biznesowi
0
Jesteś zalogowany jako: Adam Kowalski
Wróć

Jak rozbić bank (ziemi)

26.08.2019

Co dalej z cenami gruntów? Gdzie – i u kogo – szukać atrakcyjnych działek pod zabudowę? Jakie zmiany w prawie i podatkach gruntowych czekają nas w najbliższej przyszłości? To tylko kilka z pytań, na które odpowiedzi będzie można poznać podczas konferencji Forum Gruntów i Infrastruktury GRIN 2019, która odbędzie się 16 i 17 września w warszawskim hotelu InterContinental

W obliczu prosperity praktycznie we wszystkich sektorach polskiego rynku nieruchomości ziemia pozostaje dobrem o szczególnej wartości, pożądanym niemal przez wszystkich inwestorów. Nie jest ani dobrem odnawialnym, ani komplementarnym – jej braku nie da się skompensować jakimkolwiek substytutem. Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach ceny gruntów w najpopularniejszych lokalizacjach urosły o kilkadziesiąt procent, a w skrajnych przypadkach nawet się podwoiły. Co więcej, owych wzrostów cen ziemi nie będzie łatwo zatrzymać – zwiększenie podaży gruntów nie jest prostym zadaniem. Wprowadzane w ostatnich latach nowe przepisy, które miały uwolnić duże areały pod inwestycje póki co nie przynoszą spodziewanych efektów. Ale prawne próby zwiększenia podaży ziemi to nie jedyne zmiany, jakie miały miejsce na rynku – mniejsze lub większe modyfikacje przepisów miały miejsce również, jeśli chodzi o podatki czy prawa własnościowe. Dotrzymanie tempa tym wszystkim zmianom na tak rozgrzanym rynku nie jest łatwym zadaniem – właśnie dlatego firma Nowy Adres S.A. postanowiła powołać do życia nowy cykl konferencji pod szyldem „Forum Gruntów i Infrastruktury GRIN”. Uczestnicy tego bezprecedensowego wydarzenia będą mogli poznać alternatywne sposoby pozyskiwania nowych działek pod zabudowę, zaznajomić się z aktualnym stanem uwarunkowań prawnych i podatkowych dotyczących obrotu gruntami i przede wszystkim spróbują znaleźć odpowiedź na nurtujące wszystkich pytanie – czy ten ekspresowy wzrost cen można jakoś powstrzymać?

Nowy Adres S.A. to doświadczony organizator konferencji o tematyce nieruchomościowej w Polsce, mający w swoim portfolio tak uznane cykle jak „Forum Rynku Nieruchomości”, „Polski Rynek Mieszkaniowy” czy „Biurowce w Polsce”. Do wzięcia udziału w konferencji w charakterze prelegentów i panelistów zaproszono najbardziej uznanych ekspertów, reprezentujących wszystkie zaangażowane środowiska – m.in. sektor publiczny, deweloperów i inwestorów, prawników i doradców podatkowych oraz organizacje pozarządowe. Taki dobór uczestników gwarantuje konkretne dyskusje i realne propozycje rozwiązania realnych problemów. Bo tych – jeśli chodzi o kwestie gruntów i infrastruktury w Polsce – nie brakuje.

Konferencję Forum Gruntów i Infrastruktury GRIN 2019 patronatem objęli m.in. Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Prezydent Miasta Gdyni, Prezydent Miasta Poznania, Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Burmistrz Wołomina i in.

Więcej informacji o konferencji: https://www.biznesowi.pl/konferencje/grin/


Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]

aby dodać komentarz, wpisz swój adres e-mail

WPROWADŹ SWOJE DANE, ABY DODAĆ KOMENTARZ

lub

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Zobacz wcześniejsze komentarze

Wróć