biznesowi
0
Jesteś zalogowany jako: Adam Kowalski
Wróć

Elegancja i funkcjonalność, czyli jak urządzić małe biuro?

17.05.2019


Małe biuro dla firmy z dużymi aspiracjami? Powinniśmy urządzić je tak, aby było eleganckie i robiło wrażenie przestronnego. Jeśli chcemy w nim przyjmować klientów, musi dobrze nas reprezentować. Oto zasady aranżacji małej przestrzeni biurowej

Jasne kolory

Zanim zaczniemy kompletować umeblowanie, zajmijmy się kolorystyką biura. Dobór odpowiednich barw ma podstawowe znaczenie, gdy chcemy optycznie powiększyć pomieszczenie. Na kolor ścian wybierzmy jasne barwy, przy czym najlepiej sprawdzi się tu po prostu biel, szczególnie na suficie. Ciemne kolory mogą sprawić, że biuro będzie klaustrofobiczne i nieprzyjazne. Dotyczy to także wzorów na ścianach, np. wyrazistych tapet. W niewielkiej przestrzeni bardzo łatwo zostać przytłoczonym nadmiarem kształtów.

Z tego powodu decydując się na podłogę, wybierzmy duże płytki lub szerokie panele. Nadmiar elementów optycznie pomniejszy pomieszczenie. Dużo zdziałać można także oświetleniem punktowym. Wybierając np. reflektorki o regulowanym kącie nachylenia, możemy decydować, na które elementy biura skierujemy światło, uzyskując efekt podziału przestrzeni.

Lekkie meble

O kolorach pamiętajmy też, wybierając meble – te również powinny być w delikatnych, jasnych barwach. Poza tym wybierajmy konstrukcje lekkie i mniejszych rozmiarów, np. stosunkowo wąski regał ścienny. Dobrze będzie wyglądał taki, który zabudowuje całą ścianę, oczywiście, jeśli zachowamy na nim odpowiedni ład. Gdy w biurze przyjmujemy klientów, możemy np. wyeksponować na półkach najnowszą literaturę branżową, aby zaznaczyć nasz profesjonalizm.

Alternatywą dla regału jest szafa z przesuwanymi drzwiami. Będziemy mogli w niej poza zasięgiem wzroku trzymać wszelkie potrzebne dokumenty. Pamiętajmy tylko o jasnym froncie szafy, np. z dyskretnym efektem lustrzanym. Interesującą możliwością są także przesuwne meble na kółkach, takie jak mała komoda. Pozwoli nam to w razie potrzeby odsunąć ją w kąt, uzyskując w ten sposób więcej przestrzeni.

Mieć gdzie usiąść

Centrum dowodzenia naszego biura jest oczywiście biurko. Warto aby było nowoczesne i niezbyt masywne. Powinno mieć szuflady na wszystkie niezbędne dokumenty. Fotel nie powinien być raczej wielkim „fotelem prezesa”, ale dyskretnym, chociaż ergonomicznym, meblem.

Aby nasi klienci mogli wygodnie usiąść, zaopatrzmy się w dwa wygodne krzesła albo niewielkie fotele z niskimi oparciami. Muszą one być na tyle gustowne i komfortowe, aby goście nie czuli się jak petenci.


Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]

aby dodać komentarz, wpisz swój adres e-mail

WPROWADŹ SWOJE DANE, ABY DODAĆ KOMENTARZ

lub

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Zobacz wcześniejsze komentarze

Wróć