biznesowi
0
Jesteś zalogowany jako: Adam Kowalski
Wróć

Kalifornia w Kielcach

22.09.2017

Kielecki Park Technologiczny przygotowuje się do budowy najnowocześniejszego w kraju inkubatora – California Inc. Będzie mieć ponad 14 tys. m kw. powierzchni, 6 kondygnacji, przestrzeń coworkingową oraz strefę sportowo-rekreacyjną

KPT był animatorem projektu Platformy Startowej TechnoparkBiznesHub, który w krótkim czasie pokazał, że przedsiębiorczych ludzi w Świętokrzyskim nie brakuje. Dlatego nowy budynek będzie w głównej mierze dedykowanym start-upom.

Światową stolicą technologii, unikatowym środowiskiem dla tworzenia innowacji jest słynna Dolina Krzemowa w amerykańskim stanie Kalifornia, stąd pomysł na nazwę nowego inkubatora, bo Park stawia dziś właśnie na start-upy i dalszy rozwój ekosystemu biznesowego – tłumaczy Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.

Budynek ma liczyć ponad 14 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, sześć kondygnacji oraz posiadać podziemny parking dla ponad 200 samochodów. Jak zapowiada inwestor, obiekt ma być „wielofunkcyjny, a także ekologiczny, wybudowany z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii z zakresu architektury, budownictwa oraz zarządzania nieruchomością”. Oprócz nowoczesnych powierzchni biurowych, znajdą się tam przestrzenie do nawiązywania biznesowych relacji – konferencyjna, coworkingowa i mentoringowa, a także zaplecze laboratoryjne i socjalne. Część budynku przeznaczona będzie dla funduszy inwestycyjnych działających w otoczeniu okołobiznesowym. Ostatnie piętro w całości stworzy strefę sportowo-rekreacyjną.

Budowa rozpocznie się pod koniec 2018 roku i potrwa dwa lata. Koszt inwestycji to blisko 60 mln zł. Będzie ona stanowić zaplecze dla budowy w Kielcach kampusu laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar. – Podjęliśmy już starania, aby projekt został uwzględniony w Kontrakcie Terytorialnym Województwa Świętokrzyskiego. Liczymy się z tym, że realizacja tak ambitnego przedsięwzięcia związanego z budową bazy laboratoryjno-badawczej GUM przyczyni się do powstawania nowych firm, z których większość stanowić będą start-upy technologiczne, co jest zgodne z koncepcją rozwoju KPT – tłumaczy dyrektor KPT.

Nie zapominamy też o tzw. części przemysłowej Parku. Uzbrajamy kolejne tereny inwestycyjne i sukcesywnie realizujemy założony przez nas cel, jakim jest stworzenie w tej części miasta wielofunkcyjnej dzielnicy biznesowej – zapowiada Mazurkiewicz.


Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]

aby dodać komentarz, wpisz swój adres e-mail

WPROWADŹ SWOJE DANE, ABY DODAĆ KOMENTARZ

lub

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Zobacz wcześniejsze komentarze

Wróć