biznesowi
0
Jesteś zalogowany jako: Adam Kowalski
PL EN
Wróć

FAIN 2, czyli co po roku słychać w condo

26.08.2019

Czy polskie Pomorze ma szanse stać się drugim Lazurowym Wybrzeżem pod względem dostępności miejsc noclegowych? Czy może jednak nasz rynek condo- i aparthoteli rozwija się zbyt szybko jak na jego ograniczony potencjał? Odpowiedzi na te pytania poszukają uczestnicy drugiej edycji Forum Apartamentów Inwestycyjnych FAIN, która odbędzie się 16 i 17 września w hotelu InterContinental w Warszawie

Stopy procentowe stoją, patrząc na rajd złota na nowojorskiej giełdzie – na skupowanie kruszcu chyba trochę za późno, co zatem robić z rezerwami gotówki? Z raportów rynkowych wynika, że Polacy odpowiedzi na to pytanie nadal szukają w nieruchomościach. Z tym tylko, że coraz częściej kupują nie „zwyczajne“ mieszkania na wynajem (którymi potem trzeba zarządzać, nadzorować, remontować itp.) tylko jednostki typu condo. Skoro klienci kupują, deweloperzy budują. Tym chętniej, że w dobie niedoboru gruntów pod mieszkaniówkę działki z przeznaczeniem pod funkcje usługowe idealnie nadają się na przykład na condohotele czy akademiki.

Dokąd nas ten prąd zaniesie? Ile jeszcze condohoteli zmieści polskie wybrzeże? Czy porywanie się na zarządzanie nimi we własnym zakresie jest zbyt ryzykowne? Jak po wybudowniu i wyposażeniu utrzymać obiekt w formie i jak się przebić z ofertą do klienta? Te i wiele innych pytań padną – ze sceny, ale i zapewne z sali – podczas drugiej edycji FAIN.

Forum Apartamentów Inwestycyjnych FAIN stworzyliśmy w ubiegłym roku w odpowiedzi na nowy trend rynku nieruchomości hotelowych i mieszkaniowych. Premierowa edycja konferencji pokazała, jak potrzebne jest wydarzenie, podczas którego branża deweloperska i hotelowa może podyskutować o nowych produktach i potencjale, jaki ma rodzący się w naszym kraju sektor condo- i aparthoteli. Spotkanie wzbudziło ogromne zainteresowanie uczestników, każda dyskusja panelowa kończyła się serią pytań z sali – mówi Andrzej Łuczyszyn, dyrektor generalny Nowego Adresu.

Lektura programu tegorocznego FAIN-a pozwala wnioskować, że organizator nadal trzyma rękę na pulsie i reaguje na zmiany demograficzne, które kształtują rynek nieruchomości inwestycyjnych. Wśród tematów dyskusji pojawiają się bowiem i domy opieki senioralnej, i prywatne akademiki, a nawet wzbudzające ogromną ciekawość – bo chyba nie do końca rozumiane przez starsze generacje – inwestycje colivingowe. Pod lupę ekspertów trafią też procedowane aktualnie regulacje prawne o potencjalnie dużym wpływie na rynek budowlany i hotelowy.

Pełen program konferencji dostępny jest na: www.fain.pl.

Głównym Partnerem Medialnym FAIN jest magazyn Świat Hoteli i portal Horecanet.pl, Partnerem Merytorycznym – Fortech Consulting, Partnerem Wspierającym – portal InwestycjewKurortach.pl, honorowym patronatem objął wydarzenie Poslki Związek Firm Deweloperskich.


Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]

aby dodać komentarz, wpisz swój adres e-mail

WPROWADŹ SWOJE DANE, ABY DODAĆ KOMENTARZ

lub

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Zobacz wcześniejsze komentarze

Wróć