplom MBA na Uniwersytecie Bedfordshire.
Ma bogate doświadczenie dydaktyczne zdobyte na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, prowadząc wykłady z zakresu zarządzania nieruchomościami i informatyki.
Obecnie posiada ponad 16 lat doświadczenia zawodowego, z czego 12 lat poświęconych było zarządzaniu firmami technologicznymi.
Karierę zawodową rozpoczął w siedzibie HP Europe, następnie przenosząc się do międzynarodowej firmy Veracomp SA, gdzie pełnił funkcję Product Managera. W 2007 roku został członkiem zarządu Poll Lab Ltd., koncentrując się na rozwoju eksportu.
W 2009 roku współzałożył firmę Velis Real Estate Tech oferującą rozwiązania PropTech. W ostatnich latach z powodzeniem realizował i zarządzał wieloma projektami w siedemnastu krajach. Adam, jako współzałożyciel Velis i Dyrektor Operacyjny, odpowiada za dział marketingu i PR oraz eksport na skalę globalną.
Marcin Pietrzyk od 18 lat pracuje na skrzyżowaniu branży IT z architekturą i biznesem. Ostatnio skoncentrował się na komercjalizacji rozwiązań Virtual Reality dla branży architektonicznej. Pasjonat nowoczesnych technologii. Doświadczony trener – jego portfolio obejmuje kilkaset zrealizowanych wdrożeń dla klientów biznesowych działających w obszarze architektury wnętrz i handlu detalicznego.
Panel dyskusyjny
Międzynarodowy kapitał szuka alternatywnych inwestycji. Czy Polska jest już gotowa na szybki rozwój tych sektorów rynku jak ma to miejsce w krajach Europy Zachodniej czy w USA?
Kamil Kowa posiada ponad 15-letnie doświadczenie w realizacji projektów doradczych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, obejmujących m.in. doradztwo kapitałowe i transakcyjne oraz wyceny nieruchomości. W polskim oddziale Savills pełni funkcję członka zarządu oraz dyrektora działu Corporate Finance & Valuation, aktywnego w całym regionie CEE. Kierowany przez Kamila zespół doradzał m.in. Redefine Properties w procesie nabycia 75% udziałów w Echo Prime Properties obejmujących nieruchomości o łącznej wartości blisko 1,2 miliarda EUR. Ostatnio doradzał też Griffin Real Estate i Oaktree Capital Management w procesie zbycia Student Depot – największego i najszybciej rozwijającego się właściciela i operatora prywatnych akademików w Polsce. Przed dołączeniem do Savills Kamil przez ponad 10 lat pracował w grupie rynku nieruchomości EY, gdzie kierował zespołami realizującymi szereg projektów doradczych w Europie Środkowo-Wschodniej.
Posiada 11-letnie doświadczenie w obszarze rynku nieruchomości. Z Golub GetHouse związany jest od 2007 roku. Początkowo, jako Dyrektor Sprzedaży Projektów Mieszkaniowych, odpowiedzialny był za działania sprzedażowe związane z nowymi inwestycjami i kształtowaniem oferty mieszkań, a także ścisłą współpracę z działem marketingu. Od 2017 roku pełni rolę Dyrektora Segmentu Mieszkaniowego. Zakres jego obowiązków to przede wszystkim bieżące zarządzanie oraz rozwój działu leasingu i administracji. Odpowiada także za koordynację procesów najmu w projektach akademików i mieszkań na wynajem. W latach 2015-2017 związany był z Decoroom, gdzie pełnił funkcję Partnera i Dyrektora Zarządzającego. Odpowiadał za rozwój firmy oraz ścisłą współpracę z deweloperami
w przygotowywaniu oferty wykończenia mieszkań pod klucz.
Urodzony w 1952 roku. Jest absolwentem dwóch wydziałów Politechniki Warszawskiej: Samochodów i Maszyn Roboczych oraz Organizacji i Zarządzania Przemysłem. Pracował jako przedstawiciel Fabryki Samochodów Osobowych w wielu krajach europejskich, i w Chinach. W roku 1989 opuścił FSO, by rozpocząć działalność handlową na własny rachunek. Na początku lat 90tych współpracował z Bank of America zakresie implementacji Amerykańskich Certyfikatów Depozytowych (ADR), które po dwu latach intensywnych prac zostały wprowadzone dla pierwszego klienta, firmy Mostostal Export. Współpracował również w późniejszym okresie z innymi instytucjami finansowymi takimi jak Nomura, czy Deutsche Bank w zakresie operacji rynku kapitałowego. W tym okresie, a była to druga połowa lat 90-tych, zaczął współpracę z wieloma firmami i funduszami amerykańskimi, brytyjskimi i niemieckimi, które zajmowały się pośrednio lub bezpośrednio nieruchomościami. (Loewes Cineplex, Dentacon, NEPH etc) Od końca lat 90-tych skoncentrował się w swojej działalności wyłącznie na nieruchomościach, zarządzając obiektami w imieniu właścicieli a także uczestnicząc jako doradca w transakcjach kupna-sprzedaży i komercjalizacji obiektów handlowych. Jest czynnym licencjonowanym zarządcą nieruchomości komercyjnych, numer licencji 9077. Od 2002 roku jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości w Warszawie. Od 2005 roku do dziś jest delegatem do Rady Krajowej PFRN. Od roku 2007 jest członkiem zarządu PSZN a od 2013 do dziś Prezesem PSZN. W latach 2008-2012 był z ramienia PFRN delegatem środowiska zarządców w CEPI i członkiem komitetu politycznego tej organizacji. W latach 2010-2012 był członkiem zarządu PFRN odpowiedzialnym za sprawy międzynarodowe. W roku 2016 wybrany ponownie do zarządu PFRN jako Wiceprezydent.
Inwestor i przedsiębiorca posiadający ponad 20-letnie doświadczenie na rynku finansowym. Założyciel i inicjator grupy kapitałowej Gent Holding S.A. Specjalizuje się w strategicznym doradztwie biznesowym i rozwoju korporacyjnym przedsiębiorstw. Odnosi liczne sukcesy na światowych rynkach aktywnie angażując się w projekty łączące branżę finansową z nowoczesnymi technologiami. Współzałożyciel funduszy technologicznych i platform biznesowych działających na arenie międzynarodowej. Łącząc relacje inwestorskie zrzesza środowisko biznesowe oraz wspiera rozwój przedsięwzięć poprzez networking, mentoring i zasoby technologiczne. Ekspert tworzenia innowacyjnych modeli biznesowych w oparciu o pionierstwo i nowatorskie rozwiązania.
Maximilian Mendel kieruje Zespołem Inwestycji Mieszkaniowych JLL, koncentrując się na doradztwie transakcyjnym w sektorze instytucjonalnego najmu mieszkań i prywatnych akademików.
Prelegent wielu międzynarodowych konferencji związanych z nieruchomościami oraz autor wielu publikacji i opracowań z dziedziny nieruchomości i planowania przestrzennego.
Jest liderem wielu projektów badawczych i konsultingowych, nie tylko w Polsce, ale także na rynkach mieszkaniowych w całym regionie, w tym, Czechach, Rumunii i Bułgarii oraz na Słowacji i Ukrainie.
Jest członkiem Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (RICS), Urban Land Institute (ULI).
Rafał Kunicki jest Prezesem Zarządu Senior Apartments Sp. z o.o. pierwszego polskiego dewelopera i operatora osiedli dla osób starszych w formule assisted living. Spółka Senior Apartments oferuje także profesjonalne rozwiązania dla podmiotów medycznych oraz szeroki zakres usług konsultingowych dla polskich i zagranicznych inwestorów planujących wejść na rynek opieki długoterminowej.
Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu nieruchomościami. Ekspert od nowych technologii. Ukończył studia z zakresu bezpieczeństwa informacyjnego oraz podyplomowe studia z zarządzania w Akademii Leona Koźmińskiego.
Panel dyskusyjny
Ekspansja operatorów biur elastycznych trwa w najlepsze. Co czwarty metr biura wynajętego w centrum Warszawy w 2018 roku był przestrzenią elastyczną. Trwa ekspansja już obecnych na rynku operatorów, widać również nowe wejścia do Polski.
Mikołaj Niemczycki pracuje na stanowisku Coworking Clients Manager w dziale powierzchni biurowych w Cushman & Wakefield w Polsce. Mikołaj obecnie doradza firmie WeWork w ekspansji na rynku polskim /CEE i zarządza nową linią usługową. Dzięki współpracy z polskim startupem ShareSpace wprowadza ona i promuje nowe rozwiązania technologiczne oraz komercyjne, umożliwiające zawieranie transakcji elastycznego najmu powierzchni biurowych z wykorzystaniem platformy online.
Monika Kaczmarczyk dołączyła do zespołu Adgar Poland w 2012 roku, stając przed zadaniem rozwoju centrum szkoleniowo-treningowego Adgar Conference Group, zlokalizowanego w Adgar Plaza na warszawskim Mokotowie. Odpowiadała za strategię oraz wyniki działu sprzedaży, obszar administracyjny oraz operacyjny. Z sukcesem doprowadziła do otwarcia kolejnego Centrum Szkoleniowego w kompleksie biurowym Adgar Park West, po czym przyszedł czas na kolejne wyzwania. Monika jest współtwórcą pierwszego w Polsce co-creatingu Brain Embassy, konceptu biura przyszłości, powstałego w oparciu o najnowsze, światowe trendy w projektowaniu funkcjonalnych, ergonomicznych i kreatywnych przestrzeni do pracy. Brain Embassy, wdrożony i zarządzany przez Monikę Kaczmarczyk, stał się coworkingiem wyznaczającym trendy na rynku i zdobywającym prestiżowe nagrody krajowe i zagraniczne. Cieszy się ogromną popularnością wśród freelancerów, startupów, jak i korporacji. Wyróżnia go program Be Smarther Together, który m.in. dzięki innowacyjnym narzędziom: Point of You i Design Thinking, rozwija pracownicze kompetencje przyszłości oraz przyczynia się do tworzenia zdrowszego i bardziej ludzkiego miejsca do efektywnej, rozwijającej pracy. W 2019 roku stworzony w Polsce projekt Brain Embassy otworzy swoje przedstawicielstwa w Belgii oraz Izraelu, w kolejnych latach także w Kanadzie.
Piotr Grabowski zajmuje stanowisko Business Developer & Partnerships Manager w HubHub: sieci przestrzeni coworkingowych, działającej w pięciu europejskich stolicach. Piotr jest również współzałożycielem i prezesem Współpracowni – białostockiego hubu biznesowego.
Piotr to absolwent Szkoły Głównej Handlowej (finanse i rachunkowość ze specjalizacją w branży nieruchomości). Jako ekspert ds. produktu, mentor i trener, pełni znaczącą role w rozwoju polskiego ekosystemu startupowego.
W CitySpace od samego początku w roli dyrektora zarządzającego. Odpowiedzialny za proces zmiany maski, rekrutacje pierwszych zespołów operacyjnych, księgowych oraz współtworzył zespół sprzedaży.
W pierwotnej strukturze Compass Offices w roli Associate Director odpowiedzialnego za samodzielny rozwój biznesu.
Jako General Manager w Regus Business Centre odpowiadał za część komercyjną oraz operacyjną lokalizacji w warszawskim CBD.
Z rynkiem biur serwisowanych/ co-workingiem związany od 2012. Wcześniej w bankowości prywatnej, następnie w branży rekrutacyjnej buduje zespół obsługujący sektor bankowości i finansowania handlu.
Dyrektor Zarządzająca jednego z największych polskich coworkingów – O4, działającego w ramach Olivia Business Centre. Prawnik z wykształcenia, menadżer projektu i lider zespołu z doświadczenia i pasji. Zawodowo związana z ruchem coworkingowym od 2014 roku. Uczestniczka międzynarodowych konferencji coworkingowych w Europie, Ameryce i Azji, opiekun merytoryczny i współautorka Raportu o polskich coworkingach „Coworking – I want it that way”. Życzliwie wspiera wyznawców zasad Nowej Ekonomii, budujących biznesy w oparciu o najważniejsze fundamenty ruchu coworkingowego: budowanie społeczności (m.in. wspieranie współpracy, budowania relacji), otwartość ( także przejrzyste zasady, zaufanie) i wzajemne korzyści (dzielenie się wiedzą, tworzenie wspólnych biznesów, budowanie barterów).
Panel dyskusyjny
Centra handlowe muszą coraz szybciej reagować na zmieniające się style i zwyczaje zakupowe oraz dostosowywać swoją ofertę do nowych pokoleń klientów. Wyzwania i szanse stojące przed rynkiem centrów handlowych w Polsce.
Magdalena Frątczak od kwietnia 2018 roku zajmuje w CBRE stanowisko Head of Retail Sector, wcześniej zarządzała w firmie zespołem 15 doświadczonych ekspertów, którzy oferują zintegrowane usługi i doradztwo w zakresie wynajmu powierzchni handlowych zarówno dla właścicieli jak i dla najemców szeroko rozumianych obiektów komercyjnych.
Magdalena jest ekspertką w opracowywaniu szytych na miarę rozwiązań dla sektora handlowego. W swojej karierze wspierała międzynarodowe sieci handlowe oraz inwestorów w zakresie rozwoju biznesu, rozwoju marki, a także przy opracowaniu strategii komercjalizacji obiektów handlowych. W obszarze jej specjalizacji znajdują się tematy związane ze współpracą z miastem, planowaniem przestrzeni miejskiej czy ścieżką zakupów konsumentów. Magdalena jest współautorką wielu ciekawych publikacji na temat zmian zachodzących na rynku handlowym, z perspektywy konsumentów czy inwestorów.
Jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego oraz Erasmus University. Zdobywa swoje doświadczenie w branży nieruchomości od 24 lat. Przed dołączeniem do CBRE w 2003 roku pracowała dla Geralda Eve i Jones Lang La Salle.
Marta jest związana z rynkiem nieruchomości handlowych od ponad 9 lat. Jej doświadczenie obejmuje doradztwo przy realizacji projektów deweloperskich, opracowanie strategii najmu i repozycjonowania obiektów handlowych oraz wynajem powierzchni i wsparcie w rozwoju sieci kawiarni Green Caffe Nero.
Marta dołączyła do grona pracowników Colliers International w 2010 jako wsparcie zespołu powierzchni handlowych. Obecnie pełni funkcję Senior Associate w tym dziale. Marta zajmuje się różnego typu projektami handlowymi, poprzez centra (np. Plac Unii City Shopping w Warszawie, Galeria Nowy Rynek w Jeleniej Górze, Galeria Tarnovia w Tarnowie), parki handlowe (np. PH Zielony Targówek w Warszawie), powierzchnie handlowe w budynkach biurowych po specjalistyczne projekty takie, jak centrum sportowo-triathlonowe Adgar Fit, należące do grupy Adgar Poland. Wśród klientów, z którymi współpracuje lub współpracowała Marta znajdują się m.in. Invesco Real Estate, Heitman, TK Development, Credit Suisse Group.
Anna Duchnowska, Dyrektor Invesco Real Estate w Polsce, odpowiedzialna za rozwój biznesu, nadzór i zarzadzanie portfelem aktywów o wartości blisko 1.3 miliard EURO. W portfelu Invesco znajdują się takie aktywa jak Q22 – budynek biurowy w Warszawie, Plac Unii – obiekt handlowo biurowy w Warszawie, Galeria Kazimierz w Krakowie, itp. W ramach Invesco Europe rozwija także dział inwestycji w obiekty handlowych.
Anna Duchnowska posiada 18 lat doświadczenia w branży nieruchomości, w szczególności w zakresie inwestowania, asset managementu, finansowania oraz wynajmu nieruchomości. W 2014 roku zakładała biuro Invesco Real Estate w Polsce. Wcześniej związana z Colliers International, a także Polonia Property Fund oraz KPMG.
Absolwentka SGH w Warszawie oraz University of Minnesota , gdzie skończyła program Executive MBA . Członek ACCA – Międzynarodowego Stowarzyszenia Biegłych Rewidentów oraz Członek Royal Institute of Chartered Surveyors (MRICS).
Założyciel ARS Retail Group specjalizującej się od 16 lat w projektowaniu dla szeroko pojętego Retail’u. Zespół architektów ARS odpowiadał m.in. za projekty dla Mbank, BNP Paribas Polska, E-Obuwie oraz projekty rewitalizacji galerii handlowych takich jak: CH Borek , ARKADY Wrocławskie, Poznań Plaza oraz wielu innych będących w fazie przygotowania.
ARS obsługuje z sukcesem projekty w Polsce i na rynkach EU. Jest także lokalnym architektem Nespresso w Polsce oraz biurem projektowym marki L’Oreal EMOTION.
Entuzjasta nowoczesnych trendów, ekologii oraz technologii, które mogą odmienić oblicze współczesnego świata.
Agnieszka Muż posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy na polskim rynku nieruchomości komercyjnych, w tym 12-letnie na w zakresie zarządzania aktywami obiektów handlowych.
Od 2017 roku pracuje na stanowisku Senior Asset Manager w CPI Property Group i odpowiada za zarządzanie portfelem centrów handlowych Grupy w Polsce. Pracowała dla takich firm jak Empik, DTC, Donaldsons, DTZ, Colliers International, gdzie zajmowała się wynajmem powierzchni handlowych oraz zarządzaniem operacyjnym centrami handlowymi na terenie całej Polski.
Ukończyła Wojskową Akademię Techniczną w zakresie zarządzania i Wyższą Szkołę Handlową w zakresie zarządzania nieruchomościami.
Panel dyskusyjny
Rekordowe wolumeny transakcji inwestycyjnych w 2018 roku wskazywały, że Polska staje się jeszcze bardziej atrakcyjną destynacją dla światowego kapitału. Podobnie było w innych krajach naszego regionu. Co czeka nas w 2019 roku?
Łukasz Kałędkiewicz jest członkiem zarządu operacyjnego CBRE Polska, kieruje zespołami Advisory & Transaction Services oraz koordynuje wszystkie działania firmy w ramach sektora biurowego w Polsce. Odpowiada za zarządzanie ciągle zwiększającym się zespołem ponad 100 specjalistów CBRE. W ramach Doradztwa Strategicznego dla Biznesu dba o zapewnienie jak najwyższych standardów obsługi klienta, a także skupia się na osiąganiu możliwie najlepszych wyników przez CBRE. Samodzielnie również doradza kluczowym partnerom CBRE. Przez ponad 15 lat pracy z wieloma lokalnymi i międzynarodowymi firmami Łukasz zdobył głęboką wiedzę i doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych, które obejmuje wynajem oraz sprzedaż powierzchni komercyjnych, reprezentację zarówno wynajmujących jak i najemców. Łukasz ma doskonałe relacje z wieloma deweloperami i funduszami inwestycyjnymi.
Do CBRE Łukasz dołączył w 2010 roku, natomiast wcześniej pracował w dziale biurowym międzynarodowej firmy doradczej jako Associate Director.
Urodzony w Orzyszu na Mazurach, absolwent Wydziału Prawa UG. Trójmiasto zawsze postrzegał, jako najciekawszą aglomerację w Polsce, dlatego stało się ono miejscem rozwoju jego kariery oraz dorosłego życia. Po studiach, będąc związanym już z rynkiem nieruchomości, ukończył aplikację sędziowską. Ostatecznie postawił jednak na branżę deweloperską.
Doświadczenie zdobyte w Agencji Rozwoju Pomorza oraz Gdańskim Wydawnictwie Oświatowym pozwoliło mu objąć w 2002 roku funkcję Prezesa Zarządu firmy Torus, gdańskiego dewelopera. Pod jego przewodnictwem firma zrealizowała wiele projektów w różnych segmentach rynku (biurowym, hotelowym, logistycznym, mieszkaniowym), jednak jej wizytówką są nowoczesne obiekty biurowe.
Sławomir Gajewski zbudował markę Torus w Trójmieście i na polskim rynku nieruchomości komercyjnych wykorzystując swoją zdolność planowania, myślenia strategicznego i śmiałości w podejmowaniu nowych wyzwań biznesowych.
Jest wizjonerem, który nie stroni od wyzwań, ale znany jest również z głębokiego wyczucia i analizy rynku. Połączone doświadczenie i sukcesy zespołu Torusa sygnalizują chęć firmy do ekspansji w innych regionach Polski. Do tej pory firma wybudowała ponad 120 000 mkw. powierzchni biurowej.
Paweł Nowakowski jest dyrektorem działu rynków kapitałowych w firmie doradczej Cresa Polska. Stoi na czele zespołu doradztwa strategicznego i transakcyjnego w warszawskim biurze Cresa. Doradza klientom przy zakupie i sprzedaży nieruchomości w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się także w strategiach zarządzania portfelami nieruchomości w zakresie restrukturyzacji i optymalizacji. Paweł jest ekspertem z 12-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości komercyjnych. Poprzednio kierował zespołem doradztwa transakcyjnego i strategicznego w dziale Doradztwa Rynku Nieruchomości EY w Warszawie. Wcześniej pracował zarówno dla firm doradczych z sektora nieruchomości takich jak CBRE i King Sturge, jak również doradztwa strategicznego A.T. Kearney. Paweł jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada tytuł rzeczoznawcy majątkowego oraz jest członkiem RICS.
Tomasz Ożdziński kieruje w EY w Polsce i regionie CSE Zespołem Podatkowym Grupy Rynku Nieruchomości. Od 1997 roku świadczy wyspecjalizowane usługi doradztwa podatkowego. Był odpowiedzialny za liczne projekty wymagające umiejętności interpersonalnych oraz kompleksowej wiedzy podatkowej i prawnej w odniesieniu do inwestycji, projektów deweloperskich, a także fuzji, przejęć i przekształceń struktur prawnych oraz obsługi klientów z różnych sektorów.
Magister Zarządzania i Marketingu o specjalizacji Finanse Przedsiębiorstw na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (1997). Tomasz ukończył również Studia Podyplomowe w zakresie nieruchomości w Solvay Brussels School of Economics & Management na Université Libre de Bruxelles (2013). Jest licencjonowanym doradcą podatkowym i członkiem Krajowej Izby Doradców Podatkowych w Polsce (od 2004 roku). Autor wielu publikacji w prasie branżowej i juror w prestiżowych konkursach branży nieruchomości.
Karierę rozpoczął w Banku Gospodarki Żywnościowej S.A. W 1997 roku podjął pracę w PwC, gdzie dołączył do zespołu Usług Finansowych, później przeniósł się do M&A, a finalnie do zespołu Doradztwa dla Sektora Nieruchomości, którym kierował przez wiele lat. Przed zasileniem szeregów EY był również Partnerem odpowiedzialnym za warszawski zespół podatkowy TPA Horwath i szefem zespołu podatkowego w kancelarii prawnej Garrigues Polska.
Jest wykształconym w Niemczech i Francji adwokatem (Rechtsanwältin), uprawnionym do wykonywania zawodu zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.
Po wielu latach współpracy z międzynarodowymi kancelariami prawnymi, Katarzyna zarządza kancelarią Baker Tilly Woroszylska Legal.
Specjalizuje się w prawie nieruchomości, transakcjach i restrukturyzacjach. Jej doświadczenie obejmuje w szczególności kompleksowe doradztwo w ramach transakcji nieruchomościowych, obsługę przedsięwzięć deweloperskich, strukturyzację i negocjację inwestycji hotelowych, obsługę banków i funduszy nieruchomościowych.
Biegle włada językiem niemieckim, angielskim i francuskim, od wielu lat współpracuje ze Szkołą Prawa Niemieckiego przy UW i Fundacją Helsińską.
Panel dyskusyjny
Magazynowa mapa Polski zmienia się już od kilku lat, ale w ostatnim czasie zmiany są dużo bardziej dynamiczne. Coraz trudniejszy rynek pracy, rozwój dróg ekspresowych i autostrad ma niewątpliwie wpływ na te zmiany. Jak duży?
Tomasz Mika zarządza zespołem ekspertów z obszaru powierzchni magazynowych i przemysłowych w Polsce. Poza koordynacją prac działu odpowiada również za strategiczne doradztwo na rzecz kluczowych klientów. Brał udział w szeregu transakcji najmu zawartych przez wiodące marki, takie jak m.in. BMW, Castorama, Volkswagen, Kaufland, Dino Polska, Media Expert, Unilever, DB Schenker, Tesco, Dr. Oetker, Valeo, Amica, Whirlpool, Philips, Leroy Merlin, czy DSV – na łącznie 2 miliony metrów kwadratowych. Tomasz ma 15 lat doświadczenia na rynku nieruchomosci.
Jan Barbasiewicz posiada ponad 15-letnie doświadczenie w pracy na polskim rynku nieruchomości, w tym 12-letnie na w sektorze powierzchni magazynowych i przemysłowych. W Colliers International pracuje od 2013 r.
Doradzał w tworzeniu strategii pozyskania powierzchni magazynowych i produkcyjnych dla czołowych firm z branż FMCG, elektronicznej, dystrybucyjnej czy logistycznej. Do jego obowiązków należy również prowadzenie renegocjacji umów najmu oraz złożonych projektów typu build-to-suit dla klientów produkcyjnych i firm z sektora e-commerce.
Practitioner and manager with over 25 years of experience in the logistics industry, holding the position of Managing Director and President of the Management Board in logistics companies and Temporary Employment Agency, PhD in technical sciences in the field of simulation systems in transport, MBA graduate of the Trent University-Nottingham UK programme, Manager of the Logistics Centre at the Institute of Logistics and Warehousing, author of many publications, having knowledge and experience in conducting international projects such as: e-Impact, Cloud conducted in cooperation with, among others, the Institute of Logistics and Warehousing: Port Lisbona, BCT, Qumak, Logit One, author of many scientific articles on the application of optimization methods in design processes and supply chain digitalization.
Andrzej Pawlak, Business Development Director w Środkowej i Wschodniej Europie, od czterech lat odpowiada za rozwój biznesu i budowanie relacji z klientami firmy DHL Supply Chain – od zeszłego roku nie tylko w Polsce, ale również w Czechach, na Słowacji, Węgrzech i w Rosji. Z logistyką związany od ponad 20 lat, zarówno po stronie operacyjnej, jak i handlowej. Doświadczenie zdobywał w wielu międzynarodowych firmach logistycznych zarządzając działami sprzedaży, kluczowych klientów i marketingu. Swoją przygodę w tym środowisku rozpoczął od pracy na stanowisku spedytora w dziale drobnicowym.
Absolwent Politechniki Warszawskiej i podyplomowych studiów Zarządzania Logistycznego w Szkole Głównej Handlowej. Członek Rady Programowej Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki.
Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej i Podyplomowych Studiów Managerskich opartych na strukturze MBA w Szkole Głównej Handlowej.
Ekspert w dziedzinie sprzedaży i zarządzania w branży dźwigów i schodów ruchomych. Od początku kariery związany z KONE; wcześniej zajmował stanowiska Dyrektora Sprzedaży oraz Dyrektora Regionalnego KONE Polska.
Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i studiów podyplomowych w zakresie Controllingu w Szkole Głównej Handlowej oraz studiów MBA na tej samej uczelni w ramach współpracy Université du Québec à Montréal.
Zdobywał doświadczenie zawodowe w firmach różnych branż; w KONE zajmował wcześniej stanowika Dyrektora Finansowego New Emerging Markets i Dyrektora Zarządzającego KONE Ukraina.
Panel dyskusyjny
Kamil Osiński jest adwokatem i liderem Zespołu Prawa Nieruchomość EY. Specjalizuje się w prawie nieruchomości, w tym w szczególności w weryfikacji stanu prawnego nieruchomości, transakcjach nieruchomościowych a także umowach najmu powierzchni biurowych oraz handlowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz polskich oraz zagranicznych firm deweloperskich, funduszy inwestycyjnych oraz banków w zakresie nabywania oraz zbywania nieruchomości (handlowych, biurowych oraz mieszkaniowych), a także w zakresie przygotowywania i realizacji inwestycji deweloperskich.
Kamil jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Prawa i Administracji), Szkoły Głównej Handlowej (Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Deweloperów) a także ukończył Center For American Law Studies (Uniwersytet Warszawski / University of Florida) oraz Program on Negotiation and Leadership at Harvard Law School.
Agnieszka Jachowicz posiada 25 lat doświadczenia na polskim rynku nieruchomości w transakcjach inwestycyjnych, zarządzaniu aktywami, i wycenach. Obecnie dyrektor stowarzyszenia PINK (Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych). Od 2017 prowadzi własną działalność (PROHUB Property Advisor), w latach 2004-2016 zarządzała funduszami nieruchomości Arka o wartości aktywów ponad 1,5 miliarda złotych. Wcześniej – dyrektor działu wycen i doradztwa w DTZ Polska, agent wynajmu w Henry Butcher Polska i praca w budownictwie. Ma doskonała znajomość rynku nieruchomości i firm na nim działających.
Wykształcenie: mgr inż. budownictwa, licencje rzeczoznawcy i pośrednika. Ukończyła studia podyplomowe z wyceny i zarządzania nieruchomościami na Hallam Sheffield University, członek RICS od 2002, członek zarządu RICS 2011-2017, akredytowany mediator RICS od 2016.
Naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Urzędu Miasta Częstochowy, w ramach którego funkcjonują zarówno komórki odpowiedzialne za opracowanie i wdrożenie projektów, jak również Centrum Obsługi Inwestora. Przewodniczący Komisji Rozwoju Regionalnego Związku Miast Polskich. Laureat Złotego Laura Umiejętności i Kompetencji 2015. Do 2013 r. był doradcą Prezydenta Miasta Częstochowy ds. rozwoju regionalnego i polityki miejskiej.
Posiada 12-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych. Zarządzał i uczestniczył w ponad stu projektach doradczych i transakcyjnych na rzecz państwowych i prywatnych podmiotów gospodarczych. Pracował m.in. w Cushman & Wakefield, gdzie doradzał klientom takim jak KGHM TFI, STRABAG, Budimex Nieruchomości, Metro Properties, BOŚ, czy PKP, a także w nieruchomościowych funduszach inwestycyjnych. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, studiów MBA na Uniwersytecie Heriot-Watt w Edynburgu, a tytułu doktora uzyskał na Dublin City University. Jest członkiem RICS.
Grażyna Kuźma, partner Kancelarii Taylor Wessing w Warszawie, specjalizuje się w prawie finansowym, nieruchomości, prawie infrastrukturalnym i w prawie zamówień publicznych.
Posiada bogate doświadczenie w negocjowaniu umów inwestycyjnych dotyczących finansowań w tym finasowania nieruchomości oraz transakcji refinansowań i leasingu zwrotnego. Doradza w negocjacjach wszelkich aspektów prawnych dot. nieruchomości.
Grażyna Kuźma ukończyła Wydz. Prawa i Adm. Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła również kursy zarządzania i finansów w Kellogg School of Business w Chicago. Jest współautorem komentarza do prawa budowlanego wyd. CH Beck w serii tzw. komentarzy kompaktowych.
Dyrektor Generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Radca prawny. Ukończył z wyróżnieniem Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowe studia Rynek Nieruchomości i Bankowość Hipoteczna. Pracował w międzynarodowych kancelariach i instytucjach związanych z rynkiem nieruchomości. Brał udział w licznych procesach legislacyjnych, między innymi w tworzeniu tzw. ustawy deweloperskiej.
Jest autorem publikacji prasowych z zakresu ksiąg wieczystych, hipoteki i ustawy deweloperskiej oraz prelegentem na seminariach i szkoleniach dotyczących polskiego prawa nieruchomości, hipotecznego i finansowania nieruchomości. Wykładowca na Podyplomowych Studiach Menadżerskich dla Deweloperów współorganizowanych przez PZFD oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Należy do Rady Dyrektorów Europejskiej Unii Deweloperów (European Union of Developers and House Builders), Komitetu Ekonomicznego BIAC przy OECD oraz komitetu wykonawczego Urban Land Institute Poland. Posiada licencje syndyka oraz pośrednika w obrocie nieruchomościami.
Związany z motoryzacją i Grupą Volkswagen od 15 lat. Pracę rozpoczął w centralnym dziale PR, następnie był odpowiedzialny za marketing serwisu i oryginalnych części. Od 2008 do końca 2018 roku kierował komunikacją PR marki Volkswagen, kształtując wizerunek produktów, odpowiadał za Motorsport oraz komunikację CSR. Marka Volkswagen w tym czasie została siedmiokrotnie wyróżniana przez ekspertów jako najbardziej medialna marka w Polsce. Aktualnie odpowiada za komunikację PR Grupy Volkswagen w naszym kraju. Pełniąc funkcję rzecznika prasowego buduje pozytywne relacje spółki z mediami. Kształtuje także świadomość społeczną w zakresie zmieniającej się motoryzacji, przede wszystkim rewolucji związanej z samochodami elektrycznymi, w której Grupa Volkswagen odgrywa wiodącą rolę.
Praktyk gospodarczy z długoletnim doświadczeniem w sektorze energetycznym. Od 2012 roku związany z branżą paliw alternatywnych, w szczególności z sektorem energii elektrycznej (elektromobilność). Pracował m.in. przy realizacji największych inwestycji infrastrukturalnych realizowanych w Polsce oraz doradzał firmom z branży paliwowej, motoryzacyjnej, finansowej i FMCG. Absolwent Stosunków Międzynarodowych w specjalności Międzynarodowa Polityka Handlowa na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada również dyplom MBA. W trakcie realizacji przewodu doktorskiego z dziedziny ekonomii. Autor licznych publikacji z zakresu energetyki oraz komunikacji społecznej. Prelegent wielu branżowych debat i konferencji.
Pasjonat nowoczesnych technologii. W obszarze elektromobilności realizuje projekty wraz z takimi markami jak Volkswagen, Skoda, Seat, Audi, Porsche, Volkswagen Samochody Użytkowe, Opel, Citroen, DS, Peugeot, Renault, Mercedes oraz poza rynkiem motoryzacyjnym. Za realizowane projekty otrzymał również wyróżnienie nadane przez PwC oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych – Lidera Elektromobilności.
Pracując dla największych integratorów na stanowiskach managerskich, brał aktywny udział w wielu ogólnopolskich projektach informatycznych, w tym w administracji szczebla wojewódzkiego i centralnego, a także w dużych projektach komercyjnych. W korporacjach w branży IT od kilku lat poznaje trendy rozwoju biznesu i wdraża nowoczesne rozwiązania wraz z kluczowymi Partnerami. Znajomość japońskich modeli biznesowych pozyskał w Fujitsu, gdzie współpracował z największymi firmami na rynku IT przy dużych projektach międzynarodowych jak i krajowych. W Microsoft promował najnowsze rozwiązania do skutecznej komunikacji i uczestniczył w transformacji – zmiany sprzedaży licencji na model usługi (subskrypcji). W Grupie PKP nadzorował wdrażanie systemów informatycznych m.in. dla Projektów Pendolino. W ENGIE stoi na czele Departamentu Nowych Technologii i nadzoruje implementację nowoczesnych rozwiązań cyfrowych w realizowanych przez Grupę projektach, w tym w zakresie eMobility.
Panel dyskusyjny
Katarzyna Cyprynowska jest związana z rynkiem nieruchomości od blisko 20 lat – zaczynała w firmie Unikat, następnie pracowała dla Unikat Promocja Media, CEE Międzynarodowe Targi Warszawskie i The Report oraz Metrohouse. Dla wszystkich tych firm projektowała nowe sposoby wspierania sprzedaży nieruchomości – to właśnie ona była współtwórcą tak powszechnych dziś targów nieruchomości („Warszawskie Targi Mieszkaniowe” dla Unikat Promocja Media w grudniu 1999 r. ), konferencje branżowe dla sektora nieruchomości („Warszawski Rynek Mieszkaniowy”, 1995 r.) czy pierwsze badania preferencji nabywców na rynku mieszkaniowym („Powierzchnie Rezydencjalne 2001”, wraz z instytutem badawczym SMG/KRC). W 2003 r. założyła firmę The Report Sp. z o.o., w 2007 roku przekształconą w Nowy Adres z o.o. (od 2008 roku spółka akcyjna). Nowy Adres S.A. jest dziś uznanym organizatorem targów nieruchomości (rocznie 12 imprez w 6 miastach – Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu). W portfolio firmy znajdują się również liczne cykle konferencji branżowych – m.in. „Forum Rynku Nieruchomości”, „Biurowce w Polsce”, „Polski Rynek Mieszkaniowy” – oraz wiele publikacji o nieruchomościach mieszkaniowych i komercyjnych. Od 2018 roku Nowy Adres S.A. jest członkiem Grupy MTP, największego organizatora targów, konferencji i kongresów w Europie Środkowo-Wschodniej.
Katarzyna jest również Przewodniczącą Rady Nadzorczej Metrohouse S.A. Ma męża i trójkę dzieci.
Doktor nauk ekonomicznych. Ekspert rynku finansowania nieruchomości, doświadczony praktyk i wieloletni menadżer w sektorze bankowym, specjalizujący się w obszarze finansowania hipotecznego, rynku nieruchomości i zarządzania ryzykiem. Prezes Zarządu Centrum Prawa Bankowego i Informacji Sp. z o.o. przy Związku Banków Polskich, odpowiedzialny za rozwój Systemu Analiz i Monitorowania Rynku Obrotu Nieruchomościami (AMRON). Przewodniczący Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości Związku Banków Polskich. Członek Rady Programowej Kwartalnika „Finansowanie Nieruchomości”. W latach 2000-2006 był członkiem Rady Programowej Fundacji na Rzecz Kredytu Hipotecznego.
Anna Kicińska jest partnerem w Dziale Doradztwa Grupy Rynku Nieruchomości. Od ponad 20 lat specjalizuje się w doradztwie rynku nieruchomości, zwłaszcza w zakresie wycen, analiz portfeli nieruchomości oraz doradztwa przy sprzedaży nieruchomości. W 1997 roku uzyskała tytuł Rzeczoznawcy Majątkowego. W 2001 roku została członkiem międzynarodowej organizacji doradców nieruchomości The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS), a następnie CCIM (Certified Commercial Investment Member). Jest także członkiem Urban Land Institute (ULI).
Prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Jeden z założycieli Dom Development S.A. – wiodącego dewelopera mieszkaniowego na rynku polskim, notowanego na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od chwili powstania Dom Development S.A. w 1996 roku aktywnie zarządza procesem deweloperskim – do 2003 roku jako Członek Zarządu, następnie jako Wiceprezes Zarządu – Dyrektor Generalny, od 2008 roku Przewodniczący Rady Nadzorczej Dom Development S.A. Przed objęciem funkcji Prezesa Zarządu w czerwcu 2013 roku, był Członkiem Rady Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Wykładowca na Podyplomowych Studiach Menadżerskich dla Deweloperów współorganizowanych przez PZFD oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Od kilku lat rozwija równolegle działalność deweloperską w segmencie turystyczno-hotelowym i uzdrowiskowym. Interesuje się aspektami CSR w biznesie. Jest fundatorem Fundacji Inicjatyw Aktywnych „GoSilver” zajmującą się aktywizacją seniorów i integracją międzypokoleniową.
Katarzyna Kuniewicz kieruje Zespołem Badań i Analiz Rynku Mieszkaniowego, który w JLL odpowiedzialny jest za realizację stałego monitoringu rynku deweloperskiego oraz przygotowanie raportów dotyczących tego sektora w wybranych polskich miastach.
Jest absolwentką Instytutu Ekonomii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Następnie pracowała m.in. w Ministerstwie Finansów. Doświadczenie zdobywała jako konsultant w licznych programach wspierających gminy.
Jest autorką licznych opracowań i raportów dla firm deweloperskich m.in.: Archikom, Bouygues Immobilier, Dom Development, Futureal, Yareal, ale również dla Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Dalkii i MPWiK.
Marcin Mazurek. Doktor nauk ekonomicznych SGH z dziedziny wzrostu gospodarczego. Od ponad 10 lat w mBanku jako ekonomista specjalizujący się w analizie gospodarki i rynków finansowych. Zwycięzca (wraz z zespołem) licznych konkursów prognostycznych organizowanych przez Narodowy Bank Polski oraz gazetę Parkiet/Rzeczpospolita.
Specjalista z wieloletnim doświadczeniem w zakresie rozwiązań energetycznych opartych o instalacje zbiornikowe na gaz płynny (LPG). Z GASPOLEM jest związany od 2005 roku. Pracował m.in. jako doradca klienta indywidualnego, doradca klienta biznesowego oraz Kierownik Sprzedaży w segmencie instalacji zbiornikowych dla klientów indywidualnych. Uczestniczył we wdrożeniu nowych produktów do oferty GASPOLU, takich jak gruntowe pompy ciepła czy instalacje kompleksowe. Obecnie jest odpowiedzialny za rozwój sieci gazowych zasilanych gazem płynnym na obszarach niezgazyfikowanych lub na osiedlach bez dostępu ciepła systemowego.
Panel dyskusyjny
Witold Gadomski (ur. 16 czerwca 1953 w Pułtusku) – dziennikarz, publicysta „Gazety Wyborczej”.
Ukończył w 1977 studia na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 80. współpracował z pismami opozycyjnymi, był m.in. redaktorem miesięcznika „Niepodległość”. W pierwszej połowie lat 90. był zastępcą redaktora naczelnego „Gazety Bankowej” oraz redaktorem naczelnym tygodnika „Cash” i dziennika „Nowa Europa”.
Od 1997 publikuje w „Gazety Wyborczej”, zajmuje się tematyką gospodarczą.
Autor książki „Leszek Balcerowicz” (2006), będącej biografią byłego wicepremiera i ministra finansów oraz współautorem książki „Kapitalizm Fakty i Iluzje” (2018).
W 2000 został laureatem Nagrody Kisiela. Dwukrotny laureat głównej nagrody dziennikarskiej przyznawanej przez NBP, Agencję Reutersa i SDP.
Tomasz Łapiński zajmuje stanowisko Dyrektora finansowego węgierskiego dewelopera Cordia od grudnia 2017 roku. Cordia, część międzynarodowej grupy Futureal, jest liderem na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Tomasz Łapiński współodpowiada za rozwój spółki na nowych rynkach. Łapiński jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (ukończył Wydział Finansów i Bankowości). W latach 2000-2008 pracował w UniCredit CAIB Poland – banku inwestycyjnym należącym do Grupy UniCredit. W latach 2008 – 2017 był członkiem zarządu i dyrektorem finansowym Grupy Ronson. Od kwietnia 2017 roku pełnił obowiązki prezesa Ronson Europe.
Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, jak i podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości. Z działalnością deweloperską związana od 2006, w latach 2011-2015 doświadczenie zawodowe zdobywała w Dom Development S.A. Z grupą deweloperską Angel Poland współpracuje od 2015 roku. Odpowiada we wrocławskim biurze Grupy za obszar sprzedaży, marketingu, PR oraz relacji z klientami w okresie przed i poodbiorowym, uczestniczy również w procesie nabywania nowych gruntów. W 2019 roku została powołana do Rady Polskiego Związku Firm Deweloperskich.
Prezes spółki Upper Finance Consulting, ekspert w dziedzinie pozyskiwania finansów na realizacje inwestycji. Współzałożycielka spółki Upper Finance Med Consulting, wiodącego brokera finansowego specjalizującego się w zakresie pozyskiwania finansowania dla inwestycji w sektorze medycznym. Doświadczenie zawodowe zdobywała w latach 1995-2007 w trakcie pracy na stanowiskach: dyrektora sprzedaży w BPH Bank Hipoteczny S.A., dyrektora sprzedaży sieci bezpośredniej w Citibanku Handlowym oraz kierownika sprzedaży w Banku ING Nationale Nederlanden. Od 2007 r. jako prezes Upper Finance Consulting, dynamicznie udziela się na rynku finansowym, współpracując z podmiotami inwestującymi na rynku usług medycznych, deweloperami mieszkaniowymi, komercyjnymi i logistycznymi. Jest zaangażowana w działania mediów branżowych w zakresie edukowania i dostarczania bieżących informacji na temat transakcji finansowych na rynku nieruchomości oraz rynku medycznym.
Panel dyskusyjny
W spółce mieszkaniowej Skanska jest odpowiedzialny za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań oraz działania firmy w obszarze szeroko rozumianego ekorozwoju. Entuzjasta i propagator nowych technologii, szczególnie tych służących ograniczaniu negatywnych skutków zmian klimatycznych.
Interesuje się fizyką, kosmologią, a także historią rozwoju nauki.
Specjalista z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży energetycznej. Z GASPOLEM jest związany od 2014 roku. Wprowadził do oferty nowe produkty: sprzedaż energii elektrycznej i audyty energetyczne. Obecnie jest odpowiedzialny za strategię firmy w segmencie komercyjnym, tj. rozwój rynku i obsługę klientów biznesowych – instalacje zbiornikowe zasilane LPG i LNG, energia elektryczna i gaz ziemny. Jest zaangażowany w strategiczne projekty rozwoju rynku LPG i LNG na szczeblu krajowym i międzynarodowym.
Od 10 lat związana z rynkiem energii. Specjalizująca się w energetyczno-ekologicznych rozwiązaniach dla rynku nieruchomości. Na co dzień zarządza zespołem, który współpracuje z największymi Polskimi deweloperami. Na inwestycjach mieszkaniowych wdraża szereg rozwiązań takich jak panele fotowoltaiczne, zieloną energię czy stacje do ładowania samochodów elektrycznych.
Obecnie związana z najnowszym projektem innogy dot. elektromobilności, w którym odpowiada za rozwój infrastruktury sieci na rynku B2B i B2C.
Alicja Kuczera, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, jednej z 68 organizacji green building councils działających na całym świecie, skupionych w ramach World Green Building Council.
Wiceprzewodnicząca Europe Regional Network w ramach World Green Building Council.
Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA na Coventry University.
Posiada 15-letnie doświadczenie w środowisku biznesowym. Zarządzała międzynarodowymi projektami, współpracując z klientami i dostawcami z różnych kontynentów. Przed objęciem stanowiska Dyrektora Zarządzającego PLGBC, Dyrektor Handlowy w firmie Fortress S.A. oraz Project Manager w Erican Group w Malezji.
Orędowniczka zrównoważonego rozwoju, który zawsze znajdował się w kręgu jej zainteresowań. Jest autorką pracy dyplomowej w ramach studiów MBA związanej z tym zagadnieniem. Kierowała zespołem, który przetłumaczył książkę Jonathana T. Scotta pt. The Sustainable Business.
Obszarami zrównoważonego budownictwa, które szczególnie zajmują Alicję są: budynki cyrkularne oraz wpływ zielonych budynków na ludzi w nich pracujących i mieszkających.
Autorka licznych raportów i publikacji, uznanych w branży budownictwa i nieruchomości. Prelegent wielu konferencji i seminariów, organizowanych w kraju i za granicą.
Prywatnie mama, miłośniczka podróży (odwiedziła 76 kraje ze 196 planowanych) i ekologicznego, zdrowego trybu życia.
Członek Zarządu oraz Dyrektor Zarządzająca w firmie EURO STYL S.A., wiodącego dewelopera na rynku trójmiejskim, będącego częścią Grupy Dom Development. Ma blisko 20 lat doświadczenia zawodowego. Karierę rozpoczynała w branży nieruchomości pracując dla trójmiejskich deweloperów. W 2008 podjęła się zadania stworzenia trójmiejskiego oddziału międzynarodowej firmy doradczej – JLL – w Trójmieście, odpowiadającego za obszar Polski północnej, którym z sukcesem kierowała przez 9 lat. Kolejnym etapem jej karierze była praca dla Skanska Property Poland, gdzie pełniła obowiązki Dyrektora Regionalnego ds. wynajmu w Polsce Północnej (Gdańsk, Poznań, Łódź). Jest także wykładowcą-praktykiem Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Inwestycji i Nieruchomości. Jest absolwentką Wydziału Geodezji i Kartografii Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie o kierunku Gospodarka przestrzenna i wycena nieruchomości, którą ukończyła z tytułem inżyniera oraz Politechniki Gdańskiej, gdzie uzyskała tytuł magistra Zarządzania i Ekonomii.
Jacek Zengteler dołączył do Yareal Polska na początku 2016 roku, obejmując stanowisko Dyrektora Działu Projektów Mieszkaniowych, a następnie rok później powierzona mu została funkcja Członka Zarządu.
Odpowiada za działalność Yareal w segmencie mieszkaniowym, gdzie głównymi obszarami działalności są przygotowanie nowych projektów, nadzór nad zarządzaniem projektami w realizacji oraz relacje z Klientami w okresie przed- jak i poodbiorowym.
Z branżą deweloperską związany jest od 2002 roku. Swoją karierę zawodową rozwijał w firmie Dom Development S.A., gdzie między innymi pracował na stanowiskach Wice Dyrektora ds. Rozwoju, Dyrektora Działu Nieruchomości odpowiedzialnego za akwizycje gruntów oraz Dyrektora Działu Klienta; pełnił także funkcję Prokurenta Spółki.
Jacek Zengteler jest absolwentem studiów ekonomicznych, zdobył dyplomy MBA Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Carslon School of Management, University of Minnesota.
Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej i Podyplomowych Studiów Managerskich opartych na strukturze MBA w Szkole Głównej Handlowej.
Ekspert w dziedzinie sprzedaży i zarządzania w branży dźwigów i schodów ruchomych. Od początku kariery związany z KONE; wcześniej zajmował stanowiska Dyrektora Sprzedaży oraz Dyrektora Regionalnego KONE Polska.
Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i studiów podyplomowych w zakresie Controllingu w Szkole Głównej Handlowej oraz studiów MBA na tej samej uczelni w ramach współpracy Université du Québec à Montréal.
Zdobywał doświadczenie zawodowe w firmach różnych branż; w KONE zajmował wcześniej stanowika Dyrektora Finansowego New Emerging Markets i Dyrektora Zarządzającego KONE Ukraina.
Panel dyskusyjny
Przedsiębiorca, specjalista w branży nieruchomości, inwestor. Swoją przygodę ze światem biznesu i finansów rozpoczynał w branży finansowej zdobywając doświadczenie w takich firmach jak: KPMG, PwC, Raiffeisen Bank, mBank.
Od samego początku osobiście budował firmę Vestoria, która w niespełna 3 lata przekroczyła milionowe obroty.
W trakcie budowania firmy odbył setki spotkań sprzedażowych, przeprowadził dziesiątki negocjacji dotyczących zakupu i wynajmu nieruchomości inwestycyjnych, a także nadzorował inwestycje o wartości ponad 20 milionów złotych.
Jan Dziekoński jest współzałożycielem spółki Mzuri Investments, w ramach której zbudował pierwszy zespół inwestycyjny,
a obecnie w Grupie Mzuri pełni rolę prezesa zarządu Mzuri Investments i członka zarządu Mzuri sp. z o.o. Stworzone przez niego struktury doprowadziły do nabycia ponad 1.000 mieszkań i ponad 20 kamienic w całej Polsce. Przed dołączeniem do Grupy Mzuri Jan był Wicedyrektorem w dziale doradztwa biznesowego w PwC oraz pracował jako doradca strategiczny w Roland Berger Strategy Consultants. Jest także posiadaczem własnego portfela mieszkań na wynajem, zarządzanego przez Mzuri. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Urodził się i wychował w Katowicach.
Ukończył technikum elektryczne w Piekarach Śląskich. Absolwent WSEiA (Wyższa Szkoła Ekonomii i Administracji) w Bytomiu. Od ponad dziesięciu lat prowadzi własną firmę remontowo-budowlaną — Nowe Inspiracje (http://www.nowe-inspiracje.com.pl). Na dzień dzisiejszy zatrudnia kilkunastu pracowników. Zrealizował kilkaset projektów i inwestycji. Specjalizuje się w pracach wykończeniowych na najwyższym poziomie — przykłada ogromną wagę do detali, które jego zdaniem są wyznacznikiem jakości całej inwestycji. Jedna z jego inwestycji realizowanych w ramach Nowych Inspiracji doczekała się wyróżnienia na antenie HGTV.
Inwestor na rynku nieruchomości. Aktualnie posiada pięć nieruchomości z przeznaczeniem pod wynajem. Prężnie i z sukcesami działa na rynku tzw. flipów. Lata doświadczeń przekładają się na jego ogromną wiedzę praktyczną, którą autor dzieli się podczas prowadzonych przez siebie szkoleń, indywidualnych konsultacji i nadzoru nad projektami. Autor książki „Remont to nie problem”.
Od 15 lat rozwija się w sprzedaży, gdzie przez ostatnie 6 lat pełnił funkcje Dyrektora Sprzedaży Biznesowej w jednej ze spółek farmaceutycznych. Potrafi doskonale dopasować strategie sprzedażowe do potrzeb rynku oraz oczekiwań odbiorców. Elastycznie rozwija współpracę z kontrahentami i realizuje wyznaczone cele biznesowe i sprzedażowe. Mocną stroną Kamila Siedleckiego jest zarządzanie strukturą sprzedaży.
Od września 2017 roku rozpoczął przygodę z inwestowaniem w nieruchomości na zasadach flip’ów. Przeprowadziłem i zakupiłem łącznie ponad 60 nieruchomości pod inwestycje. Stworzył markę Wymarzone Mieszkania, którą skutecznie rozwija w swoim regionie.
Od ponad pół roku prowadzi szkolenia i inspiruje innych inwestorów przekazując im swoje know- how w zakresie optymalizacji procesów biznesowych przy inwestycjach w nieruchomości. Od marca 2019 roku współtworzył prowadzi wspólnie z Wojciechem Orzechowski 4 Etap Warsztatów Inwestowania w Nieruchomości WIWN®
Inwestor, deweloper, doradca kredytowy i … pasjonat motoryzacji. Ukończył studia na kierunku zarządzanie i marketing. Każdego dnia zagłębiam się w dziedzinie nieruchomości i szuka niestandardowych koncepcji inwestycyjnych. Od 4 lata obraca mieszkaniami na rynku pierwotnym z dużym powodzeniem.
Główny ekonomista w Polskim Związku Pracodawców Budownictwa i adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Ekonomista, wykładowca akademicki, autor publikacji na temat hybrydowych instrumentów dłużnych w finansowaniu przedsiębiorstwa, ekspert i komentator rynku budowlanego.
Ekspert białego wywiadu i informacji gospodarczej. Od 8 lat zarządza zespołami zajmującymi się relacjami z klientami. Wcześniej w międzynarodowej wywiadowni gospodarczej Bisnode (Dun&Bradstreet), obecnie w Biurze Informacji Gospodarczej InfoMonitor z Grupy BIK. Wspiera przedsiębiorstwa w ocenie ryzyka kredytu kupieckiego a jednostki samorządu terytorialnego w odzyskiwaniu należności. Jest zaangażowany w poprawę bezpieczeństwa prowadzenia działalności gospodarczej, orędownik uczciwego i odpowiedzialnego prowadzenia biznesu, popularyzator terminowych płatności.
Przemysław Kucharski jest adwokatem i partnerem zarządzającym kancelarii Kucharski & Partners. Specjalizuje się w prawie nieruchomości, prawie budowlanym oraz doradztwie transakcyjnym. Oprócz znajomości kwestii prawnych, jest specjalistą w zakresie prawa podatkowego. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w doradztwie przy różnego rodzaju transakcjach nieruchomościowych, finansowych oraz transakcjach nabycia i sprzedaży spółek, w tym w szczególności obejmujących: nabycia gruntów, zagospodarowanie terenów na cele magazynowe, handlowe, biurowe oraz mieszkaniowe, strukturyzację korporacyjną transakcji, restrukturyzację, finansowanie projektów, umowy najmu powierzchni biurowych, handlowych i magazynowych.
Panel dyskusyjny
Dziennikarz Forbes.pl. Od 2011 do 2018 r. w redakcji biznesowej portalu Onet, przez kilka miesięcy także w Business Insider Polska. Wcześniej współpracował z TVN24. Absolwent stosunków międzynarodowych i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych z zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Przede wszystkim pisze o transporcie, infrastrukturze i budownictwie. Obok publikacji tekstów, przeprowadza również wywiady wideo. Bierze udział w obsłudze medialnej konferencji i eventów z ramienia Forbes i Ringier Axel Springer Polska.
Członek Zarządu, rodzinnej firmy Bryksy, która od ponad 35-lat z sukcesem realizuje jedne z najciekawszych inwestycji na rynku deweloperskim w Krakowie.
Posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne oraz tytuł MBA wydany przez Stockholms Universitet na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.
Artur Ciołek jest absolwentem SGGW, SGH i Akademii L. Koźmińskiego. Posiada 30-letnie doświadczenie w branży budowlanej, był zaangażowany w realizację licznych projektów budowlanych w Niemczech i w Polsce zdobywając szerokie doświadczenie w zakresie koordynacji, wyceny i realizacji inwestycji. Z P.B. Unimax związany od 2007 roku, początkowo jako Prokurent, Dyrektor ds. Przygotowania Inwestycji, a następnie Wiceprezes. Od 2015 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu.
Anna ma 18-letnie doświadczenie w prowadzeniu transakcji i projektów deweloperskich na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych.
Specjalizuje się w strukturyzacji biznes planów projektów nieruchomościowych, zakupach i sprzedażach nieruchomości, wszelkich formach umów typu joint venture, prowadzeniu i realizacji projektów deweloperskich oraz pozyskiwania kapitału do spółek i projektów oraz w doradztwie inwestycyjnym.
Anna zatrudniona była w takich spółkach jak Polski Holding Nieruchomości, Capital Park, obecnie Polnord, gdzie zajmowała się organizacją projektów deweloperskich od zakupu, poprzez budowę, finansowanie i sprzedaż projektów deweloperskich na rzecz spółek lub w formule joint venture z międzynarodowymi partnerami jak np. Segro, Hillwood, mLocum, Hochtief Development, Acron, Swissmed.
Anna działa na rynku również jako niezależny konsultant i doradca dla wielu deweloperów, funduszy i firm budowlanych. Przez prawie 20 lat pracy Anna była zaangażowana w projekty oraz transakcje o łącznej wartości przekraczającej 2,5 mld PLN, dzięki czemu udało jej się zdobyć doświadczenia niezbędne do doradzania w procesach deweloperskich i inwestycyjnych oraz prowadzenia takich procesów.
Anna jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie skończyła wydział Ekonomii, a także wydział Zarządzania i Marketingu. Ponadto Anna ukończyła studia podyplomowe z zakresu Gospodarki Nieruchomościami i Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości I Zarządzania Im. Leona Koźmińskiego. Anna posiada licencje Pośrednika nr 8950 oraz jest w trakcie uzyskiwania Dyplomu Specjalisty Komercyjnych Inwestycji (CCIM – Certified Commercial Investment Member).
Ekspert rynku budowlanego ze szczególnym naciskiem na rynek polski. Autor licznych raportów na temat budownictwa mieszkaniowego, biurowego, handlowego i hotelowego. Niezależny ekspert regularnie komentujący w mediach bieżące trendy z rynku budowlanego i gospodarki. Jako ekspert w firmie Spectis Pan Sosna świadczy usługi badawcze i analityczne dla kadry menedżerskiej z sektora budowlanego poprzez dostarczanie aktualnych, rzetelnych, kompletnych i przydatnych biznesowo danych definiujących obecną oraz przyszłą kondycję rynku.
Panel dyskusyjny
Wykształcenie i praca akademicka:
Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej Architecture for Society of Knowledge
Najważniejsze projekt:
Rudy dom w Rudach – nominacja do EU Mies AWARD /nagroda roku SARP /Brick Award
Przedszkole Kleszczówka – nominacja do Eu Mies AWARD/nagroda roku SARP /rockwool grand prix
Rewitalizacja ulic Powstańców i Sobieskiego – Nagroda TUP
Konkurs SARP na centrum Koszalina – I Nagroda
Doświadczenie zawodowe:
51N4E Bruksela, Belgia
Atelier Hitoshi Abe Sendai, Japonia
Architects teehouse Kobe, Japonia
Absolwent Politechniki Gdańskiej, w 1995 r. ukończył Wydział Budownictwa Lądowego na kierunku budownictwo, uzyskując tytuł magistra inżyniera w zakresie konstrukcji budowlanych i inżynierskich. W latach 1995-2002 pracował jako asystent na Politechnice Gdańskiej w Katedrze Konstrukcji Metalowych i Zarządzania w Budownictwie, przygotowywał liczne opracowania techniczne i ekspertyzy. Uczestniczył również w autorskim projekcie zbiornika o objętości 75 tys. m3, który wykonywany był na Białorusi. W 1996 r. ukończył Pedagogiczne Studia Podyplomowe na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Pan Przemysław Borek od 1999 roku posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Praktyczne umiejętności projektowania i analizy konstrukcji zarówno stalowych jak i żelbetowych wykorzystywał prowadząc własną Pracownię Projektową ARC Projekt. Od 2002 r. pracował na stanowisku kierownika projektu w firmie Ergon Poland sp. z o.o., następnie w latach 2003-2007 pełnił funkcję dyrektora handlowego, budując od podstaw struktury i pozycję rynkową nowo otwartego polskiego oddziału firmy Ergon. Odnotowano wówczas wzrost rocznych obrotów z 7 do 114 mln PLN. Od 2008 r. związany z Grupą Pekabex, gdzie pełni funkcję Prezesa Zarządu Pekabex Bet. Wiceprezes Zarządu Pekabex S.A. od 2015 r.
Szymon Ochociński magister inżynier informatyki, specjalizuje się w systemach informatycznych w zarządzaniu. Od ponad dekady zajmuje się szeroko rozumianą współpracą handlową jako manager sprzedaży w rynku inwestycji budowlanych w charakterze doradcy oraz dostawcy instalacji technicznych oraz elektronicznych.
Aktualnie zajmuje stanowisko Kierownika ds. Klientów Strategicznych w firmie Fibar Group S.A., producenta systemu inteligentnego sterowania domem FIBARO, gdzie stanowi wsparcie konsultacyjne, handlowe i projektowe dla firm architektonicznych, deweloperskich oraz kanałów dystrybucyjnych.
Dyplom MBA w 2016 roku w WSFiZ w Białymstoku, Magister Marketingu, Dyplom Licencjata z Marketingu i Zarządzania w WSFiZ w Białymstoku.
Ważniejsze pełnione role:
Dyrektor Sprzedaży od 2018.04 w firmie budowlanej Unihouse oddział Unibep SA
Kierownik Ofertowania i Sprzedaży od 2014.05 w Unihouse oddział Unibep SA
Kierownik Kontraktu od 2011.07 w Unihouse oddział Unibep SA
Przedsiębiorca, właściciel firmy budowlanej PHU Flytech 2009-2011
Dyrektor Zarządzający, właściciel w firmach budowlanych Poplawski Ltd, Flytech Ltd
Nagroda „Lider Grupy Unibep” w 2016 za portfel sprzedaży w roku 2015.
ZIELIŃSKI Adam (Szczecin, 1986) – dr inż., Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Laureat Stypendium Prezesa Rady Ministrów, Stypendium Prezydenta Miasta Szczecin, Nagrody Ministra Inwestycji i Rozwoju za rozprawę doktorską – 2018, adiunkt, Katedra Konstrukcji Żelbetowych i Technologii Betonu, Wydział Budownictwa i Architektury ZUT, obszar działalności naukowej: odkształcenia autogeniczne i skurcz całkowity materiałów o matrycy cementowej, mikrozarysowania strukturalne kompozytów cementowych, technologia druku 3D z wykorzystaniem mieszanki na bazie spoiw mineralnych.
Ponad dwudziestoletnie doświadczenie w szeroko pojętym handlu (sprzedaż / zakupy), w tym – w budowaniu i rozwoju różnych kanałów sprzedaży.
Odpowiedzialność za tworzenie strategii sprzedażowych oraz za prowadzenie projektów sprzedażowych.
Bardzo bogate doświadczenie we współpracy z partnerami zewnętrznymi – sprzedaż pośrednia.
Od prawie 7 lat związany ze sprzedażą energii, gazu oraz produktów okołoenergetycznych, w tym fotowoltaiki.
Panel dyskusyjny
Łukasz Drozda jest urbanistą i politologiem, który obronił doktorat z nauk o polityce publicznej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim. Jego badania koncentrują się na napięciach pomiędzy gentryfikacją, rewitalizacją i polityką publiczną, a także planowaniu przestrzennym i urbanistyce oddolnej. Opublikował trzy książki na temat polskiej polityki, gentryfikacji i urbanizacji.
Joanna Iwanowska-Nielsen posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w sprzedaży, restrukturyzacji i komunikacji oraz zarządzaniu międzynarodowymi projektami typu B2B oraz B2C. Z rynkiem nieruchomości jest związana od ponad 15 lat. Obecnie jest Członkiem Zarządu CEMAT A/S oraz Rady Nadzorczej CEMAT `70 i CEMAT Real Estate a także Członkiem Zarządu WildaNova Sp. z o.o. oraz Partnerem Zarządzającym Nolta Career Experts. Pracowała m.in. jako Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Eko-Park SA, Sales Executive Manager w UBM Polska, Senior Consultant w REAS, odpowiedzialna za projekty doradcze w Europie Centralnej i Środkowej, Dyrektor Zarządzający CEREAN oraz Sales & Marketing Director w Deniz Investment. Od 2006 jest jednym z Fundatorów Europejskiego Instytutu Nieruchomości, aktualnie Wiceprezes Zarządu. Jest Mentorką programu ‘Biznes w Kobiecych Rękach’ fundacji Sieć Przedsiębiorczych Kobiet oraz ‘Liderki Biznesu’ EY a także członkiem ULI, WIREP oraz IFMA.
Wojciech Kłosowski jest specjalistą w zakresie strategicznego planowania rozwoju lokalnego i regionalnego oraz rewitalizacji miast. Od ponad 20 lat pracuje jako doradca władz samorządowych. Autor i współautor licznych strategii rozwoju miast i regionów w Polsce i kilku innych krajach. Jest autorem między innymi programu rewitalizacji Łodzi i Gorzowa Wielkopolskiego.
Ekspert do spraw sprzedaży nieruchomości. Ukończyła Politechnikę Warszawską w zakresie zarządzania projektami oraz europeistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę zawodową rozpoczynała jako reporter w Telewizji Polskiej – przygotowując ponad 400 materiałów telewizyjnych. Od 2010 roku ściśle związana z rynkiem nieruchomości. Pracowała dla takich firm jak Dolcan sp. z o.o., SGI S.A. gdzie zajęła II miejsce w Polsce w rankingu „International Service Check” w zakresie obsługi klienta: „Tajemniczy klient odwiedził deweloperów”, BPI Polska S.A., Bouygues Immobilier Polska sp. z o.o. gdzie jako supervisor była odpowiedzialna za kompleksową obsługę Targów Mieszkaniowych – zarządzany przez nią zespół konsultantów otrzymał kilka nagród Excellent Service. W Bouygues Immobilier była odpowiedzialna również za sprzedaż kilkunastu projektów mieszkaniowych oraz mentoring handlowców.
Obecnie związana z Ghelamco Poland, gdzie jako Sales Manager odpowiedzialna jest za sprzedaż i marketing rewitalizowanych kamienic Foksal 13 i 15 oraz sprzedaż butikowego projektu Flisac Apartamenty Powiśle.
Może pochwalić się kilkoma najwyższymi transakcjami sprzedażowymi na polskim rynku mieszkaniowym.
Biegle mówi po angielsku i francusku. Zainteresowana rozwojem osobistym, sportem, tańcem latynoamerykańskim oraz odkrywaniem świata podczas podróży.
Panel dyskusyjny
Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami to dla niego nie tylko praca, ale sposób życia. Od ponad 20 lat związany z tym rynkiem; pośrednik, coach i menadżer w jednym. Zawsze gotowy do działania. Od lat pomaga kandydatom na pośredników w starcie w zawodzie. Spełnianie marzeń innych o własnym Domu jest jego życiowym celem. Unika komunikatorów i maili – osobista relacja z drugim człowiekiem jest dla niego kluczowa, zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym.
Prywatnie ojciec i mąż, który z powodzeniem łączy te role z pracą. Na odpoczynek wybiera góry, gdzie podczas wędrówek spędza czas z najbliższymi, z przyrodą, jak również z sobą samym. Miłośnik żeglarstwa i szantowania.
Prowadzi projekty restrukturyzacyjne, których celem jest uzyskanie efektywnej struktury prawnej i podatkowej. Prowadził wiele projektów związanych z restrukturyzacją przedsiębiorstw w związku ze zmieniającymi się warunkami rynkowymi (np. związanych ze zmianami regulacyjnymi albo zmianą modelu biznesowego). Legal’s Finest uznało Tomasza Olkiewicza rekomendowanym prawnikiem w zakresie prawa korporacyjnego, a według Global Law Experts zarządzana przez niego kancelaria ma wiodącą w Polsce pozycję w Corporate Restructuring, natomiast w rankingu IFLR1000 2018 została wyróżniona wśród najlepszych kancelarii specjalizujących się w M&A.
Radca prawny z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży deweloperskiej i prawniczej, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach. Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz podyplomowe studia menedżerskie dla deweloperów w Szkole Głównej Handlowej. Ponadto absolwentka MBA w Aix-Marseille Graduate School of Management-IAE we współpracy z Uniwersytetem Śląskim. Z grupą kapitałową Murapol związana od 2013 roku, a od 2017 roku jako Prezes Zarządu Murapol Architects Drive Sp. z o.o. – pracowni projektowo-wykonawczej. W Grupie Murapol odpowiedzialna za wszystkie procesy nabywania nieruchomości w Polsce i za granicą, przeprowadzając w tym zakresie transakcje za ponad 1 mld złotych łącznie.
Jest wykształconym w Niemczech i Francji adwokatem (Rechtsanwältin), uprawnionym do wykonywania zawodu zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.
Po wielu latach współpracy z międzynarodowymi kancelariami prawnymi, Katarzyna zarządza kancelarią Baker Tilly Woroszylska Legal.
Specjalizuje się w prawie nieruchomości, transakcjach i restrukturyzacjach. Jej doświadczenie obejmuje w szczególności kompleksowe doradztwo w ramach transakcji nieruchomościowych, obsługę przedsięwzięć deweloperskich, strukturyzację i negocjację inwestycji hotelowych, obsługę banków i funduszy nieruchomościowych.
Biegle włada językiem niemieckim, angielskim i francuskim, od wielu lat współpracuje ze Szkołą Prawa Niemieckiego przy UW i Fundacją Helsińską.
Na zakończonym Forum Rynku Nieruchomości 2019 prelegentami i panelistami byli:
Współpracuje z Instytutem Reportażu, wykłada w Polskiej Szkole Reportażu. Jego reporterski debiut „Miedzianka. Historia znikania” znalazł się w finale Literackiej Nagrody Nike i Nagrody im. R. Kapuścińskiego. Jest autorem książek reporterskich o problemach polskiej przestrzeni i architektury („Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL”, „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni”, „Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach”, „13 pięter”, „Księga Zachwytów”). W 2016 r. ukazała się książka „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast” – efekt projektu dokumentalnego poświęconego byłym miastom wojewódzkim, a w 2018 r. mini debiut prozatorski „Zegarmistrz” wydana w ramach Kolekcji Wrzesińskiej.
Specjalista z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży energetycznej. Z GASPOLEM jest związany od 2014 roku. Wprowadził do oferty nowe produkty: sprzedaż energii elektrycznej i audyty energetyczne. Obecnie jest odpowiedzialny za strategię firmy w segmencie komercyjnym, tj. rozwój rynku i obsługę klientów biznesowych – instalacje zbiornikowe zasilane LPG i LNG, energia elektryczna i gaz ziemny. Jest zaangażowany w strategiczne projekty rozwoju rynku LPG i LNG na szczeblu krajowym i międzynarodowym.
Jan Barbasiewicz posiada ponad 15-letnie doświadczenie w pracy na polskim rynku nieruchomości, w tym 12-letnie na w sektorze powierzchni magazynowych i przemysłowych. W Colliers International pracuje od 2013 r.
Doradzał w tworzeniu strategii pozyskania powierzchni magazynowych i produkcyjnych dla czołowych firm z branż FMCG, elektronicznej, dystrybucyjnej czy logistycznej. Do jego obowiązków należy również prowadzenie renegocjacji umów najmu oraz złożonych projektów typu build-to-suit dla klientów produkcyjnych i firm z sektora e-commerce.
Posiada 11-letnie doświadczenie w obszarze rynku nieruchomości. Z Golub GetHouse związany jest od 2007 roku. Początkowo, jako Dyrektor Sprzedaży Projektów Mieszkaniowych, odpowiedzialny był za działania sprzedażowe związane z nowymi inwestycjami i kształtowaniem oferty mieszkań, a także ścisłą współpracę z działem marketingu. Od 2017 roku pełni rolę Dyrektora Segmentu Mieszkaniowego. Zakres jego obowiązków to przede wszystkim bieżące zarządzanie oraz rozwój działu leasingu i administracji. Odpowiada także za koordynację procesów najmu w projektach akademików i mieszkań na wynajem. W latach 2015-2017 związany był z Decoroom, gdzie pełnił funkcję Partnera i Dyrektora Zarządzającego. Odpowiadał za rozwój firmy oraz ścisłą współpracę z deweloperami
w przygotowywaniu oferty wykończenia mieszkań pod klucz.
Tomasz Białas, Senior Partner Development Manager w Microsoft CEE, współpracuje z wieloma start-upami i korporacjami, które budują swoje rozwiązania na platformie Microsoft. Przeszedł drogę od inżyniera przez menedżera ds. Sprzedaży obecnie odpowiedzialny za zarządzanie relacjami z ekosystemem partnerów firmy Microsoft. Ukończył inżynierię komputerową na Politechnikę Warszawską oraz podyplomowe studia Analityk Biznesowy na SGH.
Absolwent Politechniki Gdańskiej, w 1995 r. ukończył Wydział Budownictwa Lądowego na kierunku budownictwo, uzyskując tytuł magistra inżyniera w zakresie konstrukcji budowlanych i inżynierskich. W latach 1995-2002 pracował jako asystent na Politechnice Gdańskiej w Katedrze Konstrukcji Metalowych i Zarządzania w Budownictwie, przygotowywał liczne opracowania techniczne i ekspertyzy. Uczestniczył również w autorskim projekcie zbiornika o objętości 75 tys. m3, który wykonywany był na Białorusi. W 1996 r. ukończył Pedagogiczne Studia Podyplomowe na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Pan Przemysław Borek od 1999 roku posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Praktyczne umiejętności projektowania i analizy konstrukcji zarówno stalowych jak i żelbetowych wykorzystywał prowadząc własną Pracownię Projektową ARC Projekt. Od 2002 r. pracował na stanowisku kierownika projektu w firmie Ergon Poland sp. z o.o., następnie w latach 2003-2007 pełnił funkcję dyrektora handlowego, budując od podstaw struktury i pozycję rynkową nowo otwartego polskiego oddziału firmy Ergon. Odnotowano wówczas wzrost rocznych obrotów z 7 do 114 mln PLN. Od 2008 r. związany z Grupą Pekabex, gdzie pełni funkcję Prezesa Zarządu Pekabex Bet. Wiceprezes Zarządu Pekabex S.A. od 2015 r.
Członek Zarządu, rodzinnej firmy Bryksy, która od ponad 35-lat z sukcesem realizuje jedne z najciekawszych inwestycji na rynku deweloperskim w Krakowie.
Posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne oraz tytuł MBA wydany przez Stockholms Universitet na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.
Od 10 lat związana z rynkiem energii. Specjalizująca się w energetyczno-ekologicznych rozwiązaniach dla rynku nieruchomości. Na co dzień zarządza zespołem, który współpracuje z największymi Polskimi deweloperami. Na inwestycjach mieszkaniowych wdraża szereg rozwiązań takich jak panele fotowoltaiczne, zieloną energię czy stacje do ładowania samochodów elektrycznych.
Obecnie związana z najnowszym projektem innogy dot. elektromobilności, w którym odpowiada za rozwój infrastruktury sieci na rynku B2B i B2C
Marta jest związana z rynkiem nieruchomości handlowych od ponad 9 lat. Jej doświadczenie obejmuje doradztwo przy realizacji projektów deweloperskich, opracowanie strategii najmu i repozycjonowania obiektów handlowych oraz wynajem powierzchni i wsparcie w rozwoju sieci kawiarni Green Caffe Nero.
Marta dołączyła do grona pracowników Colliers International w 2010 jako wsparcie zespołu powierzchni handlowych. Obecnie pełni funkcję Senior Associate w tym dziale. Marta zajmuje się różnego typu projektami handlowymi, poprzez centra (np. Plac Unii City Shopping w Warszawie, Galeria Nowy Rynek w Jeleniej Górze, Galeria Tarnovia w Tarnowie), parki handlowe (np. PH Zielony Targówek w Warszawie), powierzchnie handlowe w budynkach biurowych po specjalistyczne projekty takie, jak centrum sportowo-triathlonowe Adgar Fit, należące do grupy Adgar Poland. Wśród klientów, z którymi współpracuje lub współpracowała Marta znajdują się m.in. Invesco Real Estate, Heitman, TK Development, Credit Suisse Group.
Absolwent University College London na kierunku BSc Planning and Real Estate. Doświadczenie na rynku nieruchomości zdobywał w Polsce i zagranicą, szczególnie w obszarze analityki projektów rynku nieruchomości. Pracował w takich firmach jak Griffin Real Estate, Jones Lang LaSalle czy Arcadis Group. Pasjonat i ekspert sektora alternatywnych inwestycji w nieruchomości, oraz nowych technologii rynku nieruchomości (Prop-Tech). Jest współzałożycielem i pełni funkcję CEO w ShareSpace – platformie technologicznej tworzącej pomost pomiędzy biznesem XXI wieku i operatorami przestrzeni biurowej.
Artur Ciołek jest absolwentem SGGW, SGH i Akademii L. Koźmińskiego. Posiada 30-letnie doświadczenie w branży budowlanej, był zaangażowany w realizację licznych projektów budowlanych w Niemczech i w Polsce zdobywając szerokie doświadczenie w zakresie koordynacji, wyceny i realizacji inwestycji. Z P.B. Unimax związany od 2007 roku, początkowo jako Prokurent, Dyrektor ds. Przygotowania Inwestycji, a następnie Wiceprezes. Od 2015 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu.
Katarzyna Cyprynowska jest związana z rynkiem nieruchomości od blisko 20 lat – zaczynała w firmie Unikat, następnie pracowała dla Unikat Promocja Media, CEE Międzynarodowe Targi Warszawskie i The Report oraz Metrohouse. Dla wszystkich tych firm projektowała nowe sposoby wspierania sprzedaży nieruchomości – to właśnie ona była współtwórcą tak powszechnych dziś targów nieruchomości („Warszawskie Targi Mieszkaniowe” dla Unikat Promocja Media w grudniu 1999 r. ), konferencje branżowe dla sektora nieruchomości („Warszawski Rynek Mieszkaniowy”, 1995 r.) czy pierwsze badania preferencji nabywców na rynku mieszkaniowym („Powierzchnie Rezydencjalne 2001”, wraz z instytutem badawczym SMG/KRC). W 2003 r. założyła firmę The Report Sp. z o.o., w 2007 roku przekształconą w Nowy Adres z o.o. (od 2008 roku spółka akcyjna). Nowy Adres S.A. jest dziś uznanym organizatorem targów nieruchomości (rocznie 12 imprez w 6 miastach – Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu). W portfolio firmy znajdują się również liczne cykle konferencji branżowych – m.in. „Forum Rynku Nieruchomości”, „Biurowce w Polsce”, „Polski Rynek Mieszkaniowy” – oraz wiele publikacji o nieruchomościach mieszkaniowych i komercyjnych. Od 2018 roku Nowy Adres S.A. jest członkiem Grupy MTP, największego organizatora targów, konferencji i kongresów w Europie Środkowo-Wschodniej.
Katarzyna jest również Przewodniczącą Rady Nadzorczej Metrohouse S.A. Ma męża i trójkę dzieci.
Założyciel ARS Retail Group specjalizującej się od 16 lat w projektowaniu dla szeroko pojętego Retail’u. Zespół architektów ARS odpowiadał m.in. za projekty dla Mbank, BNP Paribas Polska, E-Obuwie oraz projekty rewitalizacji galerii handlowych takich jak: CH Borek , ARKADY Wrocławskie, Poznań Plaza oraz wielu innych będących w fazie przygotowania.
ARS obsługuje z sukcesem projekty w Polsce i na rynkach EU. Jest także lokalnym architektem Nespresso w Polsce oraz biurem projektowym marki L’Oreal EMOTION.
Entuzjasta nowoczesnych trendów, ekologii oraz technologii, które mogą odmienić oblicze współczesnego świata.
Łukasz Drozda jest urbanistą i politologiem, który obronił doktorat z nauk o polityce publicznej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim. Jego badania koncentrują się na napięciach pomiędzy gentryfikacją, rewitalizacją i polityką publiczną, a także planowaniu przestrzennym i urbanistyce oddolnej. Opublikował trzy książki na temat polskiej polityki, gentryfikacji i urbanizacji.
Anna Duchnowska, Dyrektor Invesco Real Estate w Polsce, odpowiedzialna za rozwój biznesu, nadzór i zarzadzanie portfelem aktywów o wartości blisko 1.3 miliard EURO. W portfelu Invesco znajdują się takie aktywa jak Q22 – budynek biurowy w Warszawie, Plac Unii – obiekt handlowo biurowy w Warszawie, Galeria Kazimierz w Krakowie, itp. W ramach Invesco Europe rozwija także dział inwestycji w obiekty handlowych.
Anna Duchnowska posiada 18 lat doświadczenia w branży nieruchomości, w szczególności w zakresie inwestowania, asset managementu, finansowania oraz wynajmu nieruchomości . W 2014 roku zakładała biuro Invesco Real Estate w Polsce. Wcześniej związana z Colliers International, a także Polonia Property Fund oraz KPMG.
Absolwentka SGH w Warszawie oraz University of Minnesota , gdzie skończyła program Executive MBA. Członek ACCA – Międzynarodowego Stowarzyszenia Biegłych Rewidentów oraz Członek Royal Institute of Chartered Surveyors (MRICS).
Anna ma 18-letnie doświadczenie w prowadzeniu transakcji i projektów deweloperskich na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych.
Specjalizuje się w strukturyzacji biznes planów projektów nieruchomościowych, zakupach i sprzedażach nieruchomości, wszelkich formach umów typu joint venture, prowadzeniu i realizacji projektów deweloperskich oraz pozyskiwania kapitału do spółek i projektów oraz w doradztwie inwestycyjnym.
Anna zatrudniona była w takich spółkach jak Polski Holding Nieruchomości, Capital Park, obecnie Polnord, gdzie zajmowała się organizacją projektów deweloperskich od zakupu, poprzez budowę, finansowanie i sprzedaż projektów deweloperskich na rzecz spółek lub w formule joint venture z międzynarodowymi partnerami jak np. Segro, Hillwood, mLocum, Hochtief Development, Acron, Swissmed.
Anna działa na rynku również jako niezależny konsultant i doradca dla wielu deweloperów, funduszy i firm budowlanych. Przez prawie 20 lat pracy Anna była zaangażowana w projekty oraz transakcje o łącznej wartości przekraczającej 2,5 mld PLN, dzięki czemu udało jej się zdobyć doświadczenia niezbędne do doradzania w procesach deweloperskich i inwestycyjnych oraz prowadzenia takich procesów.
Anna jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie skończyła wydział Ekonomii, a także wydział Zarządzania i Marketingu. Ponadto Anna ukończyła studia podyplomowe z zakresu Gospodarki Nieruchomościami i Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości I Zarządzania Im. Leona Koźmińskiego. Anna posiada licencje Pośrednika nr 8950 oraz jest w trakcie uzyskiwania Dyplomu Specjalisty Komercyjnych Inwestycji (CCIM – Certified Commercial Investment Member).
Jan Dziekoński jest współzałożycielem spółki Mzuri Investments, w ramach której zbudował pierwszy zespół inwestycyjny, a obecnie w Grupie Mzuri pełni rolę prezesa zarządu Mzuri Investments i członka zarządu Mzuri sp. z o.o. Stworzone przez niego struktury doprowadziły do nabycia ponad 1.000 mieszkań i ponad 20 kamienic w całej Polsce. Przed dołączeniem do Grupy Mzuri Jan był Wicedyrektorem w dziale doradztwa biznesowego w PwC oraz pracował jako doradca strategiczny w Roland Berger Strategy Consultants. Jest także posiadaczem własnego portfela mieszkań na wynajem, zarządzanego przez Mzuri. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Urodził się i wychował w Katowicach.
Dziennikarz Forbes.pl. Od 2011 do 2018 r. w redakcji biznesowej portalu Onet, przez kilka miesięcy także w Business Insider Polska. Wcześniej współpracował z TVN24. Absolwent stosunków międzynarodowych i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych z zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Przede wszystkim pisze o transporcie, infrastrukturze i budownictwie. Obok publikacji tekstów, przeprowadza również wywiady wideo. Bierze udział w obsłudze medialnej konferencji i eventów z ramienia Forbes i Ringier Axel Springer Polska.
Magdalena Frątczak od kwietnia 2018 roku zajmuje w CBRE stanowisko Head of Retail Sector, wcześniej zarządzała w firmie zespołem 15 doświadczonych ekspertów, którzy oferują zintegrowane usługi i doradztwo w zakresie wynajmu powierzchni handlowych zarówno dla właścicieli jak i dla najemców szeroko rozumianych obiektów komercyjnych.
Magdalena jest ekspertką w opracowywaniu szytych na miarę rozwiązań dla sektora handlowego. W swojej karierze wspierała międzynarodowe sieci handlowe oraz inwestorów w zakresie rozwoju biznesu, rozwoju marki, a także przy opracowaniu strategii komercjalizacji obiektów handlowych. W obszarze jej specjalizacji znajdują się tematy związane ze współpracą z miastem, planowaniem przestrzeni miejskiej czy ścieżką zakupów konsumentów. Magdalena jest współautorką wielu ciekawych publikacji na temat zmian zachodzących na rynku handlowym, z perspektywy konsumentów czy inwestorów.
Jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego oraz Erasmus University. Zdobywa swoje doświadczenie w branży nieruchomości od 24 lat. Przed dołączeniem do CBRE w 2003 roku pracowała dla Geralda Eve i Jones Lang La Salle.
Doktor nauk ekonomicznych. Ekspert rynku finansowania nieruchomości, doświadczony praktyk i wieloletni menadżer w sektorze bankowym, specjalizujący się w obszarze finansowania hipotecznego, rynku nieruchomości i zarządzania ryzykiem. Prezes Zarządu Centrum Prawa Bankowego i Informacji Sp. z o.o. przy Związku Banków Polskich, odpowiedzialny za rozwój Systemu Analiz i Monitorowania Rynku Obrotu Nieruchomościami (AMRON). Przewodniczący Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości Związku Banków Polskich. Członek Rady Programowej Kwartalnika „Finansowanie Nieruchomości”. W latach 2000-2006 był członkiem Rady Programowej Fundacji na Rzecz Kredytu Hipotecznego.
Witold Gadomski (ur. 16 czerwca 1953 w Pułtusku) – dziennikarz, publicysta „Gazety Wyborczej”.
Ukończył w 1977 studia na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 80. współpracował z pismami opozycyjnymi, był m.in. redaktorem miesięcznika „Niepodległość”. W pierwszej połowie lat 90. był zastępcą redaktora naczelnego „Gazety Bankowej” oraz redaktorem naczelnym tygodnika „Cash” i dziennika „Nowa Europa”.
Od 1997 publikuje w „Gazety Wyborczej”, zajmuje się tematyką gospodarczą.
Autor książki „Leszek Balcerowicz” (2006), będącej biografią byłego wicepremiera i ministra finansów oraz współautorem książki „Kapitalizm Fakty i Iluzje” (2018).
W 2000 został laureatem Nagrody Kisiela. Dwukrotny laureat głównej nagrody dziennikarskiej przyznawanej przez NBP, Agencję Reutersa i SDP.
Urodzony w Orzyszu na Mazurach, absolwent Wydziału Prawa UG. Trójmiasto zawsze postrzegał, jako najciekawszą aglomerację w Polsce, dlatego stało się ono miejscem rozwoju jego kariery oraz dorosłego życia. Po studiach, będąc związanym już z rynkiem nieruchomości, ukończył aplikację sędziowską. Ostatecznie postawił jednak na branżę deweloperską. Doświadczenie zdobyte w Agencji Rozwoju Pomorza oraz Gdańskim Wydawnictwie Oświatowym pozwoliło mu objąć w 2002 roku funkcję Prezesa Zarządu firmy Torus, gdańskiego dewelopera. Pod jego przewodnictwem firma zrealizowała wiele projektów w różnych segmentach rynku (biurowym, hotelowym, logistycznym, mieszkaniowym), jednak jej wizytówką są nowoczesne obiekty biurowe. Sławomir Gajewski zbudował markę Torus w Trójmieście i na polskim rynku nieruchomości komercyjnych wykorzystując swoją zdolność planowania, myślenia strategicznego i śmiałości w podejmowaniu nowych wyzwań biznesowych. Jest wizjonerem, który nie stroni od wyzwań, ale znany jest również z głębokiego wyczucia i analizy rynku. Połączone doświadczenie i sukcesy zespołu Torusa sygnalizują chęć firmy do ekspansji w innych regionach Polski. Do tej pory firma wybudowała ponad 120 000 mkw. powierzchni biurowej.
Ukończył technikum elektryczne w Piekarach Śląskich. Absolwent WSEiA (Wyższa Szkoła Ekonomii i Administracji) w Bytomiu. Od ponad dziesięciu lat prowadzi własną firmę remontowo-budowlaną — Nowe Inspiracje (http://www.nowe-inspiracje.com.pl). Na dzień dzisiejszy zatrudnia kilkunastu pracowników. Zrealizował kilkaset projektów i inwestycji. Specjalizuje się w pracach wykończeniowych na najwyższym poziomie — przykłada ogromną wagę do detali, które jego zdaniem są wyznacznikiem jakości całej inwestycji. Jedna z jego inwestycji realizowanych w ramach Nowych Inspiracji doczekała się wyróżnienia na antenie HGTV.
Inwestor na rynku nieruchomości. Aktualnie posiada pięć nieruchomości z przeznaczeniem pod wynajem. Prężnie i z sukcesami działa na rynku tzw. flipów. Lata doświadczeń przekładają się na jego ogromną wiedzę praktyczną, którą autor dzieli się podczas prowadzonych przez siebie szkoleń, indywidualnych konsultacji i nadzoru nad projektami. Autor książki „Remont to nie problem”.
Piotr Grabowski zajmuje stanowisko Business Developer & Partnerships Manager w HubHub: sieci przestrzeni coworkingowych, działającej w pięciu europejskich stolicach. Piotr jest również współzałożycielem i prezesem Współpracowni – białostockiego hubu biznesowego.
Piotr to absolwent Szkoły Głównej Handlowej (finanse i rachunkowość ze specjalizacją w branży nieruchomości). Jako ekspert ds. produktu, mentor i trener, pełni znaczącą role w rozwoju polskiego ekosystemu startupowego.
Pasjonat nowoczesnych technologii. W obszarze elektromobilności realizuje projekty wraz z takimi markami jak Volkswagen, Skoda, Seat, Audi, Porsche, Volkswagen Samochody Użytkowe, Opel, Citroen, DS, Peugeot, Renault, Mercedes oraz poza rynkiem motoryzacyjnym. Za realizowane projekty otrzymał również wyróżnienie nadane przez PwC oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych – Lidera Elektromobilności.
Pracując dla największych integratorów na stanowiskach managerskich, brał aktywny udział w wielu ogólnopolskich projektach informatycznych, w tym w administracji szczebla wojewódzkiego i centralnego, a także w dużych projektach komercyjnych. W korporacjach w branży IT od kilku lat poznaje trendy rozwoju biznesu i wdraża nowoczesne rozwiązania wraz z kluczowymi Partnerami. Znajomość japońskich modeli biznesowych pozyskał w Fujitsu, gdzie współpracował z największymi firmami na rynku IT przy dużych projektach międzynarodowych jak i krajowych. W Microsoft promował najnowsze rozwiązania do skutecznej komunikacji i uczestniczył w transformacji – zmiany sprzedaży licencji na model usługi (subskrypcji). W Grupie PKP nadzorował wdrażanie systemów informatycznych m.in. dla Projektów Pendolino. W ENGIE stoi na czele Departamentu Nowych Technologii i nadzoruje implementację nowoczesnych rozwiązań cyfrowych w realizowanych przez Grupę projektach, w tym w zakresie eMobility.
Naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Urzędu Miasta Częstochowy, w ramach którego funkcjonują zarówno komórki odpowiedzialne za opracowanie i wdrożenie projektów, jak również Centrum Obsługi Inwestora. Przewodniczący Komisji Rozwoju Regionalnego Związku Miast Polskich. Laureat Złotego Laura Umiejętności i Kompetencji 2015. Do 2013 r. był doradcą Prezydenta Miasta Częstochowy ds. rozwoju regionalnego i polityki miejskiej.
Urodzony w 1952 roku. Jest absolwentem dwóch wydziałów Politechniki Warszawskiej: Samochodów i Maszyn Roboczych oraz Organizacji i Zarządzania Przemysłem. Pracował jako przedstawiciel Fabryki Samochodów Osobowych w wielu krajach europejskich, i w Chinach. W roku 1989 opuścił FSO, by rozpocząć działalność handlową na własny rachunek. Na początku lat 90tych współpracował z Bank of America zakresie implementacji Amerykańskich Certyfikatów Depozytowych (ADR), które po dwu latach intensywnych prac zostały wprowadzone dla pierwszego klienta, firmy Mostostal Export. Współpracował również w późniejszym okresie z innymi instytucjami finansowymi takimi jak Nomura, czy Deutsche Bank w zakresie operacji rynku kapitałowego. W tym okresie, a była to druga połowa lat 90-tych, zaczął współpracę z wieloma firmami i funduszami amerykańskimi, brytyjskimi i niemieckimi, które zajmowały się pośrednio lub bezpośrednio nieruchomościami. (Loewes Cineplex, Dentacon, NEPH etc) Od końca lat 90-tych skoncentrował się w swojej działalności wyłącznie na nieruchomościach, zarządzając obiektami w imieniu właścicieli a także uczestnicząc jako doradca w transakcjach kupna-sprzedaży i komercjalizacji obiektów handlowych. Jest czynnym licencjonowanym zarządcą nieruchomości komercyjnych, numer licencji 9077. Od 2002 roku jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości w Warszawie. Od 2005 roku do dziś jest delegatem do Rady Krajowej PFRN. Od roku 2007 jest członkiem zarządu PSZN a od 2013 do dziś Prezesem PSZN. W latach 2008-2012 był z ramienia PFRN delegatem środowiska zarządców w CEPI i członkiem komitetu politycznego tej organizacji. W latach 2010-2012 był członkiem zarządu PFRN odpowiedzialnym za sprawy międzynarodowe. W roku 2016 wybrany ponownie do zarządu PFRN jako Wiceprezydent.
Agnieszka Jachowicz posiada 25 lat doświadczenia na polskim rynku nieruchomości w transakcjach inwestycyjnych, zarządzaniu aktywami, i wycenach. Obecnie dyrektor stowarzyszenia PINK (Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych). Od 2017 prowadzi własną działalność (PROHUB Property Advisor), w latach 2004-2016 zarządzała funduszami nieruchomości Arka o wartości aktywów ponad 1,5 miliarda złotych. Wcześniej – dyrektor działu wycen i doradztwa w DTZ Polska, agent wynajmu w Henry Butcher Polska i praca w budownictwie. Ma doskonała znajomość rynku nieruchomości i firm na nim działających.
Wykształcenie: mgr inż. budownictwa, licencje rzeczoznawcy i pośrednika. Ukończyła studia podyplomowe z wyceny i zarządzania nieruchomościami na Hallam Sheffield University, członek RICS od 2002, członek zarządu RICS 2011-2017, akredytowany mediator RICS od 2016.
Joanna Iwanowska-Nielsen posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w sprzedaży, restrukturyzacji i komunikacji oraz zarządzaniu międzynarodowymi projektami typu B2B oraz B2C. Z rynkiem nieruchomości jest związana od ponad 15 lat. Obecnie jest Członkiem Zarządu CEMAT A/S oraz Rady Nadzorczej CEMAT `70 i CEMAT Real Estate a także Członkiem Zarządu WildaNova Sp. z o.o. oraz Partnerem Zarządzającym Nolta Career Experts. Pracowała m.in. jako Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Eko-Park SA, Sales Executive Manager w UBM Polska, Senior Consultant w REAS, odpowiedzialna za projekty doradcze w Europie Centralnej i Środkowej, Dyrektor Zarządzający CEREAN oraz Sales & Marketing Director w Deniz Investment. Od 2006 jest jednym z Fundatorów Europejskiego Instytutu Nieruchomości, aktualnie Wiceprezes Zarządu. Jest Mentorką programu ‘Biznes w Kobiecych Rękach’ fundacji Sieć Przedsiębiorczych Kobiet oraz ‘Liderki Biznesu’ EY a także członkiem ULI, WIREP oraz IFMA.
Monika Kaczmarczyk dołączyła do zespołu Adgar Poland w 2012 roku, stając przed zadaniem rozwoju centrum szkoleniowo-treningowego Adgar Conference Group, zlokalizowanego w Adgar Plaza na warszawskim Mokotowie. Odpowiadała za strategię oraz wyniki działu sprzedaży, obszar administracyjny oraz operacyjny. Z sukcesem doprowadziła do otwarcia kolejnego Centrum Szkoleniowego w kompleksie biurowym Adgar Park West, po czym przyszedł czas na kolejne wyzwania. Monika jest współtwórcą pierwszego w Polsce co-creatingu Brain Embassy, konceptu biura przyszłości, powstałego w oparciu o najnowsze, światowe trendy w projektowaniu funkcjonalnych, ergonomicznych i kreatywnych przestrzeni do pracy. Brain Embassy, wdrożony i zarządzany przez Monikę Kaczmarczyk, stał się coworkingiem wyznaczającym trendy na rynku i zdobywającym prestiżowe nagrody krajowe i zagraniczne. Cieszy się ogromną popularnością wśród freelancerów, startupów, jak i korporacji. Wyróżnia go program Be Smarther Together, który m.in. dzięki innowacyjnym narzędziom: Point of You i Design Thinking, rozwija pracownicze kompetencje przyszłości oraz przyczynia się do tworzenia zdrowszego i bardziej ludzkiego miejsca do efektywnej, rozwijającej pracy. W 2019 roku stworzony w Polsce projekt Brain Embassy otworzy swoje przedstawicielstwa w Belgii oraz Izraelu, w kolejnych latach także w Kanadzie.
Łukasz Kałędkiewicz jest członkiem zarządu operacyjnego CBRE Polska, kieruje zespołami Advisory & Transaction Services oraz koordynuje wszystkie działania firmy w ramach sektora biurowego w Polsce. Odpowiada za zarządzanie ciągle zwiększającym się zespołem ponad 100 specjalistów CBRE. W ramach Doradztwa Strategicznego dla Biznesu dba o zapewnienie jak najwyższych standardów obsługi klienta, a także skupia się na osiąganiu możliwie najlepszych wyników przez CBRE. Samodzielnie również doradza kluczowym partnerom CBRE. Przez ponad 15 lat pracy z wieloma lokalnymi i międzynarodowymi firmami Łukasz zdobył głęboką wiedzę i doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych, które obejmuje wynajem oraz sprzedaż powierzchni komercyjnych, reprezentację zarówno wynajmujących jak i najemców. Łukasz ma doskonałe relacje z wieloma deweloperami i funduszami inwestycyjnymi.
Do CBRE Łukasz dołączył w 2010 roku, natomiast wcześniej pracował w dziale biurowym międzynarodowej firmy doradczej jako Associate Director.
Główny ekonomista w Polskim Związku Pracodawców Budownictwa i adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Ekonomista, wykładowca akademicki, autor publikacji na temat hybrydowych instrumentów dłużnych w finansowaniu przedsiębiorstwa, ekspert i komentator rynku budowlanego.
Specjalista z wieloletnim doświadczeniem w zakresie rozwiązań energetycznych opartych o instalacje zbiornikowe na gaz płynny (LPG). Z GASPOLEM jest związany od 2005 roku. Pracował m.in. jako doradca klienta indywidualnego, doradca klienta biznesowego oraz Kierownik Sprzedaży w segmencie instalacji zbiornikowych dla klientów indywidualnych. Uczestniczył we wdrożeniu nowych produktów do oferty GASPOLU, takich jak gruntowe pompy ciepła czy instalacje kompleksowe. Obecnie jest odpowiedzialny za rozwój sieci gazowych zasilanych gazem płynnym na obszarach niezgazyfikowanych lub na osiedlach bez dostępu ciepła systemowego.
Anna Kicińska jest partnerem w Dziale Doradztwa Grupy Rynku Nieruchomości. Od ponad 20 lat specjalizuje się w doradztwie rynku nieruchomości, zwłaszcza w zakresie wycen, analiz portfeli nieruchomości oraz doradztwa przy sprzedaży nieruchomości. W 1997 roku uzyskała tytuł Rzeczoznawcy Majątkowego. W 2001 roku została członkiem międzynarodowej organizacji doradców nieruchomości The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS), a następnie CCIM (Certified Commercial Investment Member). Jest także członkiem Urban Land Institute (ULI).
Prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Jeden z założycieli Dom Development S.A. – wiodącego dewelopera mieszkaniowego na rynku polskim, notowanego na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od chwili powstania Dom Development S.A. w 1996 roku aktywnie zarządza procesem deweloperskim – do 2003 roku jako Członek Zarządu, następnie jako Wiceprezes Zarządu – Dyrektor Generalny, od 2008 roku Przewodniczący Rady Nadzorczej Dom Development S.A. Przed objęciem funkcji Prezesa Zarządu w czerwcu 2013 roku, był Członkiem Rady Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Wykładowca na Podyplomowych Studiach Menadżerskich dla Deweloperów współorganizowanych przez PZFD oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Od kilku lat rozwija równolegle działalność deweloperską w segmencie turystyczno-hotelowym i uzdrowiskowym. Interesuje się aspektami CSR w biznesie. Jest fundatorem Fundacji Inicjatyw Aktywnych „GoSilver” zajmującą się aktywizacją seniorów i integracją międzypokoleniową.
Inwestor i przedsiębiorca posiadający ponad 20-letnie doświadczenie na rynku finansowym. Założyciel i inicjator grupy kapitałowej Gent Holding S.A. Specjalizuje się w strategicznym doradztwie biznesowym i rozwoju korporacyjnym przedsiębiorstw. Odnosi liczne sukcesy na światowych rynkach aktywnie angażując się w projekty łączące branżę finansową z nowoczesnymi technologiami. Współzałożyciel funduszy technologicznych i platform biznesowych działających na arenie międzynarodowej. Łącząc relacje inwestorskie zrzesza środowisko biznesowe oraz wspiera rozwój przedsięwzięć poprzez networking, mentoring i zasoby technologiczne. Ekspert tworzenia innowacyjnych modeli biznesowych w oparciu o pionierstwo i nowatorskie rozwiązania.
Wojciech Kłosowski jest specjalistą w zakresie strategicznego planowania rozwoju lokalnego i regionalnego oraz rewitalizacji miast. Od ponad 20 lat pracuje jako doradca władz samorządowych. Autor i współautor licznych strategii rozwoju miast i regionów w Polsce i kilku innych krajach. Jest autorem między innymi programu rewitalizacji Łodzi i Gorzowa Wielkopolskiego.
Dziennikarz biznesowy o branżowym profilu w nieruchomościach komercyjnych i outsourcingu. Redaktor naczelny magazynu „Real Estate Manager”. Współtwórca Polskiej Rady Facility Management. Integrator branży poszukujący wiedzy na temat relacji biznesowych. Orędownik profesjonalizacji i stosowania dojrzałego podejścia do zarządzania obszarem wsparcia w organizacjach. Niezależny komentator i neutralny obserwator branżowy.
Posiada 12-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych. Zarządzał i uczestniczył w ponad stu projektach doradczych i transakcyjnych na rzecz państwowych i prywatnych podmiotów gospodarczych. Pracował m.in. w Cushman & Wakefield, gdzie doradzał klientom takim jak KGHM TFI, STRABAG, Budimex Nieruchomości, Metro Properties, BOŚ, czy PKP, a także w nieruchomościowych funduszach inwestycyjnych. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, studiów MBA na Uniwersytecie Heriot-Watt w Edynburgu, a tytułu doktora uzyskał na Dublin City University. Jest członkiem RICS.
Przedsiębiorca, specjalista w branży nieruchomości, inwestor. Swoją przygodę ze światem biznesu i finansów rozpoczynał w branży finansowej zdobywając doświadczenie w takich firmach jak: KPMG, PwC, Raiffeisen Bank, mBank.
Od samego początku osobiście budował firmę Vestoria, która w niespełna 3 lata przekroczyła milionowe obroty.
W trakcie budowania firmy odbył setki spotkań sprzedażowych, przeprowadził dziesiątki negocjacji dotyczących zakupu i wynajmu nieruchomości inwestycyjnych, a także nadzorował inwestycje o wartości ponad 20 milionów złotych.
Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej i Podyplomowych Studiów Managerskich opartych na strukturze MBA w Szkole Głównej Handlowej.
Ekspert w dziedzinie sprzedaży i zarządzania w branży dźwigów i schodów ruchomych. Od początku kariery związany z KONE; wcześniej zajmował stanowiska Dyrektora Sprzedaży oraz Dyrektora Regionalnego KONE Polska.
Kamil Kowa posiada ponad 15-letnie doświadczenie w realizacji projektów doradczych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, obejmujących m.in. doradztwo kapitałowe i transakcyjne oraz wyceny nieruchomości. W polskim oddziale Savills pełni funkcję członka zarządu oraz dyrektora działu Corporate Finance & Valuation, aktywnego w całym regionie CEE. Kierowany przez Kamila zespół doradzał m.in. Redefine Properties w procesie nabycia 75% udziałów w Echo Prime Properties obejmujących nieruchomości o łącznej wartości blisko 1,2 miliarda EUR. Ostatnio doradzał też Griffin Real Estate i Oaktree Capital Management w procesie zbycia Student Depot – największego i najszybciej rozwijającego się właściciela i operatora prywatnych akademików w Polsce. Przed dołączeniem do Savills Kamil przez ponad 10 lat pracował w grupie rynku nieruchomości EY, gdzie kierował zespołami realizującymi szereg projektów doradczych w Europie Środkowo-Wschodniej.
Przemysław Kucharski jest adwokatem i partnerem zarządzającym kancelarii Kucharski & Partners. Specjalizuje się w prawie nieruchomości, prawie budowlanym oraz doradztwie transakcyjnym. Oprócz znajomości kwestii prawnych, jest specjalistą w zakresie prawa podatkowego. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w doradztwie przy różnego rodzaju transakcjach nieruchomościowych, finansowych oraz transakcjach nabycia i sprzedaży spółek, w tym w szczególności obejmujących: nabycia gruntów, zagospodarowanie terenów na cele magazynowe, handlowe, biurowe oraz mieszkaniowe, strukturyzację korporacyjną transakcji, restrukturyzację, finansowanie projektów, umowy najmu powierzchni biurowych, handlowych i magazynowych.
Alicja Kuczera, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, jednej z 68 organizacji green building councils działających na całym świecie, skupionych w ramach World Green Building Council.
Wiceprzewodnicząca Europe Regional Network w ramach World Green Building Council.
Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA na Coventry University.
Posiada 15-letnie doświadczenie w środowisku biznesowym. Zarządzała międzynarodowymi projektami, współpracując z klientami i dostawcami z różnych kontynentów. Przed objęciem stanowiska Dyrektora Zarządzającego PLGBC, Dyrektor Handlowy w firmie Fortress S.A. oraz Project Manager w Erican Group w Malezji.
Orędowniczka zrównoważonego rozwoju, który zawsze znajdował się w kręgu jej zainteresowań. Jest autorką pracy dyplomowej w ramach studiów MBA związanej z tym zagadnieniem. Kierowała zespołem, który przetłumaczył książkę Jonathana T. Scotta pt. The Sustainable Business.
Obszarami zrównoważonego budownictwa, które szczególnie zajmują Alicję są: budynki cyrkularne oraz wpływ zielonych budynków na ludzi w nich pracujących i mieszkających.
Autorka licznych raportów i publikacji, uznanych w branży budownictwa i nieruchomości. Prelegent wielu konferencji i seminariów, organizowanych w kraju i za granicą.
Prywatnie mama, miłośniczka podróży (odwiedziła 76 kraje ze 196 planowanych) i ekologicznego, zdrowego trybu życia.
Rafał Kunicki jest Prezesem Zarządu Senior Apartments Sp. z o.o. pierwszego polskiego dewelopera i operatora osiedli dla osób starszych w formule assisted living. Spółka Senior Apartments oferuje także profesjonalne rozwiązania dla podmiotów medycznych oraz szeroki zakres usług konsultingowych dla polskich i zagranicznych inwestorów planujących wejść na rynek opieki długoterminowej.
Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu nieruchomościami. Ekspert od nowych technologii. Ukończył studia z zakresu bezpieczeństwa informacyjnego oraz podyplomowe studia z zarządzania w Akademii Leona Koźmińskiego.
Katarzyna Kuniewicz kieruje Zespołem Badań i Analiz Rynku Mieszkaniowego, który w JLL odpowiedzialny jest za realizację stałego monitoringu rynku deweloperskiego oraz przygotowanie raportów dotyczących tego sektora w wybranych polskich miastach.
Jest absolwentką Instytutu Ekonomii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Następnie pracowała m.in. w Ministerstwie Finansów. Doświadczenie zdobywała jako konsultant w licznych programach wspierających gminy.
Jest autorką licznych opracowań i raportów dla firm deweloperskich m.in.: Archikom, Bouygues Immobilier, Dom Development, Futureal, Yareal, ale również dla Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Dalkii i MPWiK.
Grażyna Kuźma, partner Kancelarii Taylor Wessing w Warszawie, specjalizuje się w prawie finansowym, nieruchomości, prawie infrastrukturalnym i w prawie zamówień publicznych.
Posiada bogate doświadczenie w negocjowaniu umów inwestycyjnych dotyczących finansowań w tym finasowania nieruchomości oraz transakcji refinansowań i leasingu zwrotnego. Doradza w negocjacjach wszelkich aspektów prawnych dot. nieruchomości.
Grażyna Kuźma ukończyła Wydz. Prawa i Adm. Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła również kursy zarządzania i finansów w Kellogg School of Business w Chicago. Jest współautorem komentarza do prawa budowlanego wyd. CH Beck w serii tzw. komentarzy kompaktowych.
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, członek i absolwent Silicon Castles w Salzburgu. Pasjonat nowoczesnych technologii. Doświadczenie na rynku technologii informatycznych zdobywał realizując projekty z obszarów Smart City, Smart Mobility i PropTech w Polsce i zagranicą, głównie w krajach skandynawskich. Jest współzałożycielem spółki Parkanizer a od 2019 roku jej CEO. Parkanizer dostarcza produkty usprawniające przepływ i parkowanie pojazdów.
Tomasz Łapiński zajmuje stanowisko dyrektora finansowego węgierskiego dewelopera Cordia od grudnia 2017 roku. Cordia, część międzynarodowej grupy Futureal, jest liderem na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Tomasz Łapiński współodpowiada za rozwój spółki na nowych rynkach. Łapiński jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (ukończył Wydział Finansów i Bankowości). W latach 2000-2008 pracował w UniCredit CAIB Poland – banku inwestycyjnym należącym do Grupy UniCredit. W latach 2008 – 2017 był członkiem zarządu i dyrektorem finansowym Grupy Ronson. Od kwietnia 2017 roku pełnił obowiązki prezesa Ronson Europe.
W spółce mieszkaniowej Skanska jest odpowiedzialny za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań oraz działania firmy w obszarze szeroko rozumianego ekorozwoju. Entuzjasta i propagator nowych technologii, szczególnie tych służących ograniczaniu negatywnych skutków zmian klimatycznych.
Interesuje się fizyką, kosmologią, a także historią rozwoju nauki.
Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i studiów podyplomowych w zakresie Controllingu w Szkole Głównej Handlowej oraz studiów MBA na tej samej uczelni w ramach współpracy Université du Québec à Montréal.
Zdobywał doświadczenie zawodowe w firmach różnych branż; w KONE zajmował wcześniej stanowika Dyrektora Finansowego New Emerging Markets i Dyrektora Zarządzającego KONE Ukraina.
Praktyk gospodarczy z długoletnim doświadczeniem w sektorze energetycznym. Od 2012 roku związany z branżą paliw alternatywnych, w szczególności z sektorem energii elektrycznej (elektromobilność). Pracował m.in. przy realizacji największych inwestycji infrastrukturalnych realizowanych w Polsce oraz doradzał firmom z branży paliwowej, motoryzacyjnej, finansowej i FMCG. Absolwent Stosunków Międzynarodowych w specjalności Międzynarodowa Polityka Handlowa na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada również dyplom MBA. W trakcie realizacji przewodu doktorskiego z dziedziny ekonomii. Autor licznych publikacji z zakresu energetyki oraz komunikacji społecznej. Prelegent wielu branżowych debat i konferencji.
Marcin Mazurek. Doktor nauk ekonomicznych SGH z dziedziny wzrostu gospodarczego. Od ponad 10 lat w mBanku jako ekonomista specjalizujący się w analizie gospodarki i rynków finansowych. Zwycięzca (wraz z zespołem) licznych konkursów prognostycznych organizowanych przez Narodowy Bank Polski oraz gazetę Parkiet/Rzeczpospolita.
Maximilian Mendel kieruje Zespołem Inwestycji Mieszkaniowych JLL, koncentrując się na doradztwie transakcyjnym w sektorze instytucjonalnego najmu mieszkań i prywatnych akademików.
Prelegent wielu międzynarodowych konferencji związanych z nieruchomościami oraz autor wielu publikacji i opracowań z dziedziny nieruchomości i planowania przestrzennego.
Jest liderem wielu projektów badawczych i konsultingowych, nie tylko w Polsce, ale także na rynkach mieszkaniowych w całym regionie, w tym, Czechach, Rumunii i Bułgarii oraz na Słowacji i Ukrainie.
Jest członkiem Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (RICS), Urban Land Institute (ULI).
Tomasz Mika zarządza zespołem ekspertów z obszaru powierzchni magazynowych i przemysłowych w Polsce. Poza koordynacją prac działu odpowiada również za strategiczne doradztwo na rzecz kluczowych klientów. Brał udział w szeregu transakcji najmu zawartych przez wiodące marki, takie jak m.in. BMW, Castorama, Volkswagen, Kaufland, Dino Polska, Media Expert, Unilever, DB Schenker, Tesco, Dr. Oetker, Valeo, Amica, Whirlpool, Philips, Leroy Merlin, czy DSV – na łącznie 2 miliony metrów kwadratowych. Tomasz ma 15 lat doświadczenia na rynku nieruchomosci.
Dyrektor Zarządzająca jednego z największych polskich coworkingów – O4, działającego w ramach Olivia Business Centre. Prawnik z wykształcenia, menadżer projektu i lider zespołu z doświadczenia i pasji. Zawodowo związana z ruchem coworkingowym od 2014 roku. Uczestniczka międzynarodowych konferencji coworkingowych w Europie, Ameryce i Azji, opiekun merytoryczny i współautorka Raportu o polskich coworkingach „Coworking – I want it that way”. Życzliwie wspiera wyznawców zasad Nowej Ekonomii, budujących biznesy w oparciu o najważniejsze fundamenty ruchu coworkingowego: budowanie społeczności (m.in. wspieranie współpracy, budowania relacji), otwartość ( także przejrzyste zasady, zaufanie) i wzajemne korzyści (dzielenie się wiedzą, tworzenie wspólnych biznesów, budowanie barterów).
Agnieszka Muż posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy na polskim rynku nieruchomości komercyjnych, w tym 12-letnie na w zakresie zarządzania aktywami obiektów handlowych.
Od 2017 roku pracuje na stanowisku Senior Asset Manager w CPI Property Group i odpowiada za zarządzanie portfelem centrów handlowych Grupy w Polsce. Pracowała dla takich firm jak Empik, DTC, Donaldsons, DTZ, Colliers International, gdzie zajmowała się wynajmem powierzchni handlowych oraz zarządzaniem operacyjnym centrami handlowymi na terenie całej Polski.
Ukończyła Wojskową Akademię Techniczną w zakresie zarządzania i Wyższą Szkołę Handlową w zakresie zarządzania nieruchomościami.
Ponad dwudziestoletnie doświadczenie w szeroko pojętym handlu (sprzedaż / zakupy), w tym – w budowaniu i rozwoju różnych kanałów sprzedaży.
Odpowiedzialność za tworzenie strategii sprzedażowych oraz za prowadzenie projektów sprzedażowych.
Bardzo bogate doświadczenie we współpracy z partnerami zewnętrznymi – sprzedaż pośrednia.
Od prawie 7 lat związany ze sprzedażą energii, gazu oraz produktów okołoenergetycznych, w tym fotowoltaiki.
Mikołaj Niemczycki pracuje na stanowisku Coworking Clients Manager w dziale powierzchni biurowych w Cushman & Wakefield w Polsce. Mikołaj obecnie doradza firmie WeWork w ekspansji na rynku polskim /CEE i zarządza nową linią usługową. Dzięki współpracy z polskim startupem ShareSpace wprowadza ona i promuje nowe rozwiązania technologiczne oraz komercyjne, umożliwiające zawieranie transakcji elastycznego najmu powierzchni biurowych z wykorzystaniem platformy online.
Ekspert do spraw sprzedaży nieruchomości. Ukończyła Politechnikę Warszawską w zakresie zarządzania projektami oraz europeistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę zawodową rozpoczynała jako reporter w Telewizji Polskiej – przygotowując ponad 400 materiałów telewizyjnych. Od 2010 roku ściśle związana z rynkiem nieruchomości. Pracowała dla takich firm jak Dolcan sp. z o.o., SGI S.A. gdzie zajęła II miejsce w Polsce w rankingu „International Service Check” w zakresie obsługi klienta: „Tajemniczy klient odwiedził deweloperów”, BPI Polska S.A., Bouygues Immobilier Polska sp. z o.o. gdzie jako supervisor była odpowiedzialna za kompleksową obsługę Targów Mieszkaniowych – zarządzany przez nią zespół konsultantów otrzymał kilka nagród Excellent Service. W Bouygues Immobilier była odpowiedzialna również za sprzedaż kilkunastu projektów mieszkaniowych oraz mentoring handlowców.
Obecnie związana z Ghelamco Poland, gdzie jako Sales Manager odpowiedzialna jest za sprzedaż i marketing rewitalizowanych kamienic Foksal 13 i 15 oraz sprzedaż butikowego projektu Flisac Apartamenty Powiśle.
Może pochwalić się kilkoma najwyższymi transakcjami sprzedażowymi na polskim rynku mieszkaniowym.
Biegle mówi po angielsku i francusku. Zainteresowana rozwojem osobistym, sportem, tańcem latynoamerykańskim oraz odkrywaniem świata podczas podróży.
Paweł Nowakowski jest dyrektorem działu rynków kapitałowych w firmie doradczej Cresa Polska. Stoi na czele zespołu doradztwa strategicznego i transakcyjnego w warszawskim biurze Cresa. Doradza klientom przy zakupie i sprzedaży nieruchomości w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się także w strategiach zarządzania portfelami nieruchomości w zakresie restrukturyzacji i optymalizacji. Paweł jest ekspertem z 12-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości komercyjnych. Poprzednio kierował zespołem doradztwa transakcyjnego i strategicznego w dziale Doradztwa Rynku Nieruchomości EY w Warszawie. Wcześniej pracował zarówno dla firm doradczych z sektora nieruchomości takich jak CBRE i King Sturge, jak również doradztwa strategicznego A.T. Kearney. Paweł jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada tytuł rzeczoznawcy majątkowego oraz jest członkiem RICS.
Szymon Ochociński magister inżynier informatyki, specjalizuje się w systemach informatycznych w zarządzaniu. Od ponad dekady zajmuje się szeroko rozumianą współpracą handlową jako manager sprzedaży w rynku inwestycji budowlanych w charakterze doradcy oraz dostawcy instalacji technicznych oraz elektronicznych.
Aktualnie zajmuje stanowisko Kierownika ds. Klientów Strategicznych w firmie Fibar Group S.A., producenta systemu inteligentnego sterowania domem FIBARO, gdzie stanowi wsparcie konsultacyjne, handlowe i projektowe dla firm architektonicznych, deweloperskich oraz kanałów dystrybucyjnych.
Prowadzi projekty restrukturyzacyjne, których celem jest uzyskanie efektywnej struktury prawnej i podatkowej. Prowadził wiele projektów związanych z restrukturyzacją przedsiębiorstw w związku ze zmieniającymi się warunkami rynkowymi (np. związanych ze zmianami regulacyjnymi albo zmianą modelu biznesowego). Legal’s Finest uznało Tomasza Olkiewicza rekomendowanym prawnikiem w zakresie prawa korporacyjnego, a według Global Law Experts zarządzana przez niego kancelaria ma wiodącą w Polsce pozycję w Corporate Restructuring, natomiast w rankingu IFLR1000 2018 została wyróżniona wśród najlepszych kancelarii specjalizujących się w M&A.
Kamil Osiński jest adwokatem i liderem Zespołu Prawa Nieruchomość EY. Specjalizuje się w prawie nieruchomości, w tym w szczególności w weryfikacji stanu prawnego nieruchomości, transakcjach nieruchomościowych a także umowach najmu powierzchni biurowych oraz handlowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz polskich oraz zagranicznych firm deweloperskich, funduszy inwestycyjnych oraz banków w zakresie nabywania oraz zbywania nieruchomości (handlowych, biurowych oraz mieszkaniowych), a także w zakresie przygotowywania i realizacji inwestycji deweloperskich.
Kamil jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Prawa i Administracji), Szkoły Głównej Handlowej (Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Deweloperów) a także ukończył Center For American Law Studies (Uniwersytet Warszawski / University of Florida) oraz Program on Negotiation and Leadership at Harvard Law School.
Praktyk i menedżer z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży logistycznej zajmujący stanowiska Dyrektora Zarządzającego i Prezesa Zarządu w firmach logistycznych oraz Agencji Pracy Tymczasowej, doktor nauk technicznych z zakresu systemów symulacyjnych w transporcie, absolwent studiów MBA programu Trent University-Nottingham UK, Kierownik Centrum Logistyki w Instytucie Logistyki i Magazynowania, autor wielu publikacji, posiadający wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu projektów międzynarodowych takich jak: e-Impact, Cloud prowadzonych przy współpracy między innymi z: Port Lisbona, BCT, Qumak, Logit One, autor wielu artykułów naukowych z zakresu stosowania metod optymalizacyjnych w procesach projektowych oraz cyfryzacji łańcuchów dostaw.
Tomasz Ożdziński kieruje w EY w Polsce i regionie CSE Zespołem Podatkowym Grupy Rynku Nieruchomości. Od 1997 roku świadczy wyspecjalizowane usługi doradztwa podatkowego. Był odpowiedzialny za liczne projekty wymagające umiejętności interpersonalnych oraz kompleksowej wiedzy podatkowej i prawnej w odniesieniu do inwestycji, projektów deweloperskich, a także fuzji, przejęć i przekształceń struktur prawnych oraz obsługi klientów z różnych sektorów.
Magister Zarządzania i Marketingu o specjalizacji Finanse Przedsiębiorstw na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (1997). Tomasz ukończył również Studia Podyplomowe w zakresie nieruchomości w Solvay Brussels School of Economics & Management na Université Libre de Bruxelles (2013). Jest licencjonowanym doradcą podatkowym i członkiem Krajowej Izby Doradców Podatkowych w Polsce (od 2004 roku). Autor wielu publikacji w prasie branżowej i juror w prestiżowych konkursach branży nieruchomości.
Karierę rozpoczął w Banku Gospodarki Żywnościowej S.A. W 1997 roku podjął pracę w PwC, gdzie dołączył do zespołu Usług Finansowych, później przeniósł się do M&A, a finalnie do zespołu Doradztwa dla Sektora Nieruchomości, którym kierował przez wiele lat. Przed zasileniem szeregów EY był również Partnerem odpowiedzialnym za warszawski zespół podatkowy TPA Horwath i szefem zespołu podatkowego w kancelarii prawnej Garrigues Polska.
Andrzej Pawlak, Business Development Director w Środkowej i Wschodniej Europie, od czterech lat odpowiada za rozwój biznesu i budowanie relacji z klientami firmy DHL Supply Chain – od zeszłego roku nie tylko w Polsce, ale również w Czechach, na Słowacji, Węgrzech i w Rosji. Z logistyką związany od ponad 20 lat, zarówno po stronie operacyjnej, jak i handlowej. Doświadczenie zdobywał w wielu międzynarodowych firmach logistycznych zarządzając działami sprzedaży, kluczowych klientów i marketingu. Swoją przygodę w tym środowisku rozpoczął od pracy na stanowisku spedytora w dziale drobnicowym.
Absolwent Politechniki Warszawskiej i podyplomowych studiów Zarządzania Logistycznego w Szkole Głównej Handlowej. Członek Rady Programowej Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki.
Ukończył studia pierwszego stopnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na kierunku Informatyka i Ekonometria. Następnie uzyskał tytuł i dyplom MBA na Uniwersytecie Bedfordshire.
Ma bogate doświadczenie dydaktyczne zdobyte na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, prowadząc wykłady z zakresu zarządzania nieruchomościami i informatyki.
Obecnie posiada ponad 16 lat doświadczenia zawodowego, z czego 12 lat poświęconych było zarządzaniu firmami technologicznymi.
Karierę zawodową rozpoczął w siedzibie HP Europe, następnie przenosząc się do międzynarodowej firmy Veracomp SA, gdzie pełnił funkcję Product Managera. W 2007 roku został członkiem zarządu Poll Lab Ltd., koncentrując się na rozwoju eksportu.
W 2009 roku współzałożył firmę Velis Real Estate Tech oferującą rozwiązania PropTech. W ostatnich latach z powodzeniem realizował i zarządzał wieloma projektami w siedemnastu krajach. Adam, jako współzałożyciel Velis i Dyrektor Operacyjny, odpowiada za dział marketingu i PR oraz eksport na skalę globalną.
Marcin Pietrzyk od 18 lat pracuje na skrzyżowaniu branży IT z architekturą i biznesem. Ostatnio skoncentrował się na komercjalizacji rozwiązań Virtual Reality dla branży architektonicznej. Pasjonat nowoczesnych technologii. Doświadczony trener – jego portfolio obejmuje kilkaset zrealizowanych wdrożeń dla klientów biznesowych działających w obszarze architektury wnętrz i handlu detalicznego.
Dyrektor Generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Radca prawny. Ukończył z wyróżnieniem Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowe studia Rynek Nieruchomości i Bankowość Hipoteczna. Pracował w międzynarodowych kancelariach i instytucjach związanych z rynkiem nieruchomości. Brał udział w licznych procesach legislacyjnych, między innymi w tworzeniu tzw. ustawy deweloperskiej.
Jest autorem publikacji prasowych z zakresu ksiąg wieczystych, hipoteki i ustawy deweloperskiej oraz prelegentem na seminariach i szkoleniach dotyczących polskiego prawa nieruchomości, hipotecznego i finansowania nieruchomości. Wykładowca na Podyplomowych Studiach Menadżerskich dla Deweloperów współorganizowanych przez PZFD oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Należy do Rady Dyrektorów Europejskiej Unii Deweloperów (European Union of Developers and House Builders), Komitetu Ekonomicznego BIAC przy OECD oraz komitetu wykonawczego Urban Land Institute Poland. Posiada licencje syndyka oraz pośrednika w obrocie nieruchomościami.
Mateusz Polkowski kieruje siedmioosobowym zespołem analityków – ekspertów z obszaru rynku nieruchomości komercyjnych. Jest autorem szeregu raportów badawczych, doradczych i studiów opłacalności dla największych graczy na rynku nieruchomości komercyjnych, jak również publikacji JLL dotyczących rynku, trendów i prognoz. Główne obszary kompetencji Mateusza Polkowskiego to specjalistyczne analizy rynku biurowego oraz współpraca z sektorem nowoczesnych usług dla biznesu. Ma ponad 18 lat doświadczenia na rynku nieruchomości komercyjnych zdobywanego zarówno po stronie dewelopera jak i firmy doradczej.
Dyplom MBA w 2016 roku w WSFiZ w Białymstoku, Magister Marketingu, Dyplom Licencjata z Marketingu i Zarządzania w WSFiZ w Białymstoku.
Ważniejsze pełnione role:
Dyrektor Sprzedaży od 2018.04 w firmie budowlanej Unihouse oddział Unibep SA
Kierownik Ofertowania i Sprzedaży od 2014.05 w Unihouse oddział Unibep SA
Kierownik Kontraktu od 2011.07 w Unihouse oddział Unibep SA
Przedsiębiorca, właściciel firmy budowlanej PHU Flytech 2009-2011
Dyrektor Zarządzający, właściciel w firmach budowlanych Poplawski Ltd, Flytech Ltd
Nagroda „Lider Grupy Unibep” w 2016 za portfel sprzedaży w roku 2015.
Ekspert białego wywiadu i informacji gospodarczej. Od 8 lat zarządza zespołami zajmującymi się relacjami z klientami. Wcześniej w międzynarodowej wywiadowni gospodarczej Bisnode (Dun&Bradstreet), obecnie w Biurze Informacji Gospodarczej InfoMonitor z Grupy BIK. Wspiera przedsiębiorstwa w ocenie ryzyka kredytu kupieckiego a jednostki samorządu terytorialnego w odzyskiwaniu należności. Jest zaangażowany w poprawę bezpieczeństwa prowadzenia działalności gospodarczej, orędownik uczciwego i odpowiedzialnego prowadzenia biznesu, popularyzator terminowych płatności.
W CitySpace od samego początku w roli dyrektora zarządzającego. Odpowiedzialny za proces zmiany maski, rekrutacje pierwszych zespołów operacyjnych, księgowych oraz współtworzył zespół sprzedaży.
W pierwotnej strukturze Compass Offices w roli Associate Director odpowiedzialnego za samodzielny rozwój biznesu.
Jako General Manager w Regus Business Centre odpowiadał za część komercyjną oraz operacyjną lokalizacji w warszawskim CBD.
Z rynkiem biur serwisowanych/ co-workingiem związany od 2012. Wcześniej w bankowości prywatnej, następnie w branży rekrutacyjnej buduje zespół obsługujący sektor bankowości i finansowania handlu.
Członek Zarządu oraz Dyrektor Zarządzająca w firmie EURO STYL S.A., wiodącego dewelopera na rynku trójmiejskim, będącego częścią Grupy Dom Development.
Ma blisko 20 lat doświadczenia zawodowego. Karierę rozpoczynała w branży nieruchomości pracując dla trójmiejskich deweloperów. W 2008 podjęła się zadania stworzenia trójmiejskiego oddziału międzynarodowej firmy doradczej – JLL – w Trójmieście, odpowiadającego za obszar Polski północnej, którym z sukcesem kierowała przez 9 lat. Kolejnym etapem jej karierze była praca dla Skanska Property Poland, gdzie pełniła obowiązki Dyrektora Regionalnego ds. wynajmu w Polsce Północnej (Gdańsk, Poznań, Łódź). Jest także wykładowcą-praktykiem Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Inwestycji i Nieruchomości.
Jest absolwentką Wydziału Geodezji i Kartografii Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie o kierunku Gospodarka przestrzenna i wycena nieruchomości, którą ukończyła z tytułem inżyniera oraz Politechniki Gdańskiej, gdzie uzyskała tytuł magistra Zarządzania i Ekonomii.
Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, jak i podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości. Z działalnością deweloperską związana od 2006, w latach 2011-2015 doświadczenie zawodowe zdobywała w Dom Development S.A. Z grupą deweloperską Angel Poland współpracuje od 2015 roku. Odpowiada we wrocławskim biurze Grupy za obszar sprzedaży, marketingu, PR oraz relacji z klientami w okresie przed i poodbiorowym, uczestniczy również w procesie nabywania nowych gruntów. W 2019 roku została powołana do Rady Polskiego Związku Firm Deweloperskich.
Od 15 lat rozwija się w sprzedaży, gdzie przez ostatnie 6 lat pełnił funkcje Dyrektora Sprzedaży Biznesowej w jednej ze spółek farmaceutycznych. Potrafi doskonale dopasować strategie sprzedażowe do potrzeb rynku oraz oczekiwań odbiorców. Elastycznie rozwija współpracę z kontrahentami i realizuje wyznaczone cele biznesowe i sprzedażowe. Mocną stroną Kamila Siedleckiego jest zarządzanie strukturą sprzedaży.
Od września 2017 roku rozpoczął przygodę z inwestowaniem w nieruchomości na zasadach flip’ów. Przeprowadziłem i zakupiłem łącznie ponad 60 nieruchomości pod inwestycje. Stworzył markę Wymarzone Mieszkania, którą skutecznie rozwija w swoim regionie.
Od ponad pół roku prowadzi szkolenia i inspiruje innych inwestorów przekazując im swoje know- how w zakresie optymalizacji procesów biznesowych przy inwestycjach w nieruchomości. Od marca 2019 roku współtworzył prowadzi wspólnie z Wojciechem Orzechowski 4 Etap Warsztatów Inwestowania w Nieruchomości WIWN®
Ekspert rynku budowlanego ze szczególnym naciskiem na rynek polski. Autor licznych raportów na temat budownictwa mieszkaniowego, biurowego, handlowego i hotelowego. Niezależny ekspert regularnie komentujący w mediach bieżące trendy z rynku budowlanego i gospodarki. Jako ekspert w firmie Spectis Pan Sosna świadczy usługi badawcze i analityczne dla kadry menedżerskiej z sektora budowlanego poprzez dostarczanie aktualnych, rzetelnych, kompletnych i przydatnych biznesowo danych definiujących obecną oraz przyszłą kondycję rynku.
Radca prawny z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży deweloperskiej i prawniczej, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach. Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz podyplomowe studia menedżerskie dla deweloperów w Szkole Głównej Handlowej. Ponadto absolwentka MBA w Aix-Marseille Graduate School of Management-IAE we współpracy z Uniwersytetem Śląskim. Z grupą kapitałową Murapol związana od 2013 roku, a od 2017 roku jako Prezes Zarządu Murapol Architects Drive Sp. z o.o. – pracowni projektowo-wykonawczej. W Grupie Murapol odpowiedzialna za wszystkie procesy nabywania nieruchomości w Polsce i za granicą, przeprowadzając w tym zakresie transakcje za ponad 1 mld złotych łącznie.
Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami to dla niego nie tylko praca, ale sposób życia. Od ponad 20 lat związany z tym rynkiem; pośrednik, coach i menadżer w jednym. Zawsze gotowy do działania. Od lat pomaga kandydatom na pośredników w starcie w zawodzie. Spełnianie marzeń innych o własnym Domu jest jego życiowym celem. Unika komunikatorów i maili – osobista relacja z drugim człowiekiem jest dla niego kluczowa, zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym.
Prywatnie ojciec i mąż, który z powodzeniem łączy te role z pracą. Na odpoczynek wybiera góry, gdzie podczas wędrówek spędza czas z najbliższymi, z przyrodą, jak również z sobą samym. Miłośnik żeglarstwa i szantowania.
Związany z motoryzacją i Grupą Volkswagen od 15 lat. Pracę rozpoczął w centralnym dziale PR, następnie był odpowiedzialny za marketing serwisu i oryginalnych części. Od 2008 do końca 2018 roku kierował komunikacją PR marki Volkswagen, kształtując wizerunek produktów, odpowiadał za Motorsport oraz komunikację CSR. Marka Volkswagen w tym czasie została siedmiokrotnie wyróżniana przez ekspertów jako najbardziej medialna marka w Polsce. Aktualnie odpowiada za komunikację PR Grupy Volkswagen w naszym kraju. Pełniąc funkcję rzecznika prasowego buduje pozytywne relacje spółki z mediami. Kształtuje także świadomość społeczną w zakresie zmieniającej się motoryzacji, przede wszystkim rewolucji związanej z samochodami elektrycznymi, w której Grupa Volkswagen odgrywa wiodącą rolę.
Wykształcenie i praca akademicka:
Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej Architecture for Society of Knowledge
Najważniejsze projekt:
Rudy dom w Rudach – nominacja do EU Mies AWARD /nagroda roku SARP /Brick Award
Przedszkole Kleszczówka – nominacja do Eu Mies AWARD/nagroda roku SARP /rockwool grand prix
Rewitalizacja ulic Powstańców i Sobieskiego – Nagroda TUP
Konkurs SARP na centrum Koszalina – I Nagroda
Doświadczenie zawodowe:
51N4E Bruksela, Belgia
Atelier Hitoshi Abe Sendai, Japonia
Architects teehouse Kobe, Japonia
Inwestor, deweloper, doradca kredytowy i … pasjonat motoryzacji. Ukończył studia na kierunku zarządzanie i marketing. Każdego dnia zagłębiam się w dziedzinie nieruchomości i szuka niestandardowych koncepcji inwestycyjnych. Od 4 lata obraca mieszkaniami na rynku pierwotnym z dużym powodzeniem.
partner zarządzająca | Rechtsanwältin/Adwokat
Jest wykształconym w Niemczech i Francji adwokatem (Rechtsanwältin), uprawnionym do wykonywania zawodu zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.
Po wielu latach współpracy z międzynarodowymi kancelariami prawnymi, Katarzyna zarządza kancelarią Baker Tilly Woroszylska Legal.
Specjalizuje się w prawie nieruchomości, transakcjach i restrukturyzacjach. Jej doświadczenie obejmuje w szczególności kompleksowe doradztwo w ramach transakcji nieruchomościowych, obsługę przedsięwzięć deweloperskich, strukturyzację i negocjację inwestycji hotelowych, obsługę banków i funduszy nieruchomościowych.
Biegle włada językiem niemieckim, angielskim i francuskim, od wielu lat współpracuje ze Szkołą Prawa Niemieckiego przy UW i Fundacją Helsińską.
prezes spółki Upper Finance Consulting, ekspert w dziedzinie pozyskiwania finansów na realizacje inwestycji. Współzałożycielka spółki Upper Finance Med Consulting, wiodącego brokera finansowego specjalizującego się w zakresie pozyskiwania finansowania dla inwestycji w sektorze medycznym. Doświadczenie zawodowe zdobywała w latach 1995-2007 w trakcie pracy na stanowiskach: dyrektora sprzedaży w BPH Bank Hipoteczny S.A., dyrektora sprzedaży sieci bezpośredniej w Citibanku Handlowym oraz kierownika sprzedaży w Banku ING Nationale Nederlanden. Od 2007 r. jako prezes Upper Finance Consulting, dynamicznie udziela się na rynku finansowym, współpracując z podmiotami inwestującymi na rynku usług medycznych, deweloperami mieszkaniowymi, komercyjnymi i logistycznymi. Jest zaangażowana w działania mediów branżowych w zakresie edukowania i dostarczania bieżących informacji na temat transakcji finansowych na rynku nieruchomości oraz rynku medycznym.
Jacek Zengteler dołączył do Yareal Polska na początku 2016 roku, obejmując stanowisko Dyrektora Działu Projektów Mieszkaniowych, a następnie rok później powierzona mu została funkcja Członka Zarządu.
Odpowiada za działalność Yareal w segmencie mieszkaniowym, gdzie głównymi obszarami działalności są przygotowanie nowych projektów, nadzór nad zarządzaniem projektami w realizacji oraz relacje z Klientami w okresie przed- jak i poodbiorowym.
Z branżą deweloperską związany jest od 2002 roku. Swoją karierę zawodową rozwijał w firmie Dom Development S.A., gdzie między innymi pracował na stanowiskach Wice Dyrektora ds. Rozwoju, Dyrektora Działu Nieruchomości odpowiedzialnego za akwizycje gruntów oraz Dyrektora Działu Klienta; pełnił także funkcję Prokurenta Spółki.
Jacek Zengteler jest absolwentem studiów ekonomicznych, zdobył dyplomy MBA Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Carslon School of Management, University of Minnesota.
dr inż., Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Laureat Stypendium Prezesa Rady Ministrów, Stypendium Prezydenta Miasta Szczecin, Nagrody Ministra Inwestycji i Rozwoju za rozprawę doktorską – 2018, adiunkt, Katedra Konstrukcji Żelbetowych i Technologii Betonu, Wydział Budownictwa i Architektury ZUT, obszar działalności naukowej: odkształcenia autogeniczne i skurcz całkowity materiałów o matrycy cementowej, mikrozarysowania strukturalne kompozytów cementowych, technologia druku 3D z wykorzystaniem mieszanki na bazie spoiw mineralnych.
Sylwester Żydowicz jest partnerem w Taylor Wessing w Warszawie. Doradza krajowym i międzynarodowym klientom we wszystkich aspektach związanych z nieruchomościami. Posiada ugruntowane doświadczenie w negocjowaniu umów, w tym umów najmu oraz innych w obszarze Asset Management. Ponadto posiada doświadczenie w dziedzinie bankowości i finansów, restrukturyzacji i odzyskiwania należności oraz rozwiązywania sporów. Po ukończeniu studiów w Europejskiej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie oraz British Centre for English and European Legal Studies na Uniwersytecie Warszawskim, Sylwester Żydowicz pracował w renomowanych międzynarodowych kancelariach prawniczych. W 2011 roku dołączył do kancelarii Taylor Wessing CEE. Mecenas Żydowicz jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej oraz Royal Institute of Chartered Surveyors (RICS).
Wieczorne wydarzenie to najlepsza okazja, żeby dokończyć rozmowy biznesowe, podsumować dzień i podzielić się wiedzą zdobytą podczas dnia konferencji. Ciepły miesiąc i sopocki klimat dodatkowo sprzyjają nieformalnej atmosferze spotkań. To doskonały moment na odpoczynek w przyjemnej atmosferze jednych z najlepszych trójmiejskich klubów.
Sheraton Sopot Hotel znajduje się przy ul. Warszawskiej 10 w Sopocie. Sprawdź mapę Google.
Najbliższą stacją PKP jest Sopot Główny. Sprawdź rozkład jazdy pociągów.
Zachęcamy do zapoznania się z rozkładem lotów Lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku
Match Maker to unikalna platforma spotkań stworzona przez firmę Nowy Adres specjalnie dla uczestników konferencji. Dzięki temu systemowi lista uczestników danego wydarzenia będzie dostępna dla Ciebie już na dwa tygodnie przed konferencją. Z pomocą narzędzia Match Maker umówisz spotkanie biznesowe w specjalnie zaaranżowanej strefie Match Maker i zaoszczędzisz swój czas.
Skorzystaj z tej okazji i umów spotkanie!
Konferencje organizowane przez Nowy Adres to doskonała okazja do nawiązania lub pielęgnowania kontaktów biznesowych. Obok mocnej merytoryki dajemy unikalną możliwość spotkania w jednym miejscu i w jednym czasie przedstawicieli wielu dziedzin, co sprawia, że czas spędzony na konferencji możesz wykorzystać tak, jak potrzebujesz.
Nasi prelegenci to praktycy rynku, dzięki temu wiedza przekazywana na wydarzeniu jest wiarygodna, aktualna i przydatna przy planowaniu Twoich kolejnych działań.
Przyjdź, posłuchaj, porozmawiaj!