Jeszcze nie zapisałeś żadnych ofert.
Kliknij w ikonkę teczki przy nieruchomości, która Cię zainteresowała i dodaj ją do aktówki.
Zaloguj się podając adres e-mail, aby zapisywać nieruchomości. Dzięki temu zawsze będziesz mógł do nich wrócić.
Jeśli pierwszy raz korzystasz z biznesowi.pl, poprowadzimy Cię krok po kroku przez rejestrację.
OMÓWIENIE ZMIAN, SPOTKANIA Z EKSPERTAMI, DYSKUSJE
Poniżej znajdą Państwo program drugiej edycji Forum Prawa Nieruchomości FLEX 2019.
Aby zobaczyć szczegóły wybranego punktu, wystarczy kliknąć jego tytuł.
Co nam przeszkadza w rozwoju rynku nieruchomości? Propozycje zmian w prawie.
panel dyskusyjny
panel dyskusyjny
Wojciech Koczara jest radcą prawnym i partnerem kierującym Departamentem Nieruchomości i Budownictwa w CMS Polsce.
Wojciech specjalizuje się w prawie obrotu nieruchomościami. Od 1999 r. doradza inwestorom krajowym i międzynarodowym w transakcjach nabywania, sprzedaży oraz wynajmu nieruchomości komercyjnych oraz przy realizacji projektów deweloperskich. Doradzał przy wielu realizowanych w Polsce poważnych transakcjach dotyczących nieruchomości oraz transakcjach korporacyjnych
i finansowych, w tym przy kupnie i sprzedaży budynków biurowych, hoteli i centrów handlowych oraz przy realizacji przedsięwzięć dotyczących centrów logistycznych.
Jest autorem wielu publikacji z zakresu prawa nieruchomości.
Aleksandra Kaczmarek jest radcą prawnym wpisanym na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie i Associate w Greenberg Traurig Grzesiak. Aleksandra specjalizuje się w prawie nieruchomości i prawie spółek.
Obszar działalności Aleksandry Kaczmarek obejmuje w szczególności zagadnienia związane z: analizą stanu prawnego i faktycznego nieruchomości, użytkowaniem wieczystym, postępowaniami wieczystoksięgowymi i administracyjnymi, decyzjami administracyjnymi wydanymi w toku procesu inwestycyjnego, roszczeniami reprywatyzacyjnymi, inwestycjami infrastrukturalnymi, planowaniem przestrzennym, jak również umowami najmu powierzchni biurowych, magazynowych i komercyjnych.
Posiada doświadczenie w zakresie obsługi podmiotów polskich i zagranicznych, które wspierała w realizacji transakcji przeniesienia praw do nieruchomości, projektów budowlanych i nieruchomościowych oraz projektów inwestycyjnych. Aleksandra Kaczmarek zajmuje się świadczeniem usług prawnych związanych z bieżącym funkcjonowaniem spółek, jak również doradza klientom przy transakcjach fuzji i przejęć spółek.
Rafał Giersz jest architektem z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym. Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej. Pracował jako architekt nie tylko w Polsce, ale i w Wielkiej Brytanii. Rozpoczął pracę w Chapman Taylor w 2006 r. w Londynie a w 2007 dołączył do zespołu Chapman Taylor w Warszawie. W 2018 r. został awansowany na stanowisko Associate Director. Pracował nad wszystkimi głównymi projektami nieruchomości handlowych w biurze, wykorzystując swoją doskonałą wiedzę w tej dziedzinie. Aktywnie wspierał rozwój działalności Chapman Taylor w sektorze nieruchomości handlowych i rozrywki oraz relacje z kluczowymi klientami. Jest zaangażowany w działalność Polskiej Rady Centrów Handlowych.
Doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kieruje zespołem prawa administracyjnego SMM Legal.
Specjalizuje się w prawie publicznym, w tym w szczególności w problematyce administracyjnoprawnych aspektów procesów inwestycyjno-budowlanych, w prawie ochrony środowiska oraz regulacjach związanych z gospodarką nieruchomościami.
Trener realizujący szkolenia z zakresu prawa i postępowania administracyjnego dla podmiotów z sektora publicznego.
Paweł Kuglarz jest radcą prawnym w Krakowie, członkiem zarządu Fundacji na Rzecz Kredytu Hipotecznego oraz kierownikiem Szkoły Prawa Austriackiego na Wydziale Prawa UJ. Był współautorem ustawy deweloperskiej oraz członkiem zespołu ekspertów, który przygotował nowe prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne. Kuglarz specjalizuje się w prawie nieruchomości, budowlanym, hipotece oraz rozwiązywaniu sporów. Jest autorem m.in komentarzy Ustawa o księgach wieczystych i hipotece , upadłości deweloperskiej, upadłości konsumenckiej.
Profesjonalista i inwestor w nieruchomościach z 20-letnim doświadczeniem. Manager i konsultant w zakresie inwestowania i deweloperki projektów mieszkaniowych i komercyjnych dla polskich i międzynarodowych inwesotrów. Deweloper i Inwestor we własnych projektach nieruchomościowych.
Absolwent Politechniki Warszawskiej (inżynier budownictwa lądowego), Uniwesytetu Warszawskiego (zarządzanie i marketing) oraz University of Illinois – MBA. Licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami i absolwent studiów z zakresu wyceny nieruchomości. Członek RICS i CCIM.
Z rynkiem nieruchomości związany od 1992 roku. Jest doświadczonym konsultantem i operacyjnym menedżerem odpowiedzialnym za kompleksowe zarządzanie przygotowaniem, komunikacją i komercjalizacją projektów deweloperskich, w szczególności projektów mieszkaniowych. Działał jako pośrednik, menedżer odpowiedzialny za marketing i działania PR, budował i kierował dużymi zespołami sprzedażowymi oraz pracował jako analityk rynku i konsultant na terenie całej Polski. Świadczył usługi dla spółek związanych z międzynarodowymi funduszami inwestycyjnymi private equity oraz zarządzał jako Dyrektor Sprzedaży i Marketingu procesami komunikacji marketingowej i sprzedaży w giełdowych spółkach deweloperskich. Specjalizuje się w tworzeniu kompleksowych strategii rynkowych dla klientów sektora nieruchomości i zarządzaniu ryzykami w procesie deweloperskim. Członek RICS. W latach 2016 – 2017 Associate Director w strukturach CBRE Polska. W ramach działów Land & Advisory i Capital Markets Investment Properties zajmował się usługami dla firm deweloperskich oraz dla funduszy inwestycyjnych poszukujących projektów inwestycyjnych w obszarze Private Rented Sector (PRS). Od 2018 roku jako Partner w grupie Fortech-Consulting odpowiadał za projekty segmentu condo i aparthotelowe. Od 2019 roku pełni obowiązki Dyrektora Biura Sprzedaży i Marketingu Polnord S.A. oraz Senior Experta w Biurze Strategii i Rozwoju odpowiadając za bieżące procesy sprzedażowe, przygotowanie nowych projektów inwestycyjnych oraz wsparcie w budowaniu długofalowej strategii spółki.
Jolanta Bubel aktualnie rozwija sieć nowoczesnych, prywatnych domów studenta w kluczowych Polskich miastach. Student Depot jest pierwszym sieciowym operatorem domów studenckich (PBSA) w Polsce i zarządza aktualnie ofertą 2048 łóżek w Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Wrocławiu i w Warszawie W przygotowaniu jest kolejne 364 łożka w Gdańsku, które będą dostępne już od września 2020.
W latach 2002-2016 Jolanta Bubel pełniła rolę Dyrektora Operacyjnego w Learning Systems Group, które jest liderem rynku szkoleń językowych prowadzonych w ponad 35 oddziałach firmy na terenie kraju, a także online. W latach 1998-2001 Jolanta Bubel odpowiadała za sprzedaż i obsługę klienta w EF Education, które prowadzi szkolenia językowe oraz wymiany międzynarodowe w ramach programów Au Pair, Academic Year Abroad i innych.
Jolanta Bubel ukończyła Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz zdobyła tytuł EMBA na University of Quebec at Montreal w Kanadzie.
Maximilian Mendel kieruje Zespołem Inwestycji Mieszkaniowych JLL, koncentrując się na doradztwie transakcyjnym w sektorze instytucjonalnego najmu mieszkań i prywatnych akademików.
Prelegent wielu międzynarodowych konferencji związanych z nieruchomościami oraz autor wielu publikacji i opracowań z dziedziny nieruchomości i planowania przestrzennego. Karierę zawodową zaczynał w Banku Przemysłowo-Handlowym w Warszawie.
W latach 2006-2018 związany był z firmą doradczą REAS, która z dniem 1 grudnia 2018 r. stała się częścią JLL. W tym czasie był liderem wielu projektów badawczych i konsultingowych, nie tylko w Polsce, ale także na rynkach mieszkaniowych w całym regionie, w tym, Czechach, Rumunii i Bułgarii oraz na Słowacji i Ukrainie.
Jest członkiem Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (RICS), Urban Land Institute (ULI) oraz Polskiego Stowarzyszenia Doradców Rynku Nieruchomości (PSDRN)
Od 4 lat zajmuje się kwestiami prawnymi w Polskim Związku Firm Deweloperskich – tworząc opinie prawne, komentarze dla mediów, liczne analizy (m.in. Ranking Miast
i Ranking Banków PZFD); przygotowuje stanowiska PZFD aktywnie uczestnicząc
w procesach legislacyjnych. Z ramienia PZFD bierze czynny udział w pracach europejskiej federacji Build Europe reprezentującej ponad 30 000 tys. deweloperów zrzeszonych w 11 organizacjach krajowych. Autor pierwszej wersji wydanych przez PZFD: Podstawowych informacji dla klientów przed inwestycją condo- bądź aparthotelową. Obecnie w Związku pracuje nad propozycjami standardów dla branży deweloperów condo-
i aparthotelowych.
Jest wykształconym w Niemczech i Francji adwokatem (Rechtsanwältin), uprawnionym do wykonywania zawodu zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.
Specjalizuje się w prawie nieruchomości, transakcjach i restrukturyzacjach. Jej doświadczenie obejmuje w szczególności kompleksowe doradztwo w ramach transakcji nieruchomościowych, obsługę przedsięwzięć deweloperskich, strukturyzację i negocjację inwestycji hotelowych, obsługę banków
i funduszy nieruchomościowych.
Biegle włada językiem niemieckim, angielskim i francuskim, od wielu lat współpracuje ze Szkołą Prawa Niemieckiego przy UW i Fundacją Helsińską.
Językoznawczyni, dydaktyczka, artystka. Mówczyni i trenerka wystąpień publicznych. Współprowadzi Biuro Mówców Spice. Wystąpiła m. in. na TEDxWroclaw, TEDxPolitechnikaWroclawska, Creative Mornings, Women@Google, Fuckup Nights i w Sejmie RP. Przez niemal dekadę wykładała w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz tłumaczyła dla polskiej edycji magazynu Harvard Business Review. Trenerka głosu, która założyła Wrocławską Szkołę Śpiewu. Jest twórczynią konceptu, autorką tekstów, kompozytorką i wokalistką w projekcie multiartystycznym SHE-la oraz konsultantką artystyczną w Cloud Theater.
Dyrektor w Dziale Wycen JLL Polska. Współpracuje z największymi polskimi i międzynarodowymi spółkami w zakresie konsultingu i wycen nieruchomości komercyjnych oraz projektów deweloperskich. Obszar jego działania obejmuje Polskę i pozostałe rynki CEE.
Krzysztof koordynuje i zarządza projektami o znaczącej skali. Brał bezpośredni udział w realizacji wycen dla potrzeb nabycia oraz wybudowania największych biurowców, centrów handlowych i parków magazynowych w Polsce. Ściśle współpracuje z sektorem bankowym w Polsce i Niemczech.
Krzysztof również współpracuje z takimi instytucjami jak RICS czy niemieckie vdp / HypZert w ramach projektów rozwojowo-edukacyjnych.
Grzegorz posiada ponad 20 lat doświadczenia na rynku nieruchomości. Od 2011 roku kieruje Działem Wycen Nieruchomości w Knight Frank Polska. W 2018 roku został także Dyrektorem ds. Wycen Nieruchomości i Doradztwa na region CEE. Zanim dołączył do Knight Frank pracował w bankach oraz firmach doradczych w Polsce, jak również w Czechach i na Słowacji. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych na Sheffield Hallam University (opracowywanie wycen i zarządzanie nieruchomościami). Posiada licencję rzeczoznawcy majątkowego. Jest członkiem Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (RICS). Uzyskał ponadto tytuł MBA w ramach wspólnego programu studiów Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu i National Louis University. Posiada certyfikat CIS HypZert (MLV), REV, który zdobył jako jeden z pierwszych Polaków. Pozwala on sporządzać wyceny dla niemieckich banków finansujących nieruchomości w Polsce.
Małgorzata Kosińska pełni funkcję Prezesa organizacji REIT Polska zrzeszającej firmy i specjalistów z zakresu nieruchomości.
Misją oraz podstawowym zadaniem Stowarzyszenia jest inicjowanie i wspieranie – przy wykorzystaniu w jak najlepszej wierze wiedzy i doświadczenia jego członków– wszelkich działań prowadzących do stworzenia ram prawnych dla podmiotów działających w formule REIT, a także popularyzacji tego typu rozwiązań wśród polskich obywateli i instytucji.
Obecnie prowadzi również pracę jako niezależny konsultant dla czołowych firm związanych z rynkiem nieruchomości. Swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywała na stanowiskach zarządczych, w branży nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, w międzynarodowych oraz polskich firmach, do których należą Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” S.A Pirelli Pekao Real Estate, BPH TFI, BZWBK, DTC, Knight Frank, PwC. W firmach tych pełniła różne funkcje managerskie , w tym m.in. funkcję Prezesa Zarządu. W trakcie dotychczasowej kariery zawodowej uczestniczyła w wielu różnych projektach dotyczących nieruchomości komercyjnych oraz w prowadzeniu inwestycji na rynku mieszkaniowym. Prowadziła projekty w których odpowiedzialna była za porządkowanie wybranych aktywów i ich restrukturyzację, procesy inwestycyjne oraz due dilligence. Jest absolwentką Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych SGH i Sheffield Hallam University.
Ma ponad 19 lat doświadczenia w bankowości – ze szczególnym naciskiem na nieruchomości komercyjne i finanse korporacyjne. Karierę rozpoczynał w roku 2000 w BRE Banku (obecnym mBanku), w oddziale warszawskim, gdzie był odpowiedzialny za dużych klientów korporacyjnych. W 2002 przeniósł się do Nordea banku, gdzie w departamencie Nordic Corporate Banking zajmował się wszystkimi aspektami bankowości komercyjnej dla inwestujących w Polsce klientów z Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii, w tym finansowaniem nieruchomości. W 2007 dołączył do zespołu Aareal Banku, gdzie od ponad 10 lat jest odpowiedzialny za strukturyzację oraz komercyjne kredyty hipoteczne dla dużych polskich i międzynarodowych klientów. W marcu 2018 opuścił Aareal Bank i dołączył do CBRE jako szef działu Debt & Structure Finance, jednak wrócił do Aareal Banku w roli general managera na Polskę.
Przemysław Kucharski jest adwokatem i partnerem zarządzającym kancelarii Kucharski & Partners. Specjalizuje się w prawie nieruchomości, prawie budowlanym oraz doradztwie transakcyjnym. Oprócz znajomości kwestii prawnych, jest specjalistą w zakresie prawa podatkowego. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w doradztwie przy różnego rodzaju transakcjach nieruchomościowych, finansowych oraz transakcjach nabycia i sprzedaży spółek, w tym w szczególności obejmujących: nabycia gruntów, zagospodarowanie terenów na cele magazynowe, handlowe, biurowe oraz mieszkaniowe, strukturyzację korporacyjną transakcji, restrukturyzację, finansowanie projektów, umowy najmu powierzchni biurowych, handlowych i magazynowych.
Absolwent Politechniki Gdańskiej (Architektura, Inżynieria, Urbanistyka), studiów podyplomowych w zakresie Innowacji, Strategii i Zarządzania na uczelni EML w Lyonie oraz Instytutu Nauk Politycznych w Paryżu (Sciences PO) w zakresie Finansów, Strategii i Przywództwa. Biegle posługuje się językiem francuskim, angielskim, włoskim i rosyjskim. Zawodową karierę rozpoczął w 1999 r. w firmie COPLAN Polska (1999-2009), gdzie stopniowo awansował od pozycji kierownika zarządzającego projektem poprzez stanowiska dyrektorskie aż po szczebel wiceprezesa i prezesa firmy. Od 2009 r. do sierpnia 2017 r. związany był z firmą BOUYGUES IMMOBILIER Polska. Pełnił tam funkcje Dyrektora Technicznego, Dyrektora ds. Budownictwa Mieszkaniowego oraz dyrektora warszawskiego i poznańskiego oddziału BI. Od września 2017 roku Prezes Zarządu spółki deweloperskiej Eiffage Immobilier Polska.
Odpowiedzialny za inwestycje grupy Marvipol w projekty magazynowe
Doświadczony menedżer z 25-letnim stażem, zajmujący wysokie stanowiska zarządcze w czołowych spółkach z rynku nieruchomości mieszkaniowych oraz komercyjnych. Pełnił m.in. funkcje Członka Zarządu spółek z grupy Icon Real Estate w Polsce i Finlandii, Dyrektora Zarządzającego Segmentu Deweloperskiego w Grupie Marvipol, Prezesa Zarządu Polnord S.A., Dyrektora Generalnego na Polskę i Kraje Bałtyckie Avestus Real Estate – odpowiedzialnego m.in. za rozwój projektu Hala Koszyki, a także Dyrektora Działu Rozwoju ECE Projektmanagement Polska. Ostatnio, oprócz nadzoru nad projektami magazynowymi grupy Marvipol, uczestniczył w restrukturyzacji i rozwoju czołowego dewelopera mieszkaniowego w Rumunii.
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego – kierunków: Filozofia, Business i Marketing, a także Warsaw Illinois Executive MBA.
Artur jest radcą prawnym i Partnerem w Zespole Nieruchomości kancelarii Deloitte Legal. Do Deloitte Legal dołączył w 2014 roku. Wcześniej przez kilka lat pracował w renomowanej warszawskiej kancelarii prawnej.
Artur specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem nieruchomości i procesem inwestycyjno – budowlanym. Uczestniczył w licznych procesach due diligence oraz transakcjach nieruchomościowych związanych między innymi z tworzeniem i negocjowaniem umów sprzedaży oraz najmu obiektów biurowych, handlowych i magazynowych. Doradzał również polskim, jak również zagranicznym klientom w wielu projektach polegających na budowie i komercjalizacji obiektów magazynowych w oparciu o wspólne przedsięwzięcie (JV). Prowadził bieżącą obsługę prawną spółek zarządzających siecią obiektów komercyjnych.
Doradzał również i reprezentował klientów w wielu postepowaniach administracyjnych i sądowo-administracyjnych, w tym między innymi w zakresie planowania przestrzennego, realizacji procesu inwestycyjnego na nieruchomości, roszczeń reprywatyzacyjnych, wywłaszczeń i kwestii związanych
z ochroną środowiska.
Kamil Osiński jest adwokatem i liderem Zespołu Prawa Nieruchomość EY LAW. Specjalizuje się w prawie nieruchomości, w tym w szczególności w weryfikacji stanu prawnego nieruchomości, transakcjach nieruchomościowych a także umowach najmu powierzchni biurowych oraz handlowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz polskich oraz zagranicznych firm deweloperskich, funduszy inwestycyjnych oraz banków w zakresie nabywania oraz zbywania nieruchomości (handlowych, biurowych oraz mieszkaniowych), a także w zakresie przygotowywania i realizacji inwestycji deweloperskich.
Kamil jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Prawa i Administracji), Szkoły Głównej Handlowej (Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Deweloperów) a także ukończył Center For American Law Studies (Uniwersytet Warszawski / University of Florida) oraz Program on Negotiation and Leadership at Harvard Law School.
Sebastian Pabian kieruje praktyką rozwiązywania sporów w warszawskim biurze Baker McKenzie. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie na rzecz klientów dotyczącym rozstrzygania różnorodnych sporów sądowych i arbitrażowych. Specjalizuje się w sporach dotyczących instytucji finansowych, w szczególności ubezpieczeniowych (włączając postępowania grupowe), oraz w sporach regulacyjnych. Doradza również klientom i reprezentuje ich w sprawach spornych dotyczących inwestycji budowlanych, w szczególności jeżeli chodzi o kwestie związane z roszczeniami lub gwarancjami bankowymi i ubezpieczeniowymi. Ponadto doradza ubezpieczycielom w odniesieniu do różnorodnych aspektów ich działalności, włączając kwestie produktowe, regulacyjne oraz zagadnienia związane z ochroną praw konsumentów. Rankingi Chambers Europe i Legal 500 wymieniają go wśród wiodących prawników w Polsce.
Mikołaj Piaskowski kieruje praktyką prawa ochrony konkurencji i konsumentów w warszawskim biurze Baker McKenzie. Specjalizuje się w prawie antymonopolowym, prawie konsumenckim, kontroli koncentracji, a także w zakresie pomocy publicznej oraz prawie Unii Europejskiej. Reprezentuje klientów w licznych postępowaniach przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Sądem Apelacyjnym, Sądem Najwyższym oraz Komisją Europejską. Doradza klientom we wszelkich aspektach prawa ochrony konkurencji i konsumentów dotyczących prowadzonej przez nich działalności. Prowadzi liczne seminaria i warsztaty z zakresu prawa ochrony konkurencji i konsumentów. Mikołaj Piaskowski jest rekomendowany przez międzynarodowe rankingi Chambers Europe, Legal 500 oraz Global Competition Review jako jeden z czołowych ekspertów prawa konkurencji w Polsce.
Notariusz, delegat Krajowej Rady Notarialnej w Radzie Notariatów Unii Europejskiej (CNUE) – grupa Prawo Nieruchomości oraz w Europejskiej Sieci Notarialnej – The European Notarial Network (ENN), Rzecznik Prasowy Rady Izby Notarialnej w Warszawie oraz członek tej Rady, autorka/współautorka publikacji książkowych Wydawnictwa CH Beck z dziedziny prawa handlowego i cywilnego oraz publikacji prawniczych dla przedsiębiorców w prasie branżowej (Rzeczpospolita, Gazeta Prawna), doświadczony szkoleniowiec z zakresu prawa nieruchomości, prawa handlowego oraz cywilnego.
Radca prawny. Prowadzi własną kancelarię specjalizującą się w prawie nieruchomości oraz prawie budowlanym ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji deweloperskich. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w doradztwie różnego rodzaju transakcji nieruchomościowych i deweloperskich. Współautorka komentarza do ustawy deweloperskiej.
Michał Matera jest adwokatem i partnerem kierującym praktyką nieruchomości kancelarii Allen & Overy, A. Pędzich sp. k. Specjalizuje się w transakcjach na rynku nieruchomości komercyjnych, w tym połączeniach i przejęciach, sprzedaży i leasingu zwrotnego, wspólnych przedsięwzięciach oraz zarządzaniu aktywami. Michał jest ekspertem w dziedzinie nieruchomościowych aspektów projektów z zakresu finansowania, restrukturyzacji i upadłości. Michał Matera jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, członkiem Urban Land Institute oraz Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (Royal Institution of Chartered Surveyors).
Adwokat. Senior Associate w SMM Legal Maciak Mataczyński Adwokaci Sp. k..
Doktor nauk prawnych, wykładowca akademicki. Koordynator kierunku Prawo na Wydziale Psychologii i Prawa Uniwersytetu SWPS w Poznaniu.
Specjalizuje się w ochronie danych osobowych. Posiada doświadczenie we wdrażaniu systemu ochrony danych osobowych w podmiotach prywatnych i publicznych. Pomaga klientom w dostosowaniu ich działalności do spełniania nowych obowiązków z zakresu ochrony danych osobowych wynikających z unijnego Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych.
Naukowo zajmuje się prawem międzynarodowym publicznym, prawem ochrony danych osobowych, międzynarodowym prawem humanitarnym konfliktów zbrojnych oraz filozofią prawa międzynarodowego.
Realizuje projekty naukowe finansowane przez Narodowe Centrum Nauki oraz Komisję Europejską, często współpracuje z zagranicznymi ośrodkami naukowymi. Laureat Stypendium Funduszu im. Rodziny Kulczyków oraz Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2017 r. otrzymał nagrodę specjalną w konkursie Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2017 organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i Wolters Kluwer Polska, którego celem jest wyłonienie młodych prawników, wyróżniających się w pracy zawodowej i postawą społeczną.
Katarzyna Lubaś pełni funkcję Marketing i New Business Coordinator dla Grupy Rynku Nieruchomości EY. Jest odpowiedzialna za działania z zakresu koordynacji rozwoju biznesu, marketingu i PR, relacji z klientami oraz badania rynkowe. Posiada ponad 13 letnie doświadczenie w doradztwie dla rynku nieruchomości przede wszystkim mieszkaniowych.
Małgorzata Kosińska pełni funkcję Prezesa organizacji REIT Polska zrzeszającej firmy i specjalistów z zakresu nieruchomości.
Misją oraz podstawowym zadaniem Stowarzyszenia jest inicjowanie i wspieranie – przy wykorzystaniu w jak najlepszej wierze wiedzy i doświadczenia jego członków– wszelkich działań prowadzących do stworzenia ram prawnych dla podmiotów działających w formule REIT, a także popularyzacji tego typu rozwiązań wśród polskich obywateli i instytucji.
Obecnie prowadzi również pracę jako niezależny konsultant dla czołowych firm związanych z rynkiem nieruchomości. Swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywała na stanowiskach zarządczych, w branży nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, w międzynarodowych oraz polskich firmach, do których należą Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” S.A Pirelli Pekao Real Estate, BPH TFI, BZWBK, DTC, Knight Frank, PwC. W firmach tych pełniła różne funkcje managerskie , w tym m.in. funkcję Prezesa Zarządu. W trakcie dotychczasowej kariery zawodowej uczestniczyła w wielu różnych projektach dotyczących nieruchomości komercyjnych oraz w prowadzeniu inwestycji na rynku mieszkaniowym. Prowadziła projekty w których odpowiedzialna była za porządkowanie wybranych aktywów i ich restrukturyzację, procesy inwestycyjne oraz due dilligence. Jest absolwentką Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych SGH i Sheffield Hallam University.
Michał Thedy, wspólnik zarządzający w firmie doradztwa podatkowego Thedy & Partners. Absolwent Wydziału Prawa i Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Licencjonowany doradca podatkowy (nr wpisu: 09379). W latach 1996-2015 pracował kolejno w działach doradztwa podatkowego w firmach Arthur Andersen oraz Ernst & Young. Specjalizuje się w doradztwie dla rynku nieruchomości oraz doradztwie transakcyjnym. Współautor książki „Opodatkowanie rynku nieruchomości” oraz licznych artykułów i opinii prasowych z zakresu prawa podatkowego.
Agata Demuth jest partnerem odpowiedzialnym za praktykę nieruchomości w warszawskim biurze kancelarii Schoenherr. Specjalizuje się w opracowywaniu struktur i negocjowaniu transakcji nabywania i zbywania nieruchomości oraz realizacji i finansowania projektów inwestycyjnych. Zajmuje się także negocjowaniem umów najmu i leasingu nieruchomości oraz doradztwem przy ustalaniu zasad zarządzania nieruchomościami. Jest specjalistą w zakresie restrukturyzacji międzynarodowych grup kapitałowych działających na rynku nieruchomości oraz fuzji i przejęć na tym rynku. Agata ma ponad 20-letnie doświadczenie we współpracy z polskimi i zagranicznymi inwestorami i deweloperami komercyjnymi i mieszkaniowymi oraz podmiotami z sektora usług finansowych.
Radca prawny Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Przez siedem lat pracował w spółkach deweloperskich, a także współpracował z kancelariami świadczącymi usługi z zakresu szeroko rozumianego rynku nieruchomości. W ramach pracy w Polskim Związku Firm Deweloperskich czynnie uczestniczy w pracach legislacyjnych planowania przestrzennego, czy szeroko rozumianego procesu inwestycyjno-budowlanego. Jest autorem licznych analiz, opinii prawnych i komentarzy prasowych dotyczących problematyki prawa nieruchomości, w szczególności z zakresu użytkowania wieczystego i prawa budowlanego.
Katarzyna Kowalska-Paliszewska jest absolwentką kierunku prawo, ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie odbyła aplikację notarialną w Izbie Notarialnej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w stołecznej kancelarii notarialnej od 2011 roku. W 2013 roku, po złożeniu egzaminu zawodowego, uzyskała status zastępcy notarialnego. Notariusz od 2015 roku, prowadzi kancelarię notarialną w Warszawie.
Radca prawny. Kieruje działem prawnym w międzynarodowej firmie deweloperskiej Asbud Group. Posiada ponad 17 – letnią praktykę w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych. Swoje doświadczenie w branży nieruchomości zdobywała doradzając spółkom Skarbu Państwa z sektora energetycznego oraz międzynarodowym firmom z rynku nieruchomości komercyjnych i hotelowych. Aktualnie zajmuje się w Asbud Group kompleksowym doradztwem prawnym w zakresie realizacji projektów mieszkaniowych wielorodzinnych i biurowych.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Od prawie 15 lat związana z obsługą projektów nieruchomościowych mieszkaniowych (deweloperskich), komercyjnych oraz indywidualnych. Zajmuje się także bieżącą obsługą prawną spółek, w tym negocjowaniem i obsługą umów kredytowych, umów najmu oraz wszelkich innych umów związanych z prowadzeniem procesu inwestycyjnego i zarządzaniem nieruchomościami. Posiada doświadczenie zarówno w pracy w kancelarii, jak i w samodzielnym świadczeniu usług doradztwa prawnego na rzecz podmiotów gospodarczych związanych przede wszystkim z rynkiem deweloperskim.
Ekspertami drugiej edycji Forum Prawa Nieruchomości FLEX byli:
Wojciech Koczara jest radcą prawnym i partnerem kierującym Departamentem Nieruchomości i Budownictwa w CMS Polsce.
Wojciech specjalizuje się w prawie obrotu nieruchomościami. Od 1999 r. doradza inwestorom krajowym i międzynarodowym w transakcjach nabywania, sprzedaży oraz wynajmu nieruchomości komercyjnych oraz przy realizacji projektów deweloperskich. Doradzał przy wielu realizowanych w Polsce poważnych transakcjach dotyczących nieruchomości oraz transakcjach korporacyjnych
i finansowych, w tym przy kupnie i sprzedaży budynków biurowych, hoteli i centrów handlowych oraz przy realizacji przedsięwzięć dotyczących centrów logistycznych.
Jest autorem wielu publikacji z zakresu prawa nieruchomości.
Jolanta Bubel aktualnie rozwija sieć nowoczesnych, prywatnych domów studenta w kluczowych Polskich miastach. Student Depot jest pierwszym sieciowym operatorem domów studenckich (PBSA) w Polsce i zarządza aktualnie ofertą 2048 łóżek w Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Wrocławiu i w Warszawie W przygotowaniu jest kolejne 364 łożka w Gdańsku, które będą dostępne już od września 2020.
W latach 2002-2016 Jolanta Bubel pełniła rolę Dyrektora Operacyjnego w Learning Systems Group, które jest liderem rynku szkoleń językowych prowadzonych w ponad 35 oddziałach firmy na terenie kraju, a także online. W latach 1998-2001 Jolanta Bubel odpowiadała za sprzedaż i obsługę klienta w EF Education, które prowadzi szkolenia językowe oraz wymiany międzynarodowe w ramach programów Au Pair, Academic Year Abroad i innych.
Jolanta Bubel ukończyła Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz zdobyła tytuł EMBA na University of Quebec at Montreal w Kanadzie.
Grzegorz posiada ponad 20 lat doświadczenia na rynku nieruchomości. Od 2011 roku kieruje Działem Wycen Nieruchomości w Knight Frank Polska. W 2018 roku został także Dyrektorem ds. Wycen Nieruchomości i Doradztwa na region CEE. Zanim dołączył do Knight Frank pracował w bankach oraz firmach doradczych w Polsce, jak również w Czechach i na Słowacji. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych na Sheffield Hallam University (opracowywanie wycen i zarządzanie nieruchomościami). Posiada licencję rzeczoznawcy majątkowego. Jest członkiem Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (RICS). Uzyskał ponadto tytuł MBA w ramach wspólnego programu studiów Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu i National Louis University. Posiada certyfikat CIS HypZert (MLV), REV, który zdobył jako jeden z pierwszych Polaków. Pozwala on sporządzać wyceny dla niemieckich banków finansujących nieruchomości w Polsce.
Agata Demuth jest partnerem odpowiedzialnym za praktykę nieruchomości w warszawskim biurze kancelarii Schoenherr. Specjalizuje się w opracowywaniu struktur i negocjowaniu transakcji nabywania i zbywania nieruchomości oraz realizacji i finansowania projektów inwestycyjnych. Zajmuje się także negocjowaniem umów najmu i leasingu nieruchomości oraz doradztwem przy ustalaniu zasad zarządzania nieruchomościami. Jest specjalistą w zakresie restrukturyzacji międzynarodowych grup kapitałowych działających na rynku nieruchomości oraz fuzji i przejęć na tym rynku. Agata ma ponad 20-letnie doświadczenie we współpracy z polskimi i zagranicznymi inwestorami i deweloperami komercyjnymi i mieszkaniowymi oraz podmiotami z sektora usług finansowych.
Radca prawny Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Przez siedem lat pracował w spółkach deweloperskich, a także współpracował z kancelariami świadczącymi usługi z zakresu szeroko rozumianego rynku nieruchomości. W ramach pracy w Polskim Związku Firm Deweloperskich czynnie uczestniczy w pracach legislacyjnych planowania przestrzennego, czy szeroko rozumianego procesu inwestycyjno-budowlanego. Jest autorem licznych analiz, opinii prawnych i komentarzy prasowych dotyczących problematyki prawa nieruchomości, w szczególności z zakresu użytkowania wieczystego i prawa budowlanego.
Rafał Giersz jest architektem z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym. Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej. Pracował jako architekt nie tylko w Polsce, ale i w Wielkiej Brytanii. Rozpoczął pracę w Chapman Taylor w 2006 r. w Londynie a w 2007 dołączył do zespołu Chapman Taylor w Warszawie. W 2018 r. został awansowany na stanowisko Associate Director. Pracował nad wszystkimi głównymi projektami nieruchomości handlowych w biurze, wykorzystując swoją doskonałą wiedzę w tej dziedzinie. Aktywnie wspierał rozwój działalności Chapman Taylor w sektorze nieruchomości handlowych i rozrywki oraz relacje z kluczowymi klientami. Jest zaangażowany w działalność Polskiej Rady Centrów Handlowych.
Dyrektor w Dziale Wycen JLL Polska. Współpracuje z największymi polskimi i międzynarodowymi spółkami w zakresie konsultingu i wycen nieruchomości komercyjnych oraz projektów deweloperskich. Obszar jego działania obejmuje Polskę i pozostałe rynki CEE.
Krzysztof koordynuje i zarządza projektami o znaczącej skali. Brał bezpośredni udział w realizacji wycen dla potrzeb nabycia oraz wybudowania największych biurowców, centrów handlowych i parków magazynowych w Polsce. Ściśle współpracuje z sektorem bankowym w Polsce i Niemczech.
Krzysztof również współpracuje z takimi instytucjami jak RICS czy niemieckie vdp / HypZert w ramach projektów rozwojowo-edukacyjnych.
Aleksandra Kaczmarek jest radcą prawnym wpisanym na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie i Associate w Greenberg Traurig Grzesiak. Aleksandra specjalizuje się w prawie nieruchomości i prawie spółek.
Obszar działalności Aleksandry Kaczmarek obejmuje w szczególności zagadnienia związane z: analizą stanu prawnego i faktycznego nieruchomości, użytkowaniem wieczystym, postępowaniami wieczystoksięgowymi i administracyjnymi, decyzjami administracyjnymi wydanymi w toku procesu inwestycyjnego, roszczeniami reprywatyzacyjnymi, inwestycjami infrastrukturalnymi, planowaniem przestrzennym, jak również umowami najmu powierzchni biurowych, magazynowych i komercyjnych.
Posiada doświadczenie w zakresie obsługi podmiotów polskich i zagranicznych, które wspierała w realizacji transakcji przeniesienia praw do nieruchomości, projektów budowlanych i nieruchomościowych oraz projektów inwestycyjnych. Aleksandra Kaczmarek zajmuje się świadczeniem usług prawnych związanych z bieżącym funkcjonowaniem spółek, jak również doradza klientom przy transakcjach fuzji i przejęć spółek.
Małgorzata Kosińska pełni funkcję Prezesa organizacji REIT Polska zrzeszającej firmy i specjalistów z zakresu nieruchomości.
Misją oraz podstawowym zadaniem Stowarzyszenia jest inicjowanie i wspieranie – przy wykorzystaniu w jak najlepszej wierze wiedzy i doświadczenia jego członków– wszelkich działań prowadzących do stworzenia ram prawnych dla podmiotów działających w formule REIT, a także popularyzacji tego typu rozwiązań wśród polskich obywateli i instytucji.
Obecnie prowadzi również pracę jako niezależny konsultant dla czołowych firm związanych z rynkiem nieruchomości. Swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywała na stanowiskach zarządczych, w branży nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, w międzynarodowych oraz polskich firmach, do których należą Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” S.A Pirelli Pekao Real Estate, BPH TFI, BZWBK, DTC, Knight Frank, PwC. W firmach tych pełniła różne funkcje managerskie , w tym m.in. funkcję Prezesa Zarządu. W trakcie dotychczasowej kariery zawodowej uczestniczyła w wielu różnych projektach dotyczących nieruchomości komercyjnych oraz w prowadzeniu inwestycji na rynku mieszkaniowym. Prowadziła projekty w których odpowiedzialna była za porządkowanie wybranych aktywów i ich restrukturyzację, procesy inwestycyjne oraz due dilligence. Jest absolwentką Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych SGH i Sheffield Hallam University.
Katarzyna Kowalska-Paliszewska jest absolwentką kierunku prawo, ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie odbyła aplikację notarialną w Izbie Notarialnej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w stołecznej kancelarii notarialnej od 2011 roku. W 2013 roku, po złożeniu egzaminu zawodowego, uzyskała status zastępcy notarialnego. Notariusz od 2015 roku, prowadzi kancelarię notarialną w Warszawie.
Doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kieruje zespołem prawa administracyjnego SMM Legal.
Specjalizuje się w prawie publicznym, w tym w szczególności w problematyce administracyjnoprawnych aspektów procesów inwestycyjno-budowlanych, w prawie ochrony środowiska oraz regulacjach związanych z gospodarką nieruchomościami.
Trener realizujący szkolenia z zakresu prawa i postępowania administracyjnego dla podmiotów z sektora publicznego.
Przemysław Kucharski jest adwokatem i partnerem zarządzającym kancelarii Kucharski & Partners. Specjalizuje się w prawie nieruchomości, prawie budowlanym oraz doradztwie transakcyjnym. Oprócz znajomości kwestii prawnych, jest specjalistą w zakresie prawa podatkowego. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w doradztwie przy różnego rodzaju transakcjach nieruchomościowych, finansowych oraz transakcjach nabycia i sprzedaży spółek, w tym w szczególności obejmujących: nabycia gruntów, zagospodarowanie terenów na cele magazynowe, handlowe, biurowe oraz mieszkaniowe, strukturyzację korporacyjną transakcji, restrukturyzację, finansowanie projektów, umowy najmu powierzchni biurowych, handlowych i magazynowych.
Paweł Kuglarz jest radcą prawnym w Krakowie, członkiem zarządu Fundacji na Rzecz Kredytu Hipotecznego oraz kierownikiem Szkoły Prawa Austriackiego na Wydziale Prawa UJ. Był współautorem ustawy deweloperskiej oraz członkiem zespołu ekspertów, który przygotował nowe prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne. Kuglarz specjalizuje się w prawie nieruchomości, budowlanym, hipotece oraz rozwiązywaniu sporów. Jest autorem m.in komentarzy Ustawa o księgach wieczystych i hipotece , upadłości deweloperskiej, upadłości konsumenckiej.
Radca prawny. Kieruje działem prawnym w międzynarodowej firmie deweloperskiej Asbud Group. Posiada ponad 17-letnią praktykę w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych. Swoje doświadczenie w branży nieruchomości zdobywała doradzając spółkom Skarbu Państwa z sektora energetycznego oraz międzynarodowym firmom z rynku nieruchomości komercyjnych i hotelowych. Aktualnie zajmuje się w Asbud Group kompleksowym doradztwem prawnym w zakresie realizacji projektów mieszkaniowych wielorodzinnych i biurowych.
Adwokat. Senior Associate w SMM Legal Maciak Mataczyński Adwokaci Sp. k..
Doktor nauk prawnych, wykładowca akademicki. Koordynator kierunku Prawo na Wydziale Psychologii i Prawa Uniwersytetu SWPS w Poznaniu.
Specjalizuje się w ochronie danych osobowych. Posiada doświadczenie we wdrażaniu systemu ochrony danych osobowych w podmiotach prywatnych i publicznych. Pomaga klientom w dostosowaniu ich działalności do spełniania nowych obowiązków z zakresu ochrony danych osobowych wynikających z unijnego Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych.
Naukowo zajmuje się prawem międzynarodowym publicznym, prawem ochrony danych osobowych, międzynarodowym prawem humanitarnym konfliktów zbrojnych oraz filozofią prawa międzynarodowego.
Realizuje projekty naukowe finansowane przez Narodowe Centrum Nauki oraz Komisję Europejską, często współpracuje z zagranicznymi ośrodkami naukowymi. Laureat Stypendium Funduszu im. Rodziny Kulczyków oraz Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2017 r. otrzymał nagrodę specjalną w konkursie Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2017 organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i Wolters Kluwer Polska, którego celem jest wyłonienie młodych prawników, wyróżniających się w pracy zawodowej i postawą społeczną.
Artur jest radcą prawnym i Partnerem w Zespole Nieruchomości kancelarii Deloitte Legal. Do Deloitte Legal dołączył w 2014 roku. Wcześniej przez kilka lat pracował w renomowanej warszawskiej kancelarii prawnej.
Artur specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem nieruchomości i procesem inwestycyjno – budowlanym. Uczestniczył w licznych procesach due diligence oraz transakcjach nieruchomościowych związanych między innymi z tworzeniem i negocjowaniem umów sprzedaży oraz najmu obiektów biurowych, handlowych i magazynowych. Doradzał również polskim, jak również zagranicznym klientom w wielu projektach polegających na budowie i komercjalizacji obiektów magazynowych w oparciu o wspólne przedsięwzięcie (JV). Prowadził bieżącą obsługę prawną spółek zarządzających siecią obiektów komercyjnych.
Doradzał również i reprezentował klientów w wielu postepowaniach administracyjnych i sądowo-administracyjnych, w tym między innymi w zakresie planowania przestrzennego, realizacji procesu inwestycyjnego na nieruchomości, roszczeń reprywatyzacyjnych, wywłaszczeń i kwestii związanych
z ochroną środowiska.
Katarzyna Lubaś pełni funkcję Marketing i New Business Coordinator dla Grupy Rynku Nieruchomości EY. Jest odpowiedzialna za działania z zakresu koordynacji rozwoju biznesu, marketingu i PR, relacji z klientami oraz badania rynkowe. Posiada ponad 13-letnie doświadczenie w doradztwie dla rynku nieruchomości przede wszystkim mieszkaniowych.
Ma ponad 19 lat doświadczenia w bankowości – ze szczególnym naciskiem na nieruchomości komercyjne i finanse korporacyjne. Karierę rozpoczynał w roku 2000 w BRE Banku (obecnym mBanku), w oddziale warszawskim, gdzie był odpowiedzialny za dużych klientów korporacyjnych. W 2002 przeniósł się do Nordea banku, gdzie w departamencie Nordic Corporate Banking zajmował się wszystkimi aspektami bankowości komercyjnej dla inwestujących w Polsce klientów z Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii, w tym finansowaniem nieruchomości. W 2007 dołączył do zespołu Aareal Banku, gdzie od ponad 10 lat jest odpowiedzialny za strukturyzację oraz komercyjne kredyty hipoteczne dla dużych polskich i międzynarodowych klientów. W marcu 2018 opuścił Aareal Bank i dołączył do CBRE jako szef działu Debt & Structure Finance, jednak wrócił do Aareal Banku w roli general managera na Polskę.
Michał Matera jest adwokatem i partnerem kierującym praktyką nieruchomości kancelarii Allen & Overy, A. Pędzich sp. k. Specjalizuje się w transakcjach na rynku nieruchomości komercyjnych, w tym połączeniach i przejęciach, sprzedaży i leasingu zwrotnego, wspólnych przedsięwzięciach oraz zarządzaniu aktywami. Michał jest ekspertem w dziedzinie nieruchomościowych aspektów projektów z zakresu finansowania, restrukturyzacji i upadłości. Michał Matera jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, członkiem Urban Land Institute oraz Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (Royal Institution of Chartered Surveyors).
Maximilian Mendel kieruje Zespołem Inwestycji Mieszkaniowych JLL, koncentrując się na doradztwie transakcyjnym w sektorze instytucjonalnego najmu mieszkań i prywatnych akademików.
Prelegent wielu międzynarodowych konferencji związanych z nieruchomościami oraz autor wielu publikacji i opracowań z dziedziny nieruchomości i planowania przestrzennego. Karierę zawodową zaczynał w Banku Przemysłowo-Handlowym w Warszawie.
W latach 2006-2018 związany był z firmą doradczą REAS, która z dniem 1 grudnia 2018 r. stała się częścią JLL. W tym czasie był liderem wielu projektów badawczych i konsultingowych, nie tylko w Polsce, ale także na rynkach mieszkaniowych w całym regionie, w tym, Czechach, Rumunii i Bułgarii oraz na Słowacji i Ukrainie.
Jest członkiem Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (RICS), Urban Land Institute (ULI) oraz Polskiego Stowarzyszenia Doradców Rynku Nieruchomości (PSDRN)
Absolwent Politechniki Gdańskiej (Architektura, Inżynieria, Urbanistyka), studiów podyplomowych w zakresie Innowacji, Strategii i Zarządzania na uczelni EML w Lyonie oraz Instytutu Nauk Politycznych w Paryżu (Sciences PO) w zakresie Finansów, Strategii i Przywództwa. Biegle posługuje się językiem francuskim, angielskim, włoskim i rosyjskim. Zawodową karierę rozpoczął w 1999 r. w firmie COPLAN Polska (1999-2009), gdzie stopniowo awansował od pozycji kierownika zarządzającego projektem poprzez stanowiska dyrektorskie aż po szczebel wiceprezesa i prezesa firmy. Od 2009 r. do sierpnia 2017 r. związany był z firmą BOUYGUES IMMOBILIER Polska. Pełnił tam funkcje Dyrektora Technicznego, Dyrektora ds. Budownictwa Mieszkaniowego oraz dyrektora warszawskiego i poznańskiego oddziału BI. Od września 2017 roku Prezes Zarządu spółki deweloperskiej Eiffage Immobilier Polska.
Językoznawczyni, dydaktyczka, artystka. Mówczyni i trenerka wystąpień publicznych. Współprowadzi Biuro Mówców Spice. Wystąpiła m. in. na TEDxWroclaw, TEDxPolitechnikaWroclawska, Creative Mornings, Women@Google, Fuckup Nights i w Sejmie RP. Przez niemal dekadę wykładała w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz tłumaczyła dla polskiej edycji magazynu Harvard Business Review. Trenerka głosu, która założyła Wrocławską Szkołę Śpiewu. Jest twórczynią konceptu, autorką tekstów, kompozytorką i wokalistką w projekcie multiartystycznym SHE-la oraz konsultantką artystyczną w Cloud Theater.
Kamil Osiński jest adwokatem i liderem Zespołu Prawa Nieruchomość EY LAW. Specjalizuje się w prawie nieruchomości, w tym w szczególności w weryfikacji stanu prawnego nieruchomości, transakcjach nieruchomościowych a także umowach najmu powierzchni biurowych oraz handlowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz polskich oraz zagranicznych firm deweloperskich, funduszy inwestycyjnych oraz banków w zakresie nabywania oraz zbywania nieruchomości (handlowych, biurowych oraz mieszkaniowych), a także w zakresie przygotowywania i realizacji inwestycji deweloperskich.
Kamil jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Prawa i Administracji), Szkoły Głównej Handlowej (Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Deweloperów) a także ukończył Center For American Law Studies (Uniwersytet Warszawski / University of Florida) oraz Program on Negotiation and Leadership at Harvard Law School.
Sebastian Pabian kieruje praktyką rozwiązywania sporów w warszawskim biurze Baker McKenzie. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie na rzecz klientów dotyczącym rozstrzygania różnorodnych sporów sądowych i arbitrażowych. Specjalizuje się w sporach dotyczących instytucji finansowych, w szczególności ubezpieczeniowych (włączając postępowania grupowe), oraz w sporach regulacyjnych. Doradza również klientom i reprezentuje ich w sprawach spornych dotyczących inwestycji budowlanych, w szczególności jeżeli chodzi o kwestie związane z roszczeniami lub gwarancjami bankowymi i ubezpieczeniowymi. Ponadto doradza ubezpieczycielom w odniesieniu do różnorodnych aspektów ich działalności, włączając kwestie produktowe, regulacyjne oraz zagadnienia związane z ochroną praw konsumentów. Rankingi Chambers Europe i Legal 500 wymieniają go wśród wiodących prawników w Polsce.
Mikołaj Piaskowski kieruje praktyką prawa ochrony konkurencji i konsumentów w warszawskim biurze Baker McKenzie. Specjalizuje się w prawie antymonopolowym, prawie konsumenckim, kontroli koncentracji, a także w zakresie pomocy publicznej oraz prawie Unii Europejskiej. Reprezentuje klientów w licznych postępowaniach przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Sądem Apelacyjnym, Sądem Najwyższym oraz Komisją Europejską. Doradza klientom we wszelkich aspektach prawa ochrony konkurencji i konsumentów dotyczących prowadzonej przez nich działalności. Prowadzi liczne seminaria i warsztaty z zakresu prawa ochrony konkurencji i konsumentów. Mikołaj Piaskowski jest rekomendowany przez międzynarodowe rankingi Chambers Europe, Legal 500 oraz Global Competition Review jako jeden z czołowych ekspertów prawa konkurencji w Polsce.
Z rynkiem nieruchomości związany od 1992 roku. Jest doświadczonym konsultantem i operacyjnym menedżerem odpowiedzialnym za kompleksowe zarządzanie przygotowaniem, komunikacją i komercjalizacją projektów deweloperskich, w szczególności projektów mieszkaniowych. Działał jako pośrednik, menedżer odpowiedzialny za marketing i działania PR, budował i kierował dużymi zespołami sprzedażowymi oraz pracował jako analityk rynku i konsultant na terenie całej Polski. Świadczył usługi dla spółek związanych z międzynarodowymi funduszami inwestycyjnymi private equity oraz zarządzał jako Dyrektor Sprzedaży i Marketingu procesami komunikacji marketingowej i sprzedaży w giełdowych spółkach deweloperskich. Specjalizuje się w tworzeniu kompleksowych strategii rynkowych dla klientów sektora nieruchomości i zarządzaniu ryzykami w procesie deweloperskim. Członek RICS. W latach 2016 – 2017 Associate Director w strukturach CBRE Polska. W ramach działów Land & Advisory i Capital Markets Investment Properties zajmował się usługami dla firm deweloperskich oraz dla funduszy inwestycyjnych poszukujących projektów inwestycyjnych w obszarze Private Rented Sector (PRS). Od 2018 roku jako Partner w grupie Fortech-Consulting odpowiadał za projekty segmentu condo i aparthotelowe. Od 2019 roku pełni obowiązki Dyrektora Biura Sprzedaży i Marketingu Polnord S.A. oraz Senior Experta w Biurze Strategii i Rozwoju odpowiadając za bieżące procesy sprzedażowe, przygotowanie nowych projektów inwestycyjnych oraz wsparcie w budowaniu długofalowej strategii spółki.
Odpowiedzialny za inwestycje grupy Marvipol w projekty magazynowe
Doświadczony menedżer z 25-letnim stażem, zajmujący wysokie stanowiska zarządcze w czołowych spółkach z rynku nieruchomości mieszkaniowych oraz komercyjnych. Pełnił m.in. funkcje Członka Zarządu spółek z grupy Icon Real Estate w Polsce i Finlandii, Dyrektora Zarządzającego Segmentu Deweloperskiego w Grupie Marvipol, Prezesa Zarządu Polnord S.A., Dyrektora Generalnego na Polskę i Kraje Bałtyckie Avestus Real Estate – odpowiedzialnego m.in. za rozwój projektu Hala Koszyki, a także Dyrektora Działu Rozwoju ECE Projektmanagement Polska. Ostatnio, oprócz nadzoru nad projektami magazynowymi grupy Marvipol, uczestniczył w restrukturyzacji i rozwoju czołowego dewelopera mieszkaniowego w Rumunii.
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego – kierunków: Filozofia, Business i Marketing, a także Warsaw Illinois Executive MBA.
Notariusz, delegat Krajowej Rady Notarialnej w Radzie Notariatów Unii Europejskiej (CNUE) – grupa Prawo Nieruchomości oraz w Europejskiej Sieci Notarialnej – The European Notarial Network (ENN), Rzecznik Prasowy Rady Izby Notarialnej w Warszawie oraz członek tej Rady, autorka/współautorka publikacji książkowych Wydawnictwa CH Beck z dziedziny prawa handlowego i cywilnego oraz publikacji prawniczych dla przedsiębiorców w prasie branżowej (Rzeczpospolita, Gazeta Prawna), doświadczony szkoleniowiec z zakresu prawa nieruchomości, prawa handlowego oraz cywilnego.
Od 4 lat zajmuje się kwestiami prawnymi w Polskim Związku Firm Deweloperskich – tworząc opinie prawne, komentarze dla mediów, liczne analizy (m.in. Ranking Miast
i Ranking Banków PZFD); przygotowuje stanowiska PZFD aktywnie uczestnicząc
w procesach legislacyjnych. Z ramienia PZFD bierze czynny udział w pracach europejskiej federacji Build Europe reprezentującej ponad 30 000 tys. deweloperów zrzeszonych w 11 organizacjach krajowych. Autor pierwszej wersji wydanych przez PZFD: Podstawowych informacji dla klientów przed inwestycją condo- bądź aparthotelową. Obecnie w Związku pracuje nad propozycjami standardów dla branży deweloperów condo-
i aparthotelowych.
Radca prawny. Prowadzi własną kancelarię specjalizującą się w prawie nieruchomości oraz prawie budowlanym ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji deweloperskich. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w doradztwie różnego rodzaju transakcji nieruchomościowych i deweloperskich. Współautorka komentarza do ustawy deweloperskiej.
Michał Thedy, wspólnik zarządzający w firmie doradztwa podatkowego Thedy & Partners. Absolwent Wydziału Prawa i Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Licencjonowany doradca podatkowy (nr wpisu: 09379). W latach 1996-2015 pracował kolejno w działach doradztwa podatkowego w firmach Arthur Andersen oraz Ernst & Young. Specjalizuje się w doradztwie dla rynku nieruchomości oraz doradztwie transakcyjnym. Współautor książki „Opodatkowanie rynku nieruchomości” oraz licznych artykułów i opinii prasowych z zakresu prawa podatkowego.
Jest wykształconym w Niemczech i Francji adwokatem (Rechtsanwältin), uprawnionym do wykonywania zawodu zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.
Specjalizuje się w prawie nieruchomości, transakcjach i restrukturyzacjach. Jej doświadczenie obejmuje w szczególności kompleksowe doradztwo w ramach transakcji nieruchomościowych, obsługę przedsięwzięć deweloperskich, strukturyzację i negocjację inwestycji hotelowych, obsługę banków i funduszy nieruchomościowych.
Biegle włada językiem niemieckim, angielskim i francuskim, od wielu lat współpracuje ze Szkołą Prawa Niemieckiego przy UW i Fundacją Helsińską.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Od prawie 15 lat związana z obsługą projektów nieruchomościowych mieszkaniowych (deweloperskich), komercyjnych oraz indywidualnych. Zajmuje się także bieżącą obsługą prawną spółek, w tym negocjowaniem i obsługą umów kredytowych, umów najmu oraz wszelkich innych umów związanych z prowadzeniem procesu inwestycyjnego i zarządzaniem nieruchomościami. Posiada doświadczenie zarówno w pracy w kancelarii, jak i w samodzielnym świadczeniu usług doradztwa prawnego na rzecz podmiotów gospodarczych związanych przede wszystkim z rynkiem deweloperskim.
Profesjonalista i inwestor w nieruchomościach z 20-letnim doświadczeniem. Manager i konsultant w zakresie inwestowania i deweloperki projektów mieszkaniowych i komercyjnych dla polskich i międzynarodowych inwesotrów. Deweloper i Inwestor we własnych projektach nieruchomościowych.
Absolwent Politechniki Warszawskiej (inżynier budownictwa lądowego), Uniwesytetu Warszawskiego (zarządzanie i marketing) oraz University of Illinois – MBA. Licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami i absolwent studiów z zakresu wyceny nieruchomości. Członek RICS i CCIM.
Hotel Radisson Collection znajduje się w stołecznym Śródmieściu, przy ulicy Grzybowskiej 24. Lokalizację na mapie Google można sprawdzić tutaj.
Najbliższe stacje i przystanki komunikacji miejskiej to:
Do stacji kolejowej Warszawa Centralna można dojść w 15 lub dojechać w 5 minut.
Rozkład jazdy pociągów dostępny jest tutaj.
Dojazd z Lotniska Chopina zajmuje około 20 minut. Rozkład lotów można znaleźć tutaj.
Dla uczestników Forum Prawa Nieruchomości FLEX stworzyliśmy sekcję indywidualnych spotkań Business in Progress.
Wiemy, że networking to dla Państwa jeden z najbardziej istotnych aspektów uczestnictwa w konferencjach branżowych – dlatego go Państwu ułatwiamy! Z pomocą opiekunów klienta można wybrać uczestników oraz ekspertów Forum i umówić się z nimi na spotkanie w specjalnie przygotowanej w tym celu sali.
Zapraszamy do kontaktu z Państwa opiekunem.
Konferencje organizowane przez Nowy Adres to doskonała okazja do nawiązania lub pielęgnowania kontaktów biznesowych. Obok mocnej merytoryki dajemy unikalną możliwość spotkania w jednym miejscu i w jednym czasie przedstawicieli wielu dziedzin, co sprawia, że czas spędzony na konferencji możesz wykorzystać tak, jak potrzebujesz.
Nasi prelegenci to praktycy rynku, dzięki temu wiedza przekazywana na wydarzeniu jest wiarygodna, aktualna i przydatna przy planowaniu Twoich kolejnych działań.
Przyjdź, posłuchaj, porozmawiaj!