biznesowi
0
Jesteś zalogowany jako: Adam Kowalski
PL EN
Wróć

Echo Investment sprzedało wrocławski Sagittarius Business House za 74,5 mln EUR

24.08.2018

Sagittarius Business House – biurowiec o powierzchni 25,6 tys. mkw., którego głównymi najemcami są EY i Bank of New York Mellon – został kupiony przez Warburg-HIH Invest Real Estate (Warburg-HIH Invest). Strony sfinalizowały umowę przedwstępną zawartą w lipcu 2017 roku

Warburg-HIH Invest Real Estate (Warburg-HIH Invest) to niemiecka firma zarządzająca funduszami nieruchomościowymi, która zakupiła Sagittarius Business House dla funduszu zarządzanego w imieniu jednego ze swoich inwestorów instytucjonalnych. Transakcja jest warta 74,5 mln EUR.

Sagittarius Business House to wysokiej klasy nieruchomość położona w centralnej dzielnicy biznesowej świetnie rozwijającej się metropolii. Dzięki tej transakcji nasi inwestorzy zyskują możliwość dalszej dywersyfikacji inwestycji na atrakcyjnym, rozwijającym się polskim rynku  – mówi Andreas Schultz, Managing Director Warburg-HIH Invest Real Estate.

Sagittarius został przedwstępnie sprzedany do specjalnego funduszu Warburg-HIH jeszcze w trakcie budowy, co jest zgodne z naszą strategią rentownego wzrostu. Cieszymy się, że przekazujemy budynek tak renomowanemu inwestorowi długoterminowemu. Wrocław to bardzo atrakcyjny rynek do lokowania międzynarodowych centrów biznesowych, szczególnie z sektora centrów usług wspólnych SSC, BP oraz ITO. To bardzo korzystna perspektywa dla Warburg HIH Invest, które inwestuje w wysokiej klasy biurowiec, jak również dla Echo Investment, które planuje tu kolejne projekty deweloperskie – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

– Po biurowcach Aquarius, West Gate, West Link i Nobilis, Sagittarius Business House jest piątym budynkiem we Wrocławiu, który zbudowaliśmy, wynajęliśmy renomowanym międzynarodowym firmom i sprzedaliśmy. Główni najemcy Sagittariusa to dobrze znane międzynarodowe firmy BNY Mellon i E&Y, które razem zajęły 90% jego powierzchni. Cieszymy się że obaj najemcy zaufali Echo Investment, że będzie w stanie dostarczyć wysokiej klasy powierzchnię w zrównoważonym budynku – dodaje Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment odpowiedzialny za dział biurowy.

Sagittarius Business House to nowoczesny biurowiec klasy A zlokalizowany przy ul. Suchej, w powstającej centralnej dzielnicy biznesowej Wrocławia. Budynek ma 25,6 tys. m kw. powierzchni najmu. Jego głównymi najemcami są EY oraz Bank of New York Mellon, które łącznie zajmą ponad 90 proc. powierzchni. Budynek otrzymał pozwolenie na użytkowanie w drugim kwartale 2018 roku.

 


Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]

aby dodać komentarz, wpisz swój adres e-mail

WPROWADŹ SWOJE DANE, ABY DODAĆ KOMENTARZ

lub

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Zobacz wcześniejsze komentarze

Wróć